تزریق چربی در تهران

بسیاری از عوامل همچون افزایش سن در افراد و موارد دیگر باعث کاهش کلاژن سازی پوست افراد خواهد شد. در پی این اتفاق چربی در نواحی مختلف از بین رفته و عوارضی را از خود نشان خواهد داد. یکی از تکنیک های موثر در از بین بردن این عارضه و کمک به افزایش کلاژن سازی ، تزریق چربی بوده که علاوه بر جوانسازی ، در افزایش حجم نواحی مختلف بدن و فرم دهی بسیار موثر و کاربردی می باشد. بنابراین می توانید با مطالعه مقاله دکتر علی شفیعی با مزایا و پروسه تزریق به خوبی آشنا شوید.

تزریق چربی - دکتر علی شفیعی رونیزی

تزریق چربی چیست؟

این پروسه درمانی ، یکی از تکنیک های کم عارضه ، موثر و ماندگار در جوانسازی پوست و جایگزین بافت های آسیب دیده و فرو رفته می باشد. در طی این روند بافت های چربی از بدن خود فرد گرفته شده و پس از ایجاد تغییرات لازم به نقاط مختلف و مورد نظر توسط بهترین پزشک در تهران دکتر شفیعی تزریق می شود.

مزایای این تکنیک جوانسازی چیست؟

 1. اصلاح بد فرمی و ایجاد تقارن
 2. تولید کلاژن و جوانسازی پوست
 3. ایجاد ظاهری زیبا و جوان در افراد
 4. امکان تزریق چربی به تمامی نقاط بدن
 5. عدم نیاز به تزریق ماده شیمیایی و خارجی
 6. رفع فرو رفتگی های ناشی از جوش و آکنه
 7. بهبود و افزایش طراوت و شادابی بافت پوست
 8. عدم نیاز به تزریق مکرر چربی و روشی نسبتا دائمی

از این پروسه جوانسازی در کدام بخش های بدن استفاده می شود؟

صورت: این روش درمانی و بکارگیری از آن در صورت و به منظور کاهش چروک و از بین بردن خط لبخند ، خط اخم و پیشانی بسیار پر طرفدار می باشد. همچنین می توان از این روش ، فرو رفتگی هایی که بر اثر افزایش سن و یا محل آکنه و جوش به وجود آمده اند را تحت درمان نیز قرار داد.

نکته: تزریق چربی علاوه بر جوانسازی نوعی روش زیبایی جهت افزایش حجم لب ها و کانتور خط فک، رفع عقب افتادگی فک و غیره نیز می باشد.

سینه: اگر می خواهید بدون هیچ گونه عمل جراحی حجم سینه های خود را افزایش دهید ، بکارگیری از چربی و تزریق آن به سینه ، یکی از روش های موثر می باشد. همچنین در صورتی که افراد بعد از جراحی افزایش سینه دچار مشکلاتی در ظاهر و بافت پستان های خود شده باشند ، چربی می تواند این عوارض را ترمیم و درمان کند.

باسن: با بکارگیری از تزریق چربی ، افراد می توانند باسنی پر و با انحنای بیشتری نیز داشته باشند. این تکنیک زیبایی بدون نیاز به عمل جراحی و استفاده از ایمپلنت ها و طی یک پروسه غیر تهاجمی انجام می شود.

گونه: این پروسه زیبایی می تواند ، سبب ایجاد یک کانتور و برجستگی زیبا در گونه افراد شود و با افزایش حجم آن از شل شدگی و افتادگی پوست گونه جلوگیری کند.

خط اخم: از جمله کاربردهای پر طرفدار بکارگیری از چربی ، می توان به از بین بردن اثرات پیری و چین و چروک های صورت نیز اشاره کرد. عواملی همچون افزایش سن ، اخم کردن مداوم و بسیاری از موارد دیگر در بروز خط اخم موثر می باشد. بنابراین تزریق با استفاده از این روش تمامی خطوط ریز و درشت را در پیشانی از بین می برد.

زاویه سازی فک: در سال های اخیر ایجاد یک زاویه مناسب در فک در تمامی افراد از جمله آقایان و خانم ها بسیار پر طرفدار شد. تزریق چربی از جمله روش های کاربردی در ایجاد زاویه سازی فک می باشد ، که استخوان فک به سمت گوش ها ادامه پیدا کرده و سبب کشیده تر شدن چانه افراد نیز می شود.

اقدامات قبل از آغاز پروسه جوانسازی با استفاده از چربی

 • حتما در شب قبل از تزریق آنتی بیوتیک های توصیه شده توسط پزشک را مصرف کنید.
 • در ابتدا لازم است بیمار به پزشک خوب و ماهر برای پروسه بکارگیری از چربی در تهران دکتر شفیعی مراجعه کند ، تا طی این جلسات مشاوره پزشک از سلامت عمومی بدن فرد و خواسته های او آگاه شود.
 • برای آن که بتوانید به یک نتیجه فوق العاده از این تکنیک دست پیدا کنید ، لازم است مصرف دخانیات را چند هفته قبل کنار بگذاری زیرا تاثیرات بسیار منفی در روند بهبودی و دوره نقاهت زیبا جو خواهد داشت.
 • با توجه به توصیه پزشک باید مصرف برخی دارو ها همچون ویتامین E و مکمل های گیاهی ، دارو های ضد التهابی و غیره به مدت 1 هفته قطع شوند زیرا سبب بروز خونریزی در زمان تزریق چربی خواهند شد.
 • نوشیدنی های حاوی الکل همانند دخانیات تاثیرات بسیار منفی خواهند داشت ، توجه داشته باشید که یک هفته قبل از آغاز این پروسه زیبایی از مصرف آن ها خودداری کنید.

سن مناسب بکارگیری از چربی و تزریق آن

با وجود طرفداران بسیار زیاد این پروسه زیبایی ، باید بگوییم که هیچ محدودیت سنی برای تزریق چربی وجود ندارد. اما بهتر است افراد در سن زیر 18 سال و بالای 80 سال برای پیوند چربی اقدام نکنند. در صورتی که زیبا جویان در بازه 18 الی 75 سالگی کاندیدای مناسبی برای این پروسه زیبایی خواهند بود. جالب است بدانید که میزان ماندگاری نتیجه حاصل از این پروسه در بازه سنی توصیه شده بسیار زیاد خواهد بود.

تزریق چربی - دکتر علی شفیعی

نحوه بکارگیری از این پروسه زیبایی

استخراج چربی: در ابتدا برای درمان با استفاده از تزریق چربی ، پزشک خوب و ماهر در تهران دکتر علی شفیعی ، پس از بررسی و مشورت با بیمار ناحیه ای را به منظور استخراج چربی مشخص می کند ، و سپس با استفاده از یک بی حسی موضعی محل مورد نظر را بی حس کرده و در این هنگام با ایجاد یک برش کوچک با بکارگیری از تمام تکنیک های خاص و استفاده از ابزار های استریل با کمک یک مکنده چربی را از بدن فرد خارج می کند.

انتقال چربی: بعد از استخراج و خروج چربی از بدن ، با پالایش چربی و سلول های آن برای انتقال به محل مورد نظر ، توسط سرنگ های بخصوص و کوچک آماده می شوند.

تزریق: ناحیه مورد نظر بررسی شده و با استفاده از سوزن و یا لوله هایی توسط بهترین جراح در تهران دکتر علی شفیعی ، با دقت بسیار بالایی تحت درمان با استفاده از تزریق چربی قرار میگیرد. تزریق و این پروسه جوانسازی تا زمان بهبودی و رسیدن به نتیجه ای دلخواه ادامه پیدا می کند.

کدام دسته از افراد کاندیدای مناسبی برای این پروسه جوانسازی می باشند؟

 1. افراد با سلامت جسمانی کامل
 2. افرادی که به تزریق ژل حساسیت دارند.
 3. افرادی که به بیماری های پوستی مبتلا نباشند.
 4. افراد با وجود چین و چروک های عمیق پوستی
 5. آن دسته از زیبا جویان که نگاه واقع گرایانه به این روش جوانسازی دارند.
 6. افرادی که بافت اهدا کننده در آن ها دارای چربی اضافه باشد. ( همانند شکم ، ران و پهلو ها)

عوارض ناشی از این پروسه جوانسازی چیست؟

بهتر است بدانید که این روش بسیار کم تهاجم و کم خطر می باشد و هرگونه عوارض بعد از تزریق چربی طبیعی بوده و به راحتی قابل درمان است. وجو تورم ، کبودی و التهاب از جمله عوارض طبیعی تزریق چربی هستند ، که با رعایت مراقبت های بعد از تزریق می توان آن ها را نیز بهبود بخشید.

اما در مواقعی که افراد تحت درمان پزشکی بی تجربه قرار گیرند و یا مراقبت های ضروری را با جدیت انجام رعایت نکنند ، دچار حساسیت های شدید پوستی ، عفونت محل تزریق و برداشت چربی ، باقی ماندن محل زخم و اسکار ، واکنش آلرژیک به چربی تزریق شده و آسیب به ساختار و بافت های پوست و موارد دیگر نیز خواهند شد.

هزینه مورد نیاز جهت تزریق چربی

میزان هزینه لازم جهت بکارگیری از این روش درمانی به ناحیه تزریق ، مشکلات موجود و پزشک و مهارت آن ، تعداد جلسات مورد نیاز جهت بهبودی و بسیاری از موارد دیگر ، که پزشک خوب تزریق چربی دکتر شفیعی در تهران ، شما را در جریان آن خواهد گذاشت بستگی دارد.

اقدامات موثر در دوره نقاهت بعد از تزریق

 • از ایجاد فشار و ماساژ دادم محل تزریق تا چند روز خودداری کنید.
 • سعی کنید هرگز خم نشوید و سر خود را به سمت پایین نگه ندارید.
 • شما می توانید با گذشت 24 الی 48 ساعت بعد از تزریق چربی به حمام بروید.
 • اگر صورت خود را تحت درمان قرار داده اید ، توصیه می شود 2 الی 3 روز توسط یک بالشت به سمت بالا نگه دارید.
 • از انجام فعالیت هایی که سبب وارد شدن فشار بر شما می شود ، به مدت یک الی دو هفته خودداری کنید.
 • وجود تورم بسیار طبیعی است ، بنابراین برای تسریع در کاهش تورم ، هر 15 دقیقه یک بار از کمپرس های آب سرد استفاده کنید.

نکته: هر گاه متوجه علائمی غیر عادی و یا تب و لرز شدید ، تورم و موارد دیگر شدید فورا پزشک خود را در جریان بگذارید.

آیا پروسه پیوند چربی نیاز به ترمیم دارد؟

خیر ، بر خلاف تکنیک های تزریق بوتاکس و فیلر ، پروسه تزریق چربی نیازمند ترمیم نمی باشد. البته لازم به به ذکر است که به منظور رسیدن به یک نتیجه ای مطلوب لازم است در برخی افراد تزریق چندین بار انجام شود.

توصیه می شود چه مواد غذایی در دوره نقاهت مصرف شود؟

از مواد غذایی با ارزش غذایی بالا و پر کالری جهت تولید چربی جدید و افزایش خون بعد از تزریق چربی مصرف کنید. مواد غذایی همچون ماهی ها ( سالمون ) آووکادو و گردو ، روغن زیتون و غیره در این دوره بسیار مصرف کنید.

نتیجه حاصل از این روش درمانی تا چه مدت باقی می ماند؟

این پروسه زیبایی دارای ماندگاری بالایی می باشد ، اما روشی دائمی نبوده و در طول زمان اثرات آن به مرور کاهش می یابد. به طور کلی نتیجه حاصل از تزریق چربی 2 الی 4 سال است ، که در هر فردی متفاوت خواهد بود. توجه داشته باشید که عواملی همچون سن افراد ، جنسیت ( آقا و یا خانم ) و ژنتیک ، شرایط محیط و آب و هوا ، رژیم غذایی و میزان افزایش و کاهش وزن افراد رابطه مستقیمی با ماندگاری این پروسه زیبایی نیز دارد.

تزریق چربی - دکتر شفیعی رونیزی

چربی های مورد نیاز برای تزریق از کدام نواحی بدن برداشته می شود؟

یکی از مراحل اصلی پروسه تزریق چربی ، تهیه چربی از بدن خود زیبا جو می باشد. چربی های لازم را می توان از نواحی مختلفی از بدن خارج کرد ، البته بهتر است بدانید که هر قسمت از بدن با قسمت دیگر از لحاظ ماندگاری با یکدیگر متفاوت می باشند. قسمت های داخلی و خارجی ران ، زیر شکم و نواحی کمر و گاهی اوقات باسن ناحیه خوب و مناسبی برای برداشت چربی است ، زیرا این مناطق دارای ماندگاری بالایی هستند.

آیا محل زخم و اسکار بعد از این پروسه باقی می ماند؟

پروسه تزریق چربی ، هیچ گونه برش و زخمی را ایجاد نخواهد کرد ، تنها در محل استخراج چربی برشی بسیار ظریف ایجاد شده که به مرور زمان و با بکارگیری از پماد های ترمیم کننده می توان آن را بهبود بخشید.

دیگر کاربرد های فوق العاده تزریق چربی

 1. درمان نواقص مادرزادی
 2. تروما های صورت و اندام ها
 3. پر کردن محل زخم و اسکار
 4. بر طرف کننده صدمات حاد و مزمن
 5. موثر در از بین بردن اثرات پیری و چروک های روی دست
 6. آتروفی چربی ناشی از افزایش سن در نواحی خط خنده ، خط پلک و اطراف چشم ها

تعداد جلسات مورد نیاز این پروسه چقدر است؟

در صورتی که مشکلات موجود در زیبا جو بسیار کم و ناچیز باشد ، با یک بار تزریق چربی می تواند به نتیجه مورد نظر خود دست یابد. اما در صورتی که این تکنیک در نواحی همچون باسن و سینه مورد استفاده قرار گیرد ، به تعداد جلسات بیشتری نیاز خواهد داشت ، که تمامی این موارد به نظر جراح بستگی داشته و از جانب ایشان به شما بیماران عزیز توصیه خواهد شد.

بکارگیری از چربی بهتر است یا ژل؟

در صورتی که به دنبال یک روش جوانسازی با ماندگاری بسیار بالا و تهاجم بسیار کم می باشید ، تزریق چربی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. در صورتی که تزریق ژل دارای ماندگاری بسیار کمتری نیز می باشد.

💢پرسش و پاسخ متداول تزریق چربی💢

 • زمان لازم جهت تحت درمان قرار گرفتن این پروسه زیبایی چقدر است؟

مدت زمان لازم تزریق چربی در هر فردی با توجه به محل مورد نظر و مقدار تزریق ، در هر فردی متفاوت است ، که به طور کلی 2 الی 3 ساعت خواهد بود. اما این پروسه به هنگام تزریق در سینه و باسن نیازمند زمان بیشتری می باشد.

 • آیا این روش درمانی دارای دردی غیر قابل تحمل است؟

بهترین پزشک تزریق چربی در تهران دکتر شفیعی ، قبل از شروع به تزریق ، محل مورد نظر را با استفاده از بی حسی های موضعی ، بی حس می کند و سپس با استفاده از سوزن های بسیار باریک تزریق چربی را انجام می دهد. در دوره نقاهت میزان درد موجود در ابتدا به آستانه تحمل درد افراد بستگی داشته ، که در هر صورت می توان آن را با داروهای مسکن بهبود بخشید.

 • تعداد جلسات لازم جهت تزریق چقدر است؟

در صورت وجود مشکلات کم و نیاز به تزریق جزئی یک جلسه درمانی برای افراد کافی خواهد بود. اما اگر در مواردی همچون تزریق در بافت های سینه و باسن مورد استفاده قرار گیرد ، تعداد جلسات بسته به نیاز و نظر پزشک افزایش می یابد.

 • چه مدت بعد از تزریق چربی افراد می توانند از لوازم آرایشی استفاده کنند؟

این موضوع بستگی به نظر بهترین پزشک در تهران دکتر علی شفیعی دارد. اما به طور کلی بعد از گذشت یک هفته و بهبود علائم شدید مانند تورم و التهاب می توانید از لوازم آرایشی ، با کیفیت استفاده کنید.

 • آیا بکارگیری از این پروسه جوانسازی پوست به بانوان باردار توصیه می شود؟

تزریق چربی با وجود آن که کم خطر و کم تهاجم می باشد ، بسیار مستعد عفونت است. بنابراین پزشکان در دوران بارداری و شیردهی این روش را به هیچ عنوان به بانوان بارداری توصیه نمی کنند.

 • آیا این پروسه جوانسازی نیاز به بیهوشی دارد؟

خیر ، پروسه تزریق چربی تحت بی حسی موضعی و یا تزریق وریدی دارو های خواب آور یا آرامش بخش بدون نیاز به بیهوشی انجام خواهد شد.

 • این تکنیک چه ویژگی هایی دارد؟

در واقع با توجه به آن که چربی یک ماده خارجی نبوده و از بدن بیمار برداشته می شود کاملا ایمن و بدون بروز واکنش آلرژیک می باشد. تاثیرات بسیار ماندگار و تقریبا دائمی در جوانسازی داشته و افراد در سنین پایین می توانند با توجه به کم خطر بودن این تکنیک از آن بدون نگرانی بهرمند شوند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات

نوشته‌های تازه