تفاوت لیفت شقیقه و لیفت ابرو در چیست؟

هر چه سن افراد بیشتر می‌شود متاسفانه آثار پیری بر روی چهره آنها تاثیر بیشتری خواهد داشت. یکی از معضلاتی که در حال حاضر برخی از افراد زیباجو با آن روبرو هستند، افتادگی ابروها یا چین و چروک‌های پیشانی است. در دنیای مدرن امروزی تجهیزات پیشرفته زیادی روی کار آمده که بر روی جراحی‌های زیبایی نیز تاثیر بسزایی دارند. برای مثال افراد متقاضی می‌توانند شقیقه و ابرو خود را بالا بکشند تا چین و چروک‌های حاصل از افزایش سن آنها بهبود یابد یا انواع جراحی بینی مثل: بینی فانتزی، نیمه فانتزی و طبیعی را انجام دهند. شاید برایتان سوال شود که تفاوت لیفت شقیقه و لیفت ابرو در چیست؟

تفاوت لیفت شقیقه و ابرو

در جراحی صورت، بالا کشیدن ابرو و شقیقه یک تکنیک کارآمد است و برای بازسازی قوس ابرو انجام می‌شود. این تکنیک با کمترین برش قابل اجرا است و در قسمت پنهانی از صورت ایجاد می‌شود. به طور معمول این نوع عمل‌ها تنها یک ساعت طول می‌کشند و متخصصان از آرام‌بخش یا بی‌حسی استفاده می‌کنند. در ضمن بیمار بعد از این نوع جراحی‌ها به بستری شدن نیازی ندارد. به منظور آشنایی بیشتر با لیفت شقیقه و ابرو می‌توانید مطلب زیر را مطالعه کنید.

راه‌حلی برای ابروهای افتاده

سقوط ابرو یکی از معضلات مشترک در میان افراد مسن‌تر است؛ زیرا با گذر زمان عضلات بالای ابروها یا پیشانی ظرفیت خود را از دست می‌دهند و ابروها سقوط می‌کنند. در صورتی که چنین مشکلی ایجاد شود و آن را نادیده بگیرید، پوست اضافی بر روی پلک نیز بروز می‌کند و در نهایت چین و چروک‌های زیادی بر روی پیشانی و حتی اطراف چشم شما مشاهده می‌شود.

شاید برخی از افراد بر این تصور باشند که بلفاروپلاستی می‌تواند روش مناسبی برای رفع این چین و چروک‌ها محسوب شود اما برای رفع افتادگی ابرو باید از روش لیفت ابرو یا لیفت شقیقه استفاده کنید. به عبارت دیگر  جراحی پلک  تنها بر افتادگی پلک‌ها را رفع می‌کند و ابروها خیلی بالا کشیده نمی‌شوند.

لیفت ابرو و لیفت شقیقه  مانند تزریق چربی یک جراحی زیبایی کم تهاجمی است که به جوان‌سازی چهره افراد کمک می‌کند و خطوط پیشانی را از بین می‌برد. هر 2 روش جراحی برای ایجاد ظاهری جوان‌تر در قسمت بالای ابروها و پیشانی قابل انجام هستند. ناگفته نماند لیفت ابرو و پیشانی را به طور معمول با لیفت پلک به صورت همزمان انجام می‌دهند تا نتیجه بهتری داشته باشد.

لیفت شقیقه چیست؟

در صورتی که دم ابروی شما دچار افتادگی شده است، با کمک این روش جراحی می‌توانید آن را درمان کنید. این روش درمانی چین و چروک‌های اطراف ابرو و تنها چشم شما را از بین می‌برد و ابروها را بالا می‌کشد. این عمل زیبایی به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که برخی از آنها را در زیر نام می‌بریم:

برای اینکه تفاوت لیفت شقیقه و لیفت ابرو را درک کنید، بهتر است با این روش‌های جراحی زیبایی آشنا شوید. ناگفته نماند این 2 روش جراحی زیبایی صورت تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند؛ زیرا هدف نهایی هر 2 روش تا حدودی یکسان است.

منظور از جراحی لیفت ابرو چه نوع جراحی است؟

بررسی تفاوت لیفت شقیقه و لیفت ابرو

همان‌طور که از نام این نوع جراحی مشخص است، لیفت ابرو برای رفع چین و چروک‌های مربوط به ابروها خواهد بود. با این روش جراحی متخصصان می‌توانند خط اخم بیماران را ترمیم کنند و ابروهای افتاده آنها را بالا بکشند. لیفت ابرو خطوط یا چین و چروک بین ابروها را به طور کامل از بین می‌برد.

با لیفت ابرو فرد متقاضی جوان‌تر به نظر می‌رسد و حتی افتادگی پلک او از بین می‌رود. بنابراین اگر شما نیز در قسمت پیشانی خود خط‌های عمیقی مشاهده می‌کنید و از افتادگی ابروهایتان ناراضی هستید، می‌توانید از همین روش جراحی کمک بگیرید.

تفاوت لیفت شقیقه و لیفت ابرو

لیفت ابرو روش جراحی است که برای اصلاح چین و چروک‌های پیشانی، خطوط اخم، فاصله بین ابروها و افتادگی ابرو یا پوست پیشانی استفاده می‌شود. در مقابل لیفت شقیقه روش تهاجمی نیست و فقط بر روی دم ابرو تاثیر دارد.

به زبان ساده تفاوت لیفت شقیقه و لیفت ابرو در این است که طی لیفت شقیقه متخصص به هیچ‌وجه تغییراتی بر روی ابروها یا پیشانی ایجاد نمی‌کند. در ضمن لیفت شقیقه گونه‌ها را نیز بالا می‌کشد و افتادگی گوشه چشم افراد نیز به طور کامل از بین می‌رود.

هر کسی با توجه به صورتی که دارد و بعد از مشاوره با متخصص حرفه‌ای می‌تواند بهترین روش جراحی و جوان‌سازی را تجربه کند. با اینکه تفاوت لیفت شقیقه و لیفت ابرو خیلی زیاد نیست این 2 روش یکسان نیستند.

لیفت شقیقه روشی ظریف و غیرتهاجمی است که حتی بر روی حالت چشم شما تاثیر می‌گذارد و به زیبایی ظاهری چهره شما کمک می‌کند. در ادامه تفاوت لیفت شقیقه و لیفت ابرو را ذکر می‌کنیم:

  • لیفت ابرو بر روی پیشانی و خطوط ابرو تاثیرگذار است اما لیفت شقیقه تنها بر روی دم ابرو موثر خواهد بود
  • لیفت شقیقه نسبت به لیفت ابرو غیرتهاجمی‌تر است
  • در لیفت ابرو متخصص ماهیچه را برش می‌دهد اما لیفت شقیقه تاثیری بر روی ماهیچه صورت ندارد
  • دوره ریکاوری لیفت ابرو از لیفت شقیقه طولانی‌تر است
  • جای زخم لیفت ابرو به طور معمول تا چندین روز باقی می‌ماند اما لیفت شقیقه خیلی سریع بهبود پیدا می‌کند
  • لیفت ابرو واضح‌تر از لیفت شقیقه است؛ زیرا تاثیر بیشتری دارد
  • لیفت ابرو بر روی نوع اخم افراد و ظاهر چهره آنها موثر است اما لیفت شقیقه نمی‌تواند خطوط عمیق بین ابروها را رفع کند
  • لیفت شقیقه برای افراد کم سن گزینه مناسبی است و لیفت ابرو برای افراد مسن‌تر بهتر خواهد بود

کاندید مناسب برای انجام لیفت شقیقه

اکنون که تا حدودی با تفاوت لیفت شقیقه و لیفت پیشانی آشنا شدید، شاید برایتان سوال شود که کدام یک از این روش‌ها برای شما بهتر است. به منظور تشخیص بهترین روش جوان‌سازی صورت توصیه می‌کنیم از متخصصان حرفه‌ای حاضر در این زمینه کمک بگیرید.

افرادی که دچار پیری طبیعی شده‌اند و نسبت به ظاهر خود حس خوبی ندارند، می‌توانند از لیفت شقیقه استفاده کنند. در واقع افتادگی قسمت انتهایی ابروها نشانه بروز پیری طبیعی است که با کمک لیفت شقیقه می‌توان با غیر تهاجمی‌ترین حالت ممکن به جوان‌سازی چهره افراد کمک کرد.

لیفت شقیقه نسبت به سایر روش‌ها ایده‌آل‌تر است. برای مثال اگر در حال حاضر از بوتاکس برای جوان‌ستزی پیشانی و بالا کشیدن ابروهای خود استفاده می‌کنید، بهتر است لیفت شقیقه انجام دهید. با بالا رفتن دم ابروهایتان به طور حتم ظاهری جوان‌تر خواهید داشت.

سن مناسب برای انجام لیفت ابرو

چشم‌گیرترین تفاوت لیفت شقیقه و لیفت ابرو

برخلاف بسیاری از جراحی‌های زیبایی و درمانی که با محدودیت سنی همراه هستند، شما برای انجام جراحی لیفت ابرو با هیچ محدودیت سنی روبرو نیستید. در واقع هیچ محدودیت سنی از پیش تعیین‌شده‌ای وجود ندارد. برخی از افراد به دلیل مسائل ژنتیکی که دارند در سنین پایین با سقوط ابرو روبرو می‌شوند و زودتر از سایر افراد به لیفت ابرو نیاز دارند.

به طور کلی بیشتر افراد با بالا رفتن سن خود ممکن است سقوط و افتادگی ابرو را تجربه کنند که نشانه پیری صورت آنها است. بنابراین با توجه به تشخیص متخصص مورد نظر خود می‌توانید در هر سن و سالی لیفت ابرو را انجام دهید.

لیفت شقیقه چگونه انجام می‌شود؟

طی جراحی لیفت شقیقه متخصص در هر 2 طرف صورت و در قسمت بالای گوش‌ها برش‌هایی ایجاد می‌کند. خبر خوب اینکه جای این برش‌ها تا حد زیادی نامرئی است. در ادامه با این روش، بافت زیرین به سمت بالا کشیده می‌شود و حالت محکمی به خود می‌گیرد.

در ضمن تمام چین و چروک‌های اطراف گوشه‌های چشم‌ها نیز از بین می‎روند و پوست صورت در این قسمت‌ها نرم و صاف می‌شود. سپس متخصص پوست را می‌کشد تا سفت شود و هر نوع بافت اضافی از بین می‌روند. در نهایت نیز نوبت به بستن برش‌ها می‌رسد.

روند اجرای جراحی لیفت ابرو

در صورتی که علاوه بر دم ابروی شما، سایر قسمت‌های پیشانی‌تان دچار افتادگی شده بهتر است به فکر انجام جراحی لیفت ابرو باشید. طی این عمل جراحی، متخصص با کمک آندوسکوپ 5 برش حداقل 10 میلی‌متری ایجاد می‌کند. عمل لیفت ابرو همیشه طولانی‌تر از لیفت شقیقه است که از نظر تخصصی نیز با نتایج خوب و ماندگارتری همراه خواهد بود.

در برخی دیگر از موارد نیز متخصص 8 برش در هر 2 طرف سر و نزدیک به محل رویش موها ایجاد می‌کند و بافت زیرین را بالا می‌کشد. بعد از بالا کشیدن بافت زیر پیشانی، نوبت به بخیه زدن می‌رسد که کلینیک‌های مجهز این روند را با بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند.

لیفت ابرو با استفاده از آرامش‌بخش‌های وریدی در کلینیک‌ها یا مطب‌های زیبایی انجام می‌شود که جز جراحی‌های سرپایی است. شما بلافاصله بعد از جراحی لیفت ابرو می‌توانید به منزل خود بروید. بخیه‌ها نیز حدود 7 روز بعد برداشته می‌شوند اما محل جراحی تا 3 روز باید با باند پوشیده باقی بماند.

از کجا بفهمم به لیفت ابرو نیاز دارم یا لیفت شقیقه؟

اصلی‌ترین تفاوت لیفت شقیقه و لیفت ابرو

با توجه به تفاوت لیفت شقیقه و لیفت ابرو شاید برایتان سوال شود که کدام یک از این روش‌های جوان‌سازی برای شما گزینه بهتری است. حتی این امکان وجود دارد که مقابل آینه بایستید و چند ثانیه ابروها و پیشانی خود را با دست بالا نگهدارید.

در نظر داشته باشید با هیچ یک از این کارها و بدون دانش عمیق پزشکی نمی‌توان تشخیص داد کدام روش برای چهره شما بهتر است. از این رو باید به سراغ متخصصان جراحی زیبایی بروید یا به کلینیک‌های مجهز سر بزنید. در ادامه آنها با معاینه و ارزیابی صورت شما می‌توانند بهترین روش جوان‌سازی صورت را برای شما اجرا کنند.

تفاوت لیفت شقیقه و لیفت ابرو در دوره نقاهت

از آنجایی که لیفت ابرو تهاجمی‌تر از لیفت شقیقه است، بدون شک دوره نقاهت و ریکاوری بعد از آن طولانی‌تر خواهد بود. البته هر 2 روش جراحی به سادگی انجام می‌شوند و پیچیدگی زیادی ندارند. به طور معمول بخیه‌های بعد از جراحی لیفت شقیقه و ابرو پس از 7 تا 10 روز برداشته می‌شوند.

با توجه به اینکه طی جراحی لیفت شقیقه بخیه‌ها و زخم‌های ایجاد شده خیلی در معرض دید نیستند، شما می‌توانید به راحتی و بدون هیچ دردسری بعد از این جراحی به فعالیت‌های عادی زندگی‌تان مشغول شوید. این جراحی‌ به استراحت طولانی و مراقبت‌های ویژه‌ای نیاز ندارد.

در جراحی لیفت ابرو برخلاف لیفت شقیقه ممکن است شما شاهد کبودی باشید، به همین دلیل باید طبق توصیه‌های متخصص مورد نظر خود عمل کنید تا توسعه این کبودی‌ها کنترل شود.

 بهتر است بعد از جراحی لیفت ابرو، محل جراحی خود را محکم ببندید و از کمپرس سرد استفاده کنید. پس از 4 تا 7 روز بعد از جراحی لیفت ابرو می‌توانید به زندگی عادی و فعالیت‌های روزمره خود برگردید.

بهترین متخصص جراحی لیفت ابرو و لیفت شقیقه

با اینکه تفاوت لیفت شقیقه و لیفت ابرو به طرز اجرای آنها نیز وابسته است اما به طور معمول متخصصان جراحی‌های زیبایی می‌توانند هر 2 روش نام برده شده را به خوبی انجام دهند. طرز اجرای لیفت شقیقه و ابرو با هم متفاوت است ولی شما می‌توانید متخصصی بیابید که هر 2 روش را برای شما انجام دهد.

لیفت شقیقه روش ساده‌تری است، در مقابل برای تجربه لیفت ابرو باید به سراغ متخصصان حرفه‌ای بروید که تجربه و سابقه خوبی دارند. یکی از بهترین و متخصص‌ترین جراحان در زمینه لیفت ابرو، لیفت شقیقه و کلیه جراحی‌های زیبایی دکتر شفیعی متخصص گوش، حلق، بینی و جراح سر و گردن است.

این پزشک حاذق در حوزه جراحی فک و صورت تخصص و تجربه خوبی کسب کرده و می‌تواند این جراحی‌های لیفت صورت، ابرو، شقیقه و پیشانی را نیز برای شما انجام دهد.

جمع‌بندی

در این مطلب سعی کردیم شما را با تفاوت لیفت شقیقه و لیفت ابرو آشنا کنیم تا بتوانید با توجه به ساختار صورت خود یکی از بهترین روش‌ها را برای جوانسازی صورتتان تجربه کنید. هر 2 روش نام برده شده برای تغییر در ساختار چهره و جوان‌سازی آن موثر هستند.

لیفت شقیقه تاثیرات خیلی واضحی ندارد اما لیفت ابرو هم تهاجمی‌تر است و هم تاثیرات آن بسیار واضح و مشخص هستند. پس شما با توجه به نظرات متخصص منتخب خود و براساس هدف یا انگیزه مورد نظرتان می‌توانید یکی از این روش جراحی‌ها را تجربه کنید.

 

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات

نوشته‌های تازه