جراحی بینی طبیعی در تهران

یکی از جراحی های بینی که فارق از شکل خارجی و به منظور بهبود مشکلات تنفسی ، پولیپ بینی و در برخی موارد تغییر جزئی ظاهر بینی انجام می شود ، جراحی بینی طبیعی می باشد. این روش از جراحی در افراد بسیاری پر طرفدار بوده ، زیرا تغییرات لازم به نسب دیگر اجزا صورت و کاملا طبیعی انجام می شود. برای آشنایی با این تکنیک از جراحی بینی می توانید مقاله دکتر علی شفیعی رونیزی ، بهترین جراح بینی طبیعی در تهران را مطالعه کنید.

جراحی بینی طبیعی

جراحی طبیعی بینی استخوانی در تهران

در روش جراحی بینی طبیعی در تهران با دکتر علی شفیعی رونیزی ، توجه بسیاری به انحراف ، پولیپ و اختلالات تنفسی بیمار می شود و سپس برای تغییر فرم آن اقدامات لازم صورت می گیرد. از اصلی ترین تغییرات در بینی طبیعی رعایت فواصل بین بینی و لب ها بوده که باید دارای زاویه ای 90 تا 95 درجه باشد. هر چقدر این زاویه به سمت 110 متمایل شود فرم بینی بیمار عروسکی و یا فانتزی خواهد شد.

مزایای جراحی بینی طبیعی گوشتی و استخوانی

 • حفظ ظاهر طبیعی بینی
 • کاهش به اندازه حجم بینی
 • تقارن در هر دو سوراخ بینی
 • داشتن دوره نقاهت کوتاه مدت
 • نداشتن عوارض جدی و خطرناک
 • بهبود اختلالات و مشکلات تنفسی
 • ایجاد تناسب مناسب بینی با دیگر اعضای صورت

جراحی بینی نچرال برای چه افرادی مناسب می باشد ؟

این سبک از عمل بینی به دلیل افزایش زیبایی ظاهر انتخابی عالی برای تمامی افراد هم بانوان و آقایان نیز می باشد. زیبا جویانی که اولویت آن ها از جراحی رفع مشکلات تنفسی و غیره بوده و سلامت کامل جسمانی را دارند بسیار مناسب می باشد.جراحی بینی مردانه طبیعی یک جراحی پرطرفدار در آقایان است.

اقدامات قبل از جراحی بینی طبیعی در تهران

ابتدا جراح بینی مورد نظر خود را انتخاب کنید و تمامی انتظارات و سوالات لازم را جهت جراحی بینی طبیعی در تهران ، با پزشک در میان بگذارید. بعد از رسیدن به یک نتیجه کلی ، لازم است بیمار مراقبت های قبل از جراحی را آغاز کند. در این پروسه فرد باید مصرف داروهای موثر در ضد انعقاد خود کنار بگذارد و در صورت داشتن بیماری خاص و یا استفاده از دارویی خاص آن را به پزشک خود اطلاع دهد. مصرف دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل دو هفته قبل از جراحی به علت بروز خونریزی در زمان جراحی ممنوع می باشد. توصیه می شود شب قبل از عمل به حمام رفته و 8 ساعت قبل ناشتا باشید. حتما تمامی مدارک پزشکی خود را که به توصیه پزشک آماده کرده اید را به همراه خود داشته باشید.

انواع مختلف بینی

جراحی بینی طبیعی گوشتی : بیمارانی با بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم ، همراه با لایه ای از چربی بوده ، که دارای استخوان هایی ضعیف می باشد. افراد با این نوع بینی کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی طبیعی در تهران با دکتر علی شفیعی می باشند.

جراحی طبیعی بینی استخوانی : وجود قوز در تیغه بینی و داشتن غضروف با استحکام بسیار زیاد از ویژگی های بینی استخوانی می باشد.

انواع تکنیک های جراحی بینی طبیعی در تهران

روش بسته : در این روش از جراحی پزشک هیچ برشی در خارج بینی ایجاد نکرده و با استفاده از سوراخ های بینی بدون نیاز به برداشت پوست اقدامات لازم انجام می شود.

روش باز : با بکارگیری از روش باز در جراحی بینی طبیعی پوسته بینی را از ناحیه کلوملا برش داده و به سمت پیشانی کشیده می شود. در این پروسه پزشک دسترسی کامل به غضروف ، استخوان ها و تمامی مناطق بینی را داشته و به راحتی تغییرات لازم را اعمال می کند.

عمل بینی به صورت طبیعی به چه کسانی توصیه می شود ؟

جراحی بینی طبیعی در خانم ها و به خصوص آقایان به علت عدم تغییر شکل ظاهری بینی و جلوه ای مصنوعی بسیار پر طرفدار است. همچنین هر فردی با داشتن بینی گوشتی و یا استخوانی می تواند از عمل بینی به صورت طبیعی بهره ببرد.

جراحی بینی طبیعی - دکتر علی شفیعی

عمل طبیعی بینی در خانم ها و آقایان

عمل بینی طبیعی زنانه در تهران

جراحی زیبایی بینی در میان بسیاری از بانوان شایع است. بسیاری از افراد دارای بینی های معمولی با مشکلات جزئی و یا تنفسی می باشد ، به همین منظور به جراحی بینی طبیعی نیز روی می آورند تا ساختار کلی بینی حفظ و ایرادات جزئی آن بر طرف شود.

عمل بینی طبیعی مردانه در تهران

آقایان به علت داشتن ساختار استخوانی و جدی در چهره خود ، بکارگیری از روش طبیعی برای آن ها بسیار مناسب و انتخابی درست می باشد تا جذبه چهره شان نیز حفظ شود. این روش از عمل بینی به علت داشتن ظاهری طبیعی و نرمال در میان مردان به نسب جراحی های فانتزی و نیمه فانتزی طرفداران بسیار زیادی دارد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

 1. به خوبی استراحت کنید و از انجام فعالیت های سنگین و ورزش بپرهیزید.
 2. سعی کنید سر خود را با استفاده از دو بالشت به سمت بالا نگه دارید ، و به صورت طاق باز بخوابید.
 3. وجود خونابه بعد از جراحی ، طبیعی بوده و می توان با استفاده از گاز استریل مانع از ریزش آن شد.
 4. برای کاهش تورم ، کبودی و التهاب بعد از جراحی بینی طبیعی در تهران ، دکتر علی شفیعی رونیزی ، توصیه می کند از کمپرس های سرد استفاده کنید.
 5. داروهای تجویز شده توسط بهترین دکتر عمل بینی طبیعی در تهران ، که شامل آنتی بیوتیک ها می باشد را در زمان مناسب خود مصرف کنید.
 6. گرفتگی بینی بعد از جراحی بسیار شایع بوده که به مرور بهبود می یابد ، بنابراین از فین و دستکاری کردن آن بپرهیزید.
 7. تا مدتی از زدن عینک های طبی و آفتابی خودداری کنید ؛ زیرا سبب فرورفتگی ، تغییر ساختار بینی و غیره می شود.
 8. از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید ؛ زیرا اشعه خورشید سبب تیره تر شدن پوست محل برش و بخیه می شود.

هزینه لازم برای عمل طبیعی بینی با بهترین جراح بینی تهران

روش جراحی بینی طبیعی در تهران با توجه به تکنیک های دیگر عواملی همچون ، مهارت پزشک ، میزان تغییرات لازم و محل جراحی ، داروهای تجویز شده و هزینه بیهوشی ، آزمایشات قبل از عمل و خدمات درمانی و موارد بسیار دیگری بستگی داشته و هزینه آن بعد از بررسی پزشک ممکن است ، افزایش و یا کاهش یابد.

سن مناسب جراحی بینی به روش طبیعی

تمامی افراد تا پایان دوره بلوغ استخوان و پوست بینی شان درحال رشد می باشد ؛ بنابراین جراحی بینی طبیعی قبل از این سن و کامل شدن فرایند رشد با عدم رضایت بیمار و برگشت پذیری بینی همراه خواهد بود.

💭 ویدئو زیر یکی از نمونه کار های فوق العاده ، عمل بینی طبیعی دکتر علی شفیعی می باشد.

عوارض ناشی از عمل بینی طبیعی چیست ؟

 • بروز حفره در تیغه بینی
 • باریک شدن بیش از حد نوک بینی
 • کاهش حس بویایی و اختلال در تنفس
 • باقی ماند انحرافات موجود در استخوان بینی
 • کوچک شدن بیش از حد ساختار کلی و پره های بینی افراد
 • بروز خونریزی ، تورم و التهاب ، عفونت و کبودی بعد از جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی و طبیعی چه تفاوتی با یکدیگر دارند ؟

لازم است بدانید که طی پروسه جراحی بینی طبیعی ، پزشک توجه بیشتری جهت رفع نواقص موجود در بینی دارند نه اندازه و ساختار آن ، زیرا طی آن ساختار و استخوان به صورت طبیعی حفظ می شود. به همین منظور تغییرات ایجاد شده بیشتر جنبه درمانی داشته و بینی ظاهر طبیعی و زیبای خود را حفظ می کند که عوارض ناشی از آن بسیار کم و ناچیز می باشد. اما در عمل بینی عروسکی ، که افراد ترجیح می دهند بینی شان بیش از حد معمول کوچک شود و یا نوک بسیار سربالایی داشته باشد حالت طبیعی و نچرال خود را از دست می دهد. توجه داشته باشید این تکنیک رینوپلاستی نیازمند پزشکی حاذق و ماهر بوده تا با گذشت زمان زیبا جویان دچار مشکلات تنفسی ، بویایی و غیره نیز نشوند. البته نوع دیگری از تکنیک های جراحی به نام نیمه فانتزی وجود داشته که تغییرات ایجاد شده کمی بیشتر از رینوپلاستی به فرم طبیعی بوده اما به شدت مدل عروسکی هم نمی باشد ، بلکه پزشک در این مواقع علاوه بر برطرف کردن مشکلات تنفسی موجود حالتی زیبا و چشمگیری را به بینی می دهد.

چه تغییراتی در جراحی بینی طبیعی اعمال می شود ؟

در ابتدا بهتر است بدانید که پزشک پس از ایجاد برش های لازم با بکارگیری از تکنیک های باز و یا بسته به اصلاح مشکلات و اختلالات تنفسی فرد پرداخته و سپس در صورت وجود شکستگی استخوان بینی ، انحراف بینی به بهبود فرم بینی زیبا جو می پردازد. همچنین در تکنیک نچرال ، جراح بینی تهران ، سعی در ایجاد یک قوس بسیار کم و طبیعی داشته که زاویه آن باید با دیگر اعضای صورت همچون لب و پیشانی مناسب باشد. همچنین به ساختار کلی بینی پرداخته شده و تقارن در هر رخ بیمار ایجاد می شود. تغییرات جزئی در پره های بینی به وجود می آید و اگر بینی در گذشته جراحی شده باشد مشکلات ناشی از عمل اولیه در نوع ثانویه ترمیم و بهبود می باید.

عمل بینی طبیعی با قوس کم یا بدون قوس

همانطور که بیان شد جراحی بینی طبیعی در تهران با دکتر علی شفیعی رونیزی ، بر اساس قواعد و استاندارهای مشخصی انجام می شود. برای آنکه نتیجه جراحی ، طبیعی جلوه دهد و در هماهنگی کامل با سایر اجزای صورت باشد ، لازم است زاویه بین نوک بینی و لب ها ، فاصله چشم ها ، اندازه پیشانی و فرم چانه نیز در نظر گرفته شوند. به صورت کلی عمل بینی طبیعی در تهران با دکتر شفیعی ، به دو صورت بدون قوس و یا با قوس بسیار ملایم و کم انجام می شود. انتخاب اینکه بینی با قوس ملایم و طبیعی جراحی شود و یا کاملا صاف نیز به فاکتورهای زیادی از جمله سلیقه و هدف بیمار و آناتومی صورت بیمار و فرم بینی بستگی دارد.

عمل بینی گوشتی به صورت طبیعی

باید گفت افراد با بینی گوشتی بهترین کاندیدا برای انجام جراجی بینی طبیعی به شمار می آیند ؛ چرا که این دسته از افراد به دلیل ویژگی های بینی از جمله پوست ضخیم ، غضروف و استخوان ضعیف امکان انجام عمل بینی نیمه فانتزی و فانتزی را ندارند ؛ چرا که به دلیل ویژگی های مذکور ظرافت های بینی بعد از عمل قابل مشاهده نیست و بینی فرمی کاملا مصنوعی و دفرمه پیدا می کند ؛ از این رو با کمک عمل بینی طبیعی می توان ظاهر مطلوب تری به بینی بخشید به نحوی که بینی در تناسب کامل با چهره قرار گرفته و سبب زیبایی بهتر چهره شود. ذکر این نکته لازم و ضروری است که طبیعی بودن بینی به معنی عدم تغییر در ظاهر بینی نیست ؛ در واقع این سبک از جراحی به نحوی انجام می شود که افراد با دیدن نتیجه نهایی متوجه عملی بودن بینی نمی شود ، اما اگر تصاویر قبل و بعد از جراحی بینی طبیعی را مشاهده کنید ، به وضوح شاهد تغییرات ایجاد شده در فرم بینی و چهره افراد خواهید بود.

جراحی بینی طبیعی - دکتر علی شفیعی

چرا مردان به جراحی بینی طبیعی تمایل بیشتری دارند ؟

نتیجه این جراحی کاملا طبیعی بوده اما با این حال در جذابیت های چهره و صورت تاثیر بسزایی دارد ، همین ویژگی ها موجب شده است آقایانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی دارند ، فرم طبیعی را انتخاب کنند و از بهترین جراح بینی تهران بخواهند بینی آن ها به نحوی جراحی شود که بسیار کوچک ، ظریف و سربالا نشود که در نهایت رعایت این موارد موجب می شود تا جذابیت های چهره مردانه حفظ شده و بینی فرم ایده آل تری پیدا کند ، این در حالی است که اغلب خانم ها طرفدار بینی های ظریف تر و کوچک تر هستند.

جراحی انحراف بینی همزمان با عمل بینی طبیعی

برطرف کردن مشکلات عملکردی بینی همزمان با جراحی زیبایی بینی امری امکان پذیر است ؛ ممکن است بینی بیمار دارای قوز باشد، بینی شکستگی داشته باشد، مشکلات تنفسی و پلیپ بینی نیز شایع است. بنابراین شما با انجام یک جراحی می توانید علاوه بر برطرف نمودن مشکلات بینی مانند انحراف بینی ، ظاهر بینی خود را بهبود ببخشید و به این ترتیب از تنفس راحت و زیبایی بیشتر بینی و چهره خود بعد از جراحی لذت ببرید. انجام این دو جراحی که در اصطلاح پزشکی سپتورینوپلاستی نامیده می شود که با مزیت های زیادی همراه بوده که از مهم ترین آن ها می توان به یک بار بیهوشی و گذراندن دوره نقاهت و کسب نتیجه بهتر اشاره نمود.

فیلم عمل جراحی بینی طبیعی مردانه با دکتر علی شفیعی

کلید دستیابی به بهترین نتیجه از انجام جراحی بینی طبیعی

برای اینکه به نتیجه ایده آلی از عمل بینی طبیعی دست پیدا کنید ، لازم است به 3 نکته اساسی توجه داشته باشید :

مرحله اول : انتخاب و مشورت با جراح بینی

انتخاب یک جراح بینی طبیعی خوب یکی از مهم ترین گام ها برای رسیدن به نتیجه رضایت بخش از انجام جراحی زیبایی بینی است ؛ همچنین شرکت در جلسه مشاوره و صحبت در رابطه با انتظارات و اهداف تصمیم گیری برای انجام عمل از جمله نکات مهم و حائز اهمیت است.

مرحله دوم : توجه و رعایت دستورالعمل های پزشکی قبل و بعد از عمل

تنها انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی در تهران ، برای دستیابی به نتیجه مطلوب از این عمل کافی نیست ؛ چرا که ممکن است پزشک بینی شما را به بهترین نحو ممکن جراحی کرده باشد ، اما عدم توجه به مراقبت های بعد از جراحی منجر به بروز و مشکلات جدی در نتیجه جراحی شود و شما را با چالش های بسیاری همراه کند ؛ از این رو توصیه می شود حتما به نکات مراقبتی که توسط پزشک به شما توصیه می شود ، توجه کافی داشته باشید.

مرحله سوم : داشتن انتظارات منطقی و واقع بینانه

اگر نتیجه عمل بینی طبیعی شما از نظر جراح و سایر اطرافیان موفقیت آمیز بوده اما هنوز بر تصور خود پافشاری دارید ، نشان می دهد که شما این جراحی را با هدف منطقی و واقع بینانه انجام نداده اید. در صورتی که انتظار یک بینی کاملا طبیعی بعد از جراحی را دارید ، باید بدانید که تمامی نواقص بینی شما برطرف شده و تغییرات در بینی به صورتی انجام می شود تا در نهایت با سایر اجزای صورت در هماهنگی قرار داشته باشد. همچنین لازم است در کنار توجه به زیبایی به سلامتی بیمار و عملکرد تنفسی بینی نیز توجه شود.

سوالات متداول جراحی بینی طبیعی

زمان لازم برای عمل بینی طبیعی در تهران چقدر است ؟

زمان لازم برای جراحی بینی طبیعی در تهران ، به میزان اختلالات تنفسی موجود و تغییر شکل ظاهری بیمار بستگی داشته. اما به طور کلی جراحی حدود 2 الی 3 ساعت زمان خواهد برد.

استفاده از اسپلینت بعد از جراحی رینوپلاستی طبیعی ضروری است ؟

اسپلینت به مدت یک هفته الی ده روز بر روی بینی بیمار قرار گرفته می شود. هدف استفاده از آن بر روی بینی ، حفظ چارچوب کلی بینی نیز می باشد.

آیا چسب بینی در کاهش تورم موثر است ؟

بله ، بعد از جراحی بینی طبیعی استفاده از چسب بینی بخصوص در افرادی با بینی های گوشتی در کاهش تورم و التهاب و همچنین حفظ ساختار کلی بینی بسیار تاثیر گذار است.

چه زمانی بعد از جراحی می توان از عینک استفاده کرد ؟

در روند جراحی تغییراتی بر روی غضروف بینی افراد ایجاد می شود ، که سبب کاهش استقامت آن ها خواهد شد. بنابراین نباید تا چند هفته از عینک ها به صورت مستقیم بر روی بینی خود استفاده کنید. جراح بینی طبیعی خوب در تهران توصیه می کند در دوره نقاهت جراحی بینی طبیعی و تا بهبودی کامل بهتر است ، بیمار از لنزهای طبی به جای عینک ها نیز استفاده کنند.

آیا مادران باردار می توانند عمل رینوپلاستی انجام دهند ؟

جراحی بینی در بارداری بانوان نباید تحت هیچ شرایطی انجام شود ؛ زیرا عوارض ناشی از بیهوشی و دیگر موارد می‌تواند بر کودک تاثیرات منفی داشته باشد.

آیا عمل بینی به صورت طبیعی فاصله میان چشم ها را تغییر می دهد ؟

از جمله اهداف جراحی بینی طبیعی در تهران با دکتر شفیعی ، ایجاد یک هارمونی فوق العاده زیبا در چهره زیبا جویان می باشد. بنابراین پزشک به هنگام جراحی به زوایای بینی افراد دقت کرده و بهترین حد فاصل را در طی جراحی در نظر می گیرد.

آیا رینوپلاستی طبیعی سبب کاهش بویایی افراد می شود ؟

بعد از جراحی ممکن است تا مدت کوتاهی به صورت موقت افراد شاهد کاهش حس بویایی شوند که دلیل اصلی آن تورم می باشد. تنها در صورتی که حس بویایی پس از مدتی باز نگشت برای بررسی و رفع آن به پزشک مراجعه کنید.

آیا بینی بعد از عمل به حالت اولیه باز می گردد ؟

بهتر است بدانید که هیچ گاه بینی شما بعد از جراحی بینی طبیعی به حالت اولیه خود باز نخواهد گشت و تقریبا نتیجه این جراحی دائمی خواهد بود. تنها در صورت عمل زیبایی بینی قبل از سن بلوغ و یا وارد شدن ضربه ای شدید ممکن است بینی کمی به حالت اولیه خود باز گردد.

آیا در تکنیک طبیعی جراحی بینی از تامپون استفاده می شود ؟

با بکارگیری جراح بینی تهران ، از تامپون بعد از عمل بینی طبیعی ، سبب کاهش برخی عوارض نیز در دوره نقاهت خواهد شد. تامپون ها دارای وزنی بسیار سبک هستند ، که در یک لوسیون حاوی آنتی بیوتیک آغشته شده اند و به آسانی داخل بینی قرار داده شده و به آسانی از آن خارج می شوند.


اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات

نوشته‌های تازه