تزریق فیلر در تهران

فیلرهای درمال یا پوستی به از بین بردن خطوط و بهبود حجم صورت کمک می کنند. با افزایش سن ، چربی های زیر پوست به طور طبیعی از بین می روند و عضلات به سطح پوست افراد نزدیک تر می شوند. به همین علت خط لبخند و چروک دور چشم ، جلوه بیشتری پیدا خواهد کرد. در این مواقع پوست صورت نیز مقداری کش می آید و باعث کم شدن حجم صورت می شود. عوامل دیگری که بر روی پوست صورت تاثیر می گذارد ، قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، سبک زندگی و عوامل ارثی هستند که علائم این عارضه را نیز افزایش می دهند. بنابراین بکارگیری از پروسه درمانی با استفاده از تزریق فیلر ، می توان این مشکلات را تا حد زیادی بر طرف کرد. در مقاله دکتر علی شفیعی ، بهترین جراح پلاستیک صورت و بینی در تهران ، می توانید اطلاعات لازم جهت بکارگیری از این پروسه زیبایی را نیز کسب کنید.

تزریق فیلر

 

مشاوره قبل از تزریق فیلر در تهران با دکتر شفیعی

قبل از انجام هر کاری ، جراح پلاستیک خوب در تهران در یک جلسه در مورد اهداف ، بیماری ها ، حساسیت ها و داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید با شما صحبت می کند. به علاوه اگر در گذشته بوتاکس ، فیلر بافت های نرم ، لیزر و یا هر پروسه کم تهاجمی انجام داده اید را با دکتر علی شفیعی رونیزی ، جراح پلاستیک خوب در تهران ، در میان بگذارید. جراح همچنین گزینه های موجود را به شما پیشنهاد داده و صورت شما را اندازه گیری و بررسی می کند. سپس برای مقایسه نتیجه قبل و بعد از تزریق فیلر ، از صورت شما عکس بردای کرده و در آخر ، نتایج احتمالی و خطرات موجود را با شما در میان می گذارد.

تزریق فیلر در چه مواردی استفاده می شود ؟

 1. بهبود کانتورهای سطحی
 2. بهبود ظاهر زخم های قدیمی
 3. ترمیم نقص کانتورهای صورت
 4. از بین بردن چروک و خطوط صورت
 5. کاهش یا از بین بردن گودی زیر چشم
 6. افزایش حجم و بزرگ کردن لب های نازک

نکته : تزریق فیلر در تهران با دکتر علی شفیعی رونیزی ، می تواند برای کسانی که نشانه های پیری زودرس دارند ، به عنوان بخشی از یک جراحی ترمیمی بکار گرفته باشد.

در چه مواقعی بکارگیری از این پروسه جوانسازی توصیه می شود ؟

برای برخی مراجعه کنندگان ، لیفت صورت ، ابرو یا چشم می تواند بهترین گزینه باشد. درمان های ترمیمی کم تهاجمی مانند تزریق فیلر به بافت های نرم نمی تواند ، همان نتیجه را به ارمغان آورند ، ولی می تواند تا زمان انجام عمل های ترمیمی دیگر فرصت کافی را به دست آورد. توجه داشته باشید که این پروسه جوانسازی ، درمانی موقت برای جلوگیری از پیرشدن صورت بوده و ممکن است برای رسیدن به نتیجه ای ماندگارتر ، نیاز به روش های درمانی دیگر باشد.

چگونگی شست و شوی صورت بعد از تزریق فیلرها

پس از پایان پروسه تزریق فیلر ، پزشک توصیه می کند تا زیبا جو 24 الی 48 ساعت بعد از تزریق ، از شست و شوی صورت خود بپرهیزد و همچنین از لمس کردن صورت خود خودداری کند. پس از گذشت این بازه زمانی می توانید به آرامی و بدون وارد کردن هیچ گونه فشاری پ و با استفاده از شوینده های ملایم صورت خود را بشویید

آیا تزریق فیلر به پوست آسیب می رساند ؟

با توجه به انتخاب فیلر از یک برند خوب و مناسب ، مراجعه به کلینیک با وجود پزشکانی باتجربه و حاذق که اولویت آن ها سلامت زیبا جو و رسیدن به نتیجه ای خوب و مطلوب از این پروسه جوانسازی باشد ، افراد را از خطر احتمال هر گونه عوارض و اسیب های پوستی و بدنی در امان خواهند بود.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل در تهران هستند ؟

اگر شخصی از لحاظ فیزیکی در سلامت کامل به سر ببرد ، دخانیات مصرف نکند ، چشم انداز مثبت و اهداف واقع گرایانه ای داشته باشد ، می تواند مورد مناسبی برای تزریق فیلر با بهترین جراح پلاستیک صورت در تهران ، باشد. برای برخی مراجعه کنندگان ، لیفت صورت ، ابرو یا چشم با بکارگیری از این روش بسیار مناسب و مطلوب است.

👁 تزریق فیلر زیر چشم جهت رفع گودی و تیرگی زیر چشم

انواع فیلرهای کاربردی

کلسیم هیدروکسی آپاتیت

این کلسیم به شکل طبیعی در استخوان ها یافت می شود . در تولید کلسیم هیدروکسی آپاتیت ، از هیچ محصول حیوانی استفاده نمی شود. همین موضوع خطر بروز حساسیت را کاهش داده و نیازی به تست بر روی پوست نمی باشد. این نوع فیلر ابتدا در دندانپزشکی و جراحی های ترمیمی استفاده می شد و همچنین نتیجه ای طبیعی به همراه دارد ، تکان نمیخورد و عوارض کمی دارد. تزریق فیلر با استفاده از این ماده اغلب برای بهبود حجم گونه ها و کانتور صورت ، خطوط متوسط تا عمیق مانند خط خنده ، خط اخم و خط کنار لب ها و بهبود حجم بخش هایی از صورت که به خاطر بیماری های خاص از بین رفته اند بسیار مناسب می باشد.

هیالورونیک اسید

تزریق فیلر با استفاده از این اسید ، برای بهبود کانتور پوست و کاهش گودی پوست که به علت زخم ایجاد شده اند استفاده می شود. از دیگر مواردی که این اسید بهبود می بخشد ، می توان به جای جوش ، فرورفتگی گونه و چروک دور چشم ، خط لبخند که از کنار بینی تا گوشه دهان ادامه دارد و خط اخم بین ابروها ، خطوط دور لب و جای سوختگی و زخم ، خطوط پیشانی و خطوط ایجاد شده به علت مصرف دخانیات نیز اشاره کرد. هیالورونیک اسید به طور طبیعی در بافت های نرم اطراف چشم یافت می شود. همچنین در مایع بعضی غضروف ها و مفاصل و بافت پوست نیز وجود دارد. متخصصین مربوطه آن را از بدن خارج می کنند و پس از اصلاح و تغییر فرمول ، به عنوان فیلر استفاده می کنند.

پلی آلکیل امید

پلی آلکیل امیدها نیمه دائمی هستند و جراحان پلاستیک اغلب از آن برای درمان چروک عمیق مانند خط خنده ، حجم دادن به لب های نازک ، بهبود استخوان گونه و فک و بهبود حجم از دست رفته صورت به علت افزایش سن استفاده می کنند. این ماده با بافت ها سازگار هستند و نیازی به تست حساسیت نمی باشد. همچنین امواج رادیویی از آن عبور می کند و در انجام X-ray اختلالی ایجاد نمی کند. بعد از تزریق فیلر پس از حدود یک ماه ، لایه نازکی از کلاژن دور آن تشکیل می شود و به مرور زمان به طور کامل توسط کلاژن احاطه می شود. می توان در یک جلسه ، حجم زیادی از پلی آلکیل امید را تزریق کرد. همچنین این محصول در طول زمان تغییری نمی کند و در صورت لزوم می توان آن را خارج کرد.

پلی لاکتیک اسید

یک نوع اسید دست ساز است که به صورت تزریق شده که سبب تولید کلاژن در بدن می شود. این اسید غیر سمی و تجزیه پذیر بیش از چهل سال است که مورد استفاده پزشکان خوب و ماهری همچون ، دکتر علی شفیعی رونیزی در تهران قرار می گیرد. این نوع از فیلر درمال ، مخصوصا در قسمت پایینی صورت اثر ویژه ای دارد و برای پر کردن خط خنده و افزایش حجم لب های نازک بکارگرفته می شود. این محصول با دیگر محصولات تفاوت بسیاری دارد ، زیرا نتیجه نهایی بلافاصله نمایان نمی شود و در عوض تولید کلاژن را تحریک می کند. به همین خاطر نتیجه پس از چند ماه از تزریق فیلر قابل مشاهده خواهد بود. برای رسیدن به نتیجه دلخواه ، باید حدود سه ماه صبر کنید. با هر جلسه درمانی ، کلاژن سازی دوباره تحریک می شود. این اسید نیمه دائمی محسوب می شود و ممکن است نیاز به ترمیم داشته باشد.

(PMMA) یا پلی متیل متاکریلات

PMMA یک فیلر نیمه دائمی محسوب می شود و معمولا برای درمان چروک های متوسط تا عمیق و خط خنده و همچنین برای بزرگ کردن لب های کوچک و پر کردن جای زخم مورد استفاده قرار می گیرد. اگر برای درمان چروک صورت روشی دائمی نیاز باشد، به جای جایگزینی کلاژن یا استفاده از اسید هیالورونیک اسید ، PMMA به کار گرفته می شود. یکی از معایب این روش این است که برای ایجاد حجم ، به چندبار تزریق فیلر نیاز است و ممکن است تا رسیدن به نتیجه ، سه ماه طول بکشد و حتی ممکن است زیر پوست نیز قابل تشخیص باشد.

بهترین سن برای تزریق ژل یا فیلر

به طور کلی تزریق فیلر در تهران ، دارای محدودیت سنی نمی باشد ، اما با توجه به آن که علائم پیری در افراد بالای 30 الی 40 سال به مرور مشاهده می شود ، بهتر است تا افراد بالای 30 الی 35 سال برای جوانسازی با استفاده از این پروسه به پزشک مراجعه کنند

نکته : انجام این پروسه جوانسازی برای افراد در سن کمتر از 18 سال به علت عدم تکمیل کامل هورمون ها و آناتومی بدن توصیه نمی شود..

خطرات و عوارض تزریق ژل و فیلر چیست ؟

تا کنون عوارض شدیدی از انجام این پروسه گزارش نشده ، اما باید در نظر داشت که همانند هر عمل دیگری ، با خطراتی همراه است. از جمله این خطرات به عدم تقارن ، خونریزی محل تزریق و کبودی ، آسیب به پوست و ایجاد جای زخم، عفونت و تورم ، جوش و قابل لمس بودن فیلر زیر پوست ، نکروز پوست و قرمزی اشاره کرد. در موارد نادری ممکن است فیلر به جای پوست درون رگ های خونی تزریق شود. این امر می تواند مانع گردش خون و بروز عوارض جبران ناپذیری شود. تاثیر این عارضه به محل گردش خون در قسمت های مختلف بستگی دارد. برای مثال اگر پوست درگیر باشد ، می تواند باعث از دست رفتن پوست یا ایجاد زخم شود. اگر چشم درگیر باشد، می تواند باعث از دست رفتن بینایی شود. در نظر داشته باشید که پس از تزریق فیلر ، برای مدت کوتاهی ممکن است اطراف محل احساس بی حسی داشته باشید ، اما این عارضه پس از مدت کوتاهی از بین می رود و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

دوره ریکاوری بعد از تزریق کردن فیلر

مدت زمان درمان ، برای هر بیمار و بسته به نوع فیلر تزریق شده متفاوت است. شما می توانید بلافاصله اکثر فعالیت ها را ادامه دهید ، ولی در کل پیشنهاد می شود از انجام فعالیت های شدید فیزیکی در 24 تا 48 ساعت اول پرهیز کنید تا تورم و کبودی به کمترین حد ممکن برسند. بیشتر عوارض را می توان با استفاده از کیسه یخ و ماساژ کاهش داد. اگر برای تزریق فیلر از چربی خود بدن استفاده شده باشد ، دوره درمان مدت بیشتری به طول می انجامد. با این حال امکان دارد اختلال هایی رخ دهد. اگر در یک طرف بدن احساس ضعف و یا درد داشتید، سریعا با پزشک تماس بگیرید.

نتیجه حاصل از این پروسه درمانی چگونه است ؟

نتیجه افزایش حجم بافت نرم با استفاده از تزریق فیلر بلافاصله قابل مشاهده بوده و به مواد استفاده شده و خود فرد بستگی دارد که ممکن است ، تا چند ماه یا چند سال باقی بماند. مراقبت از پوست با محصولات مناسب و حفظ سلامت کلی بدن ، به بهتر شدن نتیجه و ماندگاری آن کمک بسیار زیادی می کند.

نکات مراقبتی بعد از تزریق فیلر

 • شما ممکن است بعد از تزریق با حساسیت ، التهاب و تورم در محل تزریق مواجه شوید. این عارضه کاملا طبیعی بوده ، البته توجه داشته باشید که در صورت ادامه پیدا کردن این علائم لازم است سریعا با پزشک خود تماس بگیرید.
 • آفتاب گرفتن و سولاریوم به مدت یک هفته الی ده روز پس از تزریق فیلر و با توجه به نظر جراح پلاستیک خوب در تهران ممنوع است ، در صورت قرارگیری در زیر نور مستقیم خورشید باید حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید
 • تا چند روز پس از تزریق ، باید استعمال سیگار و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل را متوقف نمایید. زیرا سیگار و الکل فرآیند اکسیژن رسانی خون را مختل کرده و موجب اختلال در روند بهبودی و همچنین ایجاد لکه های پوستی و بروز چروک در پوست می شود
 • در مراقبت های بعد از تزریق فیلر ، از لمس کردن صورت و دستکاری محل تزریق خودداری نمایید ، چرا که در صورت بی توجهی به این مسئله ، ریسک بروز عفونت در محل تزریق افزایش خواهد یافت
 • به هنگام استراحت باید طوری سر خود را روی بالش قرار دهید که صورت تان با بالش در تماس نباشد و صورتتان تحت فشار قرار نگیرد.
 • توصیه می شود تا چند روز پس از تزریق ژل ، از انجام حرکات ورزشی سنگین و خم کردن سر خود در طولانی مدت اجتناب کنید. چرا که برخی حرکات بدن می تواند منجر به جابجایی فیلر شود
 • به منظور کنترل و تسکین درد احتمالی ناشی از تزریق ، دکتر شفیعی ، جراح پلاستیک صورت در تهران ، توصیه می کند از استامینوفن و دیگر مسکن ها استفاده شود.

میزان هزینه لازم برای جوانسازی پوست با تزریق فیلر در تهران چقدر است ؟

هزینه تزریق فیلر در تهران ، بسته به تجربه و مهارت پزشک تزریق کننده ، نوع ماده استفاده شده ، زمان مورد نیاز برای انجام درمان و همچنین موقعیت مکانی مطب پزشک و موارد مختلف دیگری بستگی داشته و متفاوت است.

با فیلر بینی آشنا شوید !

یکی از روش های غیر تهاجمی برای اصلاح فرم و زیباسازی ظاهر بینی ، تزریق فیلر به بینی می باشد. در طی این پروسه از یک ماده پر کننده برای ایجاد تغییرات موقت در ظاهر بینی استفاده می شود. معمولا از این پروسه برای برطرف نمودن قوز و یا برآمدگی استخوان بینی و یا فرورفتگی های بینی استفاده می شود. همچنین این پروسه برای افرادی که قبلا جراحی بینی انجام داده اند و بینی آن ها دارای مشکلات جزئی است به نحوی که دوست ندارند ، جراحی ترمیمی بینی انجام دهند ، مناسب بوده و می توان با تزریق نمودن پر کننده ها مشکلات ظاهری بینی آن ها را برطرف نمود. دقت داشته باشید که این فرآیند با نتایج موقت همراه بوده و تنها در اصلاح ظاهری مشکلات بینی تاثیرگذار است ؛ بنابراین اگر به دنبال کسب یک نتیجه دائمی و با تغییرات گسترده هستید و یا مشکلات تنفسی از راه بینی دارید ، لازم است حتما برای رفع آن جراحی بینی انجام دهید. در انتها ذکر این نکته لازم است تزریق ژل به بینی به دلیل عوارض زیادی که ممکن است در پی داشته باشد ، توصیه نمی شود.

فیلر لب چیست؟

اسید هیالورونیک، ماده اصلی مورد استفاده در تزریقات فیلر لب، یک ترکیب طبیعی است که در بدن انسان نیز وجود دارد. این ویژگی، خطر واکنش‌های آلرژیک و عوارض جانبی را به حداقل می‌رساند. با توجه به خاصیت آب‌دوستی این ماده، پس از تزریق در بافت لب، جذب آب را افزایش می‌دهد و در نتیجه باعث حجیم‌شدن و برجسته‌تر شدن ظاهر لب‌ها می‌گردد.

نحوه و محل تزریق فیلر، نقش مهمی در شکل‌گیری نتیجه نهایی دارد. تزریق در بافت مرکزی لب، منجر به پُر‌تر و حجیم‌تر شدن لب‌ها می‌شود، در حالی که تزریق در حاشیه لب، باعث لیفت و بالا رفتن لب‌ها خواهد شد. از این رو، مهارت و تجربه پزشک در تزریق صحیح فیلر، بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند نتایج متفاوتی را رقم بزند. در گذشته، از چربی نیز به عنوان ماده پُرکننده استفاده می‌شد، اما امروزه به دلیل عوارض جانبی بیشتر و نتایج ظاهری نامطلوب‌تر، کاربرد آن محدودتر شده است.

تزریق فیلر چانه چیست؟

تزریق فیلر چانه، روشی غیرتهاجمی برای اصلاح و زیباسازی ناحیه چانه و خطوط فک است. در این روش، از ترکیبات اسید هیالورونیک (HA) به عنوان ماده پرکننده استفاده می‌شود. با تزریق هدفمند این فیلرها، می‌توان نواحی کوچک یا نامطلوب چانه را پُر کرد، شکل فک را تغییر داد و چهره را کانتور داد.

برای افرادی که صورت لاغر و استخوانی دارند، این روش می‌تواند نتایج طبیعی و جذابی را به ارمغان آورد. علاوه بر زیبایی چانه، پوست اطراف آن نیز صاف‌تر شده و باعث می‌شود چهره جوان‌تر به نظر برسد. دلایل مختلفی برای فرم‌دهی چانه با فیلر وجود دارد؛ از جمله افزایش برجستگی چانه، ایجاد تقارن در صورت، اضافه کردن کانتور به خط فک و سفت کردن پوست اطراف چانه.

هر درمان تزریق فیلر چانه، منحصربه‌فرد و متناسب با نیازهای فردی طراحی می‌شود؛ بنابراین حجم فیلر مصرفی برای هر صورت، کاملاً سفارشی‌سازی می‌گردد. این روش، امکان اصلاح صورت‌های نامتقارن را با افزودن حجم، شکل و کانتور مناسب فراهم می‌آورد.

چگونه می توان فیلر بینی را از بین برد ؟

خوب است بدانید که اثرات ناشی از تزریق ژل ها دائمی نبوده و بعد از گذشت چند ماه جذب پوست و بدن شده و از بین می رود ؛ اما در شرایطی که به هر دلیل از انجام این تزریق راضی نبودین و تصمیم دارید زودتر تاثیرات ژل را از بین ببرید ، می توانید از پزشک خود بخواهید تا با تزریق یک نوع آنزیم خاص به محل تزریق ، این کار را برای شما انجام دهد. ممکن است این کار کمی دردناک باشد. آنزیمی که برای حل اسید هیالورونیک اسید مورد استفاده قرار می گیرد ، هیالورونیداز نام دارد. در شرایطی که فیلر تزریق شده شما از اسید هیالورونیک نباشد ، این آنزیم در از بین بردن فیلر نقشی نداشته و نمی تواند آن را تجزیه نماید و در چنین شرایطی لازم است تا زمان مشخصی صبر نموده تا فیلر خود به خود جذب شده و از بین برود.

تزریق فیلر بهتر است یا بوتاکس ؟

هر دو این روش ها با هدف جوانسازی پوست انجام می شوند با این تفاوت که کاربرد و عملکردی کاملا متفاوت دارند ؛ به همین دلیل لازم است پیش از هر چیز اهداف و مشکلات خود را برای انجام جوانسازی پوست مشخص نمایید و با کسب اطلاعاتی در رابطه با تزریق بوتاکس و فیلرها و شناخت مزیت ها ، معایب و کاربردهای هر یک از پروسه های مذکور ، بهترین گزینه را برای درمان خود انتخاب نمایید. خوب است بدانید که فیلرها حاوی مواد پر کننده ای هستند که با تزریق به پوست حجم کمی به پوست داده و سبب جوانسازی و زیبایی بیشتر چهره می شوند ؛ این در حالی است که بوتاکس با فلج نمودن عضلات به صورت موقت ، سبب جوانسازی پوست می شود و هیچ حجمی به بافت های پوستی نمی دهد. میزان ماندگاری هر یک از این روش ها نیز متفاوت بوده و به شرایط بیمار و همچنین برند و دوزی که برای تزریق مورد استفاده قرار می گیرد ، بستگی دارد.

میزان ماندگاری و تاثیرگذاری تزریق فیلر

دقت داشته باشید که تنها گذر زمان موجب از دست دادن حجم صورت و ایجاد چین و چروک های پوستی نمی شود و عوامل بسیار مهم دیگری نیز در این زمینه دخیل هستند که از جمله مهم ترین آن ها به قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید ، ژنتیک ، تروما و غیره می توان اشاره نمود. برای بهبود حجم از دست رفته و ترمیم پوست ، تزریق فیلر یک گزینه درمانی و زیبایی عالی به شمار می آید اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که ماندگاری و دوام فیلرها نیز همیشگی نیست و به عوامل متعددی بستگی دارد. البته شما با تزریق مجدد در بازه های زمانی مختلف می توانید این نتایج را حفظ نمایید.

دقت داشته باشید که فیلرهای مختلف ، ماندگاری و اثرات متفاوتی دارند و همچنین میزان ماندگاری فیلرها به ناحیه تحت درمان و واکنش بدن افراد و همچنین تعداد دفعات تزریق بستگی دارد. بدن شما با توجه به عوامل بیان شده به آرامی پس از مدتی فیلرها را جذب می کند و این موضوع باعث می شود که پوست مجدد به حالت قبلی خود باز گردد. در ادامه به صورت تقریبی به میزان ماندگاری هر یک از فیلرها اشاره شده است :

 • میزان ماندگاری اسید هیالورونیک حدود 6 الی 12 ماه
 • میزان ماندگاری چربی اتولوگ چندین ماه تا چندین سال
 • کلسیم هیدروکسی آپاتیت حدود 12 ماه
 • پلی متیل متاکریلات حدود 5 سال

دقت داشته باشید که علاوه بر نوع فیلر تزریقی ، چگونگی تزریق فیلر به زیر پوست و همچنین رعایت مراقبت های بعد از تزریق می تواند در افزایش ماندگاری و دوام این متد جوانسازی پوست تاثیر داشته باشد.

داشتن روتین پوستی سالم ، خودداری از قرار گرفتن در معرض اشعه های uv ، استفاده از کرم ضد آفتاب ، داشتن رژیم غذایی سالم ، ورزش کردن و پیاده روی روزانه ، نوشیدن آب کافی ، پرهیز از مصرف سیگار و مشروبات الکلی همگی از موارد مهمی هستند که در افزایش دوام و ماندگاری فیلرها و داشتن پوستی سالم و شاداب نقش موثری دارند.

آیا بیمه هزینه فیلرهای درمال را پرداخت می کند ؟

تزریق فیلر صرفا به منظور دست یابی به اهداف زیبایی انجام می شود. بیمه هزینه های مربوط به زیبایی را نمی دهد و تنها روش های درمانی که به سلامت افراد مربوط می شود ، تحت پوشش بیمه خواهند بود.

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
4 دیدگاه ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مونا

سلام جناب دکتر شفیعی ، کبودی بعد از تزریق فیلر تاچند روز طبیعی هستش؟ حدودا دو هفته از تزریق فیلر خط لبخندم میگذره اما هنوز کبوده

dralishafiee11

سلام ، یک الی دو هفته بعد از تزریق فیلر کبودی و ورم به صورت مختصر وجود خواهد داشت.

لادن

سلام جناب دکتر شفیعی ، تزریق چربی برای رفع سیاهی زیر چشم بنظر شما موثر هستش؟

dralishafiee11

اثر کمی دارد ، از چربی بیشتر جهت پرکردن گودی زیر چشم استفاده می شود ، جهت از بین بردن سیاهی زیر چشم مزوتراپی اثر بهتری دارد.

نوشته‌های تازه