جراحی بینی گوشتی در تهران

برخی از زیباجویان دارای بینی های متفاوت ، همراه با ساختار و ویژگی های مختلف هستند ، که یکی از انواع آن دماغ گوشتی است. جراحی بینی گوشتی به علت داشتن ساختار ضعیف در استخوان ها ، غضروف و بافت های همراه با چربی زیاد، پروسه ای بسیار پیچیده ای داشته و نیازمند ، جراح با تجربه برای اعمال تغییرات لازم و رفع مشکلات تنفسی می باشد. بنابراین شما می توانید با مطالعه مقاله دکتر علی شفیعی رونیزی ، بهترین جراح بینی گوشتی در تهران ، اطلاعاتی را درباره افراد با این نوع بینی و روند جراحی بینی کسب کنید.

جراحی بینی گوشتی - دکتر علی شفیعی

ساختار بینی گوشتی

 • افتادگی در تیغه بینی
 • پوستی با جلوه ای روشن
 • ضخامت زیاد پوست بینی
 • وجود غدد چربی در زیر بافت ها و پوست
 • بافت نرم استخوان و بدون استحکام کافی

تکنیک های جراحی دماغ گوشتی در تهران

تکنیک عمل باز بینی گوشتی

در تکنیک جراحی باز، برش های مورد نیاز توسط پزشک خوب و ماهر در تهران در جراحی بینی گوشتی در تیغه میانی بینی ( کلوملا) ایجاد شده ، که طی آن پوست بینی به سمت پیشانی بلند می شود. یکی از روش های پر طرفدار در میان جراحان تکنیک باز می باشد ، زیرا پزشک دسترسی کامل به تمامی ساختار بینی را داشته و به راحتی تغییرات لازم را اعمال می کند.

تکنیک عمل بسته بینی گوشتی

امروزه تکنیک ها دچار پیشرفت و تغییر شده اند به عنوان مثال استفاده از تامپون بسیار کم شده است. در پروسه جراحی بینی گوشتی نیز با استفاده از روش بسته ، برش در داخل بینی و در میان غضروف ها ایجاد می شود. میزان فضای کافی مورد نیاز پزشک در این روش به قسمت های مختلف بسیار کم می باشد. اما از ویژگی های تکنیک بسته می توان به عدم بریدگی در اطراف بینی و نگرانی جهت باقی ماند محل زخم و بخیه ها نیز اشاره کرد.

تصاویر قبل و بعد از جراحی بینی گوشتی مردانه به فرم طبیعی

مدل های متنوع جراحی بینی های گوشتی

عمل طبیعی بینی

با استفاده از تکنیک طبیعی در جراحی بینی گوشتی ، پزشک توجه بسیاری به رفع مشکلات تنفسی بیمار داشته ، و در صورت لزوم و به خواسته بیمار ، فرم بینی ، انحراف استخوان ، صافی پل بینی بدون ایجاد قوس را به مقدار متناسب تغییر می دهد. به طور کلی تغییرات ایجاد شده در این تکنیک دارای زاویه ای بین 90 تا 95 درجه میان لب و دماغ می باشد.

عمل فانتزی بینی

یکی از پرطرفدار ترین روش های عمل رینوپلاستی به صورت فانتزی و یا به اصطلاح عروسکی در میان خانم ها می باشد. این تکنیک با ظرافت بالا و با زاویه ای 105 درجه میان دماغ و لب ها همراه با قوسی زیاد در پل بینی و کوچک شدن ساختار کلی جراحی بینی گوشتی در تهران ، انجام می شود.

عمل نیمه فانتزی بینی

بهتر است بدانید که روش جراحی نیمه فانتزی، ترکیبی از تکنیک های جراحی بینی طبیعی و فانتزی بوده که ، قوس روی پل بینی این افراد در مقایسه با روش فانتزی ، بسیار کمتر و دارای زاویه 95 تا 100 درجه بین لب و دماغ بیمار می باشد. اگر میخواهید که بیشتر درباره تفاوت انواع جراحی های بینی بدانید، پیشنهاد ما این است که مقالات تفاوت بینی نیمه فانتزی و طبیعی و تفاوت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی را مطالعه کنید.

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی گوشتی

در ابتدا بهتر است با کورتون آشنا شوید ، باید بدانید که این دارو معمولا جهت کاهش تورم پس از جراحی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و از تشکیل بافت اسکار نیز جلوگیری می کند. با توجه به آن که تورم و التهاب ناشی از جراحی بینی گوشتی بسیار زیاد است و ممکن است به علت تجمع چربی زیاد زیر پوست بافت اسکار نیز تشکیل شود ، دکتر بینی خوب و حاذق در تهران مثل دکتر علی شفیعی رونیزی ، تنها در موارد لازم تزریق کورتون را پیشنهاد می کند. به طور طبیعی هرگونه تورم بعد از رینوپلاستی باید در بازه زمانی دو هفته ای بهبود پیدا کند ، اما در برخی مواقع و با وجود دلایل مختلف ممکن است تورم بینی تا حدود یک سال نیز باقی بماند . در چنین شرایطی جراح با توجه به میزان تورم موجود ، یک یا چند واحد کورتون را جهت کاهش ورم نیز تجویز می کند. جالب است بدانید که احتمال تشکیل بافت اسکار ، میان پوست بینی و استخوان در بینی های گوشتی بسیار زیاد است . این بافت می تواند ظاهر بینی افراد را تحت تاثیر قرار دهد. با پیشروی بافت اسکار به قسمت های مختلف ، مانع از سازگاری پوست با فرم جدید بینی می شود. در این حالت نیز به منظور از بین بردن بافت های زائد و اضافی و همچنین پیشگیری از تشکیل آن ها از داروی کورتون استفاده خواهد شد.

فیلم جراحی بینی گوشتی

✔ جراحی بینی انجام شده توسط دکتر علی شفیعی متخصص گوش و حلق و بینی در تهران.

چه اقداماتی قبل از جراحی بینی گوشتی در تهران با دکتر شفیعی باید انجام شود ؟

 • ابتدا دکتر عمل بینی گوشتی با تجربه ای را پیدا کرده و به آن مراجعه کنید.
 • در جلسات بررسی بینی ، تمامی انتظارات و نیاز های خود را مطرح کرده و به توصیه های پزشک توجه کنید.
 • یک هفته قبل از عمل از مصرف داروهای ضد انعقاد خون و رقیق کننده های خون ، مانند آسپرین خودداری کنید.
 • از مصرف الکل ، دخانیات یک ماه قبل از جراحی بینی گوشتی در شهر تهران ، به منظور جلوگیری از خونریزی به هنگام عمل خودداری کنید.
 • حتما شب قبل از عمل غذایی سبک میل کرده و به مدت 12 ساعت قبل از جراحی ناشتا باشید.
 • در صورت داشتن بیماری های خاص و زمینه ای ، و یا حتی مصرف داروهایی خاص آن را حتما به پزشکتان اطلاع دهید.

نحوه عمل بینی گوشتی با پوست ضخیم

عمل بینی های استخوانی و گوشتی شباهت های بسیاری با یکدیگر دارند ، اما برخی موارد جراحی بینی گوشتی ، با دقت فروان توسط پزشکی با تجربه بررسی و سپس اعمال شود. استحکام سازی استخوان دماغ گوشتی از جمله موارد مهم و حساس بوده ، که باید توسط دکتر علی شفیعی ، بهترین جراح بینی تهران و با بکارگیری از تکنیک گرافت غضروفی ( استحکام سازی غضروف و استخوان بینی ) و همچنین پیوند زدن بینی با استفاده از دیگر نواحی بدن بیمار انجام شود. علاوه بر استحکام سازی غضروف ، برای زیباتر شدن چهره افراد در این پروسه زیبایی نیاز به برداشت چربی زیر پوست می باشد. این عمل نیاز به دقت بالایی داشته ، تا پوست بیمار دچار اسیب نشود ، زیرا آسیب وارد شده می تواند زخم هایی را بر روی بینی ایجاد کند ، که به سختی قابل درمان خواهند بود.

نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی گوشتی

 1. از مصرف مواد غذایی حاوی سدیم در روند بهبودی بعد از جراحی خودداری کنید.
 2. از انجام فعالیت های سنگین و ورزش های ضربه ای سه الی چهار هفته خودداری کنید.
 3. می توانید در صورت وجود کبودی بعد از جراحی بینی گوشتی ، تورم و التهاب از کمپرس های سرد نیز استفاده کنید.
 4. در هنگام عطسه و سرفه دهان خود را بیشتر باز کنید ، تا فشار کمتری به بینی وارد شود.
 5. گرفتگی بین تا پایان دوره نقاهت طبیعی می باشد ، بنابراین از تخلیه بینی و فین کردن بپرهیزید.
 6. از لباس های راحت و همراه با دکمه استفاده کنید ، تا به هنگام پوشیدن فشاری به بینی وارد نشود.
 7. از مواد غذایی نرم مانند انواع سوپ ها استفاده کنید ، تا جا به جایی و حرکت های فک کاهش یابد.
 8. استحمام با آب گرم ، آفتاب گرفتن و رفتن به جکوزی و سونا 2 الی 3 ماه بعد از جراحی دماغ ممنوع می باشد.
 9. توصیه می شود یک الی دو هفته بعد از جراحی ، در مواقع استراحت سر خود را با استفاده از دو بالشت ، به سمت بالا قرار دهید ، و از خوابیدن به پهلو برای جلوگیری از وارد شدن فشار خودداری کنید.
 10. بعد از جراحی بینی گوشتی در تهران با دکتر شفیعی توصیه می شود ، تمام داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع و در ساعات مشخص شده مصرف کنید.
 11. با توجه به تغییرات ایجاد شده پوست بینی های گوشتی بسیار آسیب پذیر خواهند بود ، بنابراین از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.

جراح بینی گوشتی خوب در تهران چگونه چربی های بینی گوشتی را کاهش می دهد ؟

دکتر شفیعی رونیزی ، یک جراح ماهر و با تجربه در تهران می تواند غدد چربی موجود در نوک بینی های گوشتی را برداشته و نواحی نرم را کاهش دهد. این روش بسیار حساس بوده و امکان آسیب به بافت های پوست بسیار زیاد است. در صورت عدم توجه ممکن است بعد از جراحی بینی گوشتی زخمی بر روی بینی ایجاد شود که قابل درمان نمی باشد.

چه کسانی گزینه مناسبی برای عمل بینی گوشتی با دکتر علی شفیعی هستند ؟

 • افرادی که از ظاهر بینی خود رضایت ندارند
 • کسانی که توانایی رعایت تمامی موارد مراقبتی را دارند
 • افرادی که با محدودیت های جراحی بینی گوشتی خود آشنا هستند.
 • افرادی که مبتلا به نوعی بیماری خاص و ضعف در سیستم ایمنی نمی باشند.

جراحی بینی گوشتی - دکتر علی شفیعی

عوارض عمل بینی های گوشتی

گاهی اوقات و در صورت عدم توجه پزشک و یا عمل به روش فانتزی با کوچک کردن بیش از حد بینی عوارضی همچون: مشکلات تنفسی ، کاهش حس بویایی و احساس درد شدید ، خونریزی و عفونت ، عدم تقارن در حفره های بینی و تغییر رنگ پوست ، بسته شدن حفرهای بینی و غیره نیز ممکن است رخ دهد.

دوره نقاهت بعد از جراحی بینی گوشتی

یک هفته زمان برای کاهش تورم شدید ناشی از برش های ایجاد شده در جراحی بینی لازم است. همچنین برای کاهش تورم در بینی بهتر است بسیار صبور باشید و تمامی مراقبت های لازم را به درستی انجام دهید.

هزینه مورد نیاز جهت عمل رینوپلاستی گوشتی در تهران

انجام آزمایشات توصیه شده توسط دکتر بینی گوشتی خوب در تهران ، قبل از عمل رینوپلاستی ، نوع بیهوشی و هزینه محل و امکانات فراهم شده برای جراحی ، میزان تغییرات لازم و وجود انواع ناهنجاری ها و موارد بسیار دیگر در تعیین مقدار هزینه ، جهت جراحی بینی گوشتی در تهران ، موثر می باشد.

اقدامات قبل از عمل بینی گوشتی

اگر تصمیم نهایی خود را برای جراحی بینی گوشتی در شهر تهران ، گرفته اید و درحال نزدیک شدن به تاریخ و زمان عمل بینی هستید لازم است برخی اقدامات را در این دوره رعایت کنید. به توصیه پزشک این اقدامات می تواند در داشتن یک جراحی خوب با نتیجه ای فوق العاده به بیمار کمک بسیار زیادی کند.

اقداماتی که باید انجام دهید :

 • داشتن بدنی سالم ، با سیستم ایمنی قوی می تواند ریسک های عمل بینی گوشتی در تهران را کاهش دهد و شانس بیمار را برای داشتن یک ریکاوری سریع و هموار افزایش دهد. به همین منظور توصیه می شود قبل از عمل دماغ از مواد غذایی حاوی فیبر استفاده کنید زیرا به کاهش تاثیرات گوارشی همچون یبوست در اثر بکارگیری از ماده بیهوشی کمک می کند.
 • همچنین از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل بپرهیزید و مصرف ویتامین C و روی را هرگز فراموش نکنید. البته بهتر است بدانید که مصرف آهن می تواند تاثیرات مثبتی بر روی افزایش فرایند بهبودی شما داشته باشد ، با توجه به نظر پزشک از آن ها استفاده کنید.
 • حتما با یکی از دوستان و آشنایان خود هماهنگ کنید تا در روز جراحی همراه شما باشد و از شما مراقبت کند. لازم است از انجام تمامی فعالیت های روزانه خودداری کنید و هفت روز به خوبی استراحت کنید ، تهیه کمپرس سرد ، مواد غذایی نرم و موارد دیگر قبل از جراحی بینی ضروری بوده زیرا از انجام فعالیت ها بسیار در دوره نقاهت شما کاسته می شود.

اقداماتی که نباید انجام دهید :

 1. در میان مواردی که انجام آن ها بسیار حائز اهمیت و ضروری می باشد ، برخی اقدامات قبل از عمل نیز ضروری بوده و بهتر است به موقع انجام شود. برای مثال بهتر است روز جراحی بینی گوشتی از آرایش کردن ، انداختن زیور آلات خودداری کنید.
 2. مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی ، ویتامین E ، برخی مکمل های گیاهی در یک الهی دو هفته قبل از جراحی می تواند در فرایند این پروسه اختلال ایجاد کند از مصرف ان ها بپرهیزید.
 3. یک ماه قبل از عمل از مصرف سیگار و دخانیات حاوی نیکوتین خودداری کنید ، استعمال این موارد می تواند تاثیراتی بر رگ های خونی بگذارد که در کند شدن بهبودی بیمار تاثیرات منفی می گذارد.

سن مناسب عمل زیبایی بینی گوشتی

توصیه می شود افراد با بینی هایی که دارای غضروف با استحکام کم می باشند ، بعد از سن 18 سالگی و رشد کامل استخوان و چربی زیر پوست برای جراحی بینی گوشتی خود در تهران ، اقدام کنند. در غیر این صورت این جراحی رضایت بخش نبوده و میزان برگشت پذیری بینی به علت رشد پوست افزایش می یابد. روند رشد بینی در تمامی افراد تا پایان سن بلوغ می باشد ، به همین منظور دکتر علی شفیعی رونیزی جراح بینی خوب در تهران ، توصیه می کند برای رسیدن و دست یافتن به یک نتیجه خارق العاده افراد تا پایان سن بلوغ صبر کنند. عمل بینی گوشتی با توجه به پیچیدگی هایی که داشته سبب برگشت نسبی به حالت اولیه خود خواهد شد که نتیجه حاصل از آن خوش آیند نبوده و لازم است زیبا جو برای جراحی مجدد و ترمیمی اقدام کند.

موفقیت عمل بینی گوشتی به چه عواملی بستگی دارد ؟

به دنبال گوشتی بودن بینی برخی از افراد ، نکات و موارد منفی وجود دارد ، اما بهتر است بدانید که این فرم از بینی بد ترین نوع ان نمی باشد و نتیجه حاصل از آن به طور دائمی نا خوش ایند نیست. تنها موردی که این نوع بینی را از دیگر فرم ها جدا می کند میزان پیچیدگی جراحی بینی گوشتی می باشد. بنابراین یک دکتر رینوپلاستی ماهر و با تجربه در این زمینه با مهارتی که دارد عمل بینی های گوشتی را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد و یک بینی زیبا و مناسب فرم صورت افراد را خلق می کند. البته چگونگی رعایت اقدامات قبل و بعد از عمل بینی در این مواقع برای رسیدن به نتیجه ای ایده آل مهم است ، بنابراین زیبا جویان باید دقت و تمرکز بیشتری بر این موارد داشته باشند.

جراح بینی چگونه غضروف افراد با بینی گوشتی را تقویت می‌کند؟

تا کنون با ویژگی‌های بینی‌های گوشتی به خوبی آشنا شده‌اید در نتیجه می‌دانید که دست یابی به یک بینی ایده آل نیازمند بینی با ساختار استخوانی و غضروفی مقاوم است. بنابراین بهتر است جراح برای دست یابی به نتیجه مطلوب اقداماتی را به منظور تقویت غضروف انجام دهد. چراکه این فرایند مقاومت ساختار بینی را افزایش داده و از افتادگی نوک بینی زیبا جو جلوگیری می‌کند.

در این پروسه یک جراح بینی با تجربه و مهارت بالا طی جراحی بینی گوشتی، غضروف مورد نیاز را از نواحی همچون گوش و دنده بیمار برداشته و در نواحی مورد نیاز بکار می‌گیرد. البته توجه داشته باشید که این تکنیک برای تمامی افراد بکار گرفته نمی‌شود بلکه تنها آن دسته از افراد که بسیار نیازمند اصلاح فرم بینی هستند و فرایند جراحی در آن‌ها پیچیده است بکار گرفته می‌شود.

نتیجه جراحی بینی گوشتی با دکتر شفیعی

مشکلات تنفسی بعد از رینوپلاستی بینی های گوشتی

ممکن است شما نیز بعد از جراحی بینی گوشتی خود دچار اختلالات تنفسی شوید ، البته این مسئله طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد. در واقع هنگامی که بافت های داخلی بینی دستخوش تغییرات می شود ، در ابتدا متورم شده و سپس به مرور زمان بهبود می یابد. تا هنگامی که این تورم وجود داشته باشد ، باید انتظار آن را داشته باشید که به هنگام تنفس با مشکل مواجه شوید که آن هم به علت تنگ تر شدن مجاری بینی می باشد. بهتر است بدانید که این عارضه علاوه بر تنگی نفس ، می تواند بویایی شما را نیز مختل کند ، به طوری که فرد تا مدت ها نمی تواند بو ها را تشخیص دهد.

چگونه بدون جراحی ، بینی گوشتی را کوچک کنیم ؟

از آنجایی که عمل زیبایی بینی های گوشتی با چالش های زیادی همراه است و شایعات زیادی در خصوص برگشت پذیر بودن این نوع بینی ها و یا عدم تغییرات بینی بعد از عمل وجود دارد ، این مسائل موجب می شود تا افرادی که بینی گوشتی دارند ، به دنبال راه هایی به غیر از جراحی برای کوچک کردن بینی گوشتی خود باشند. امروزه پیشرفت علم و تکنولوژی در حوزه زیبایی و درمانی بسیار کمک کننده بوده است. برای مثال از امواج لیزر می توان در درمان بسیاری از مشکلات پوستی بهره مند شد اما سوال اینجاست که ایا لیزر در کوچک کردن و فرم دهی بینی گوشتی تاثیر دارد ؟ یک پاسخ واضح برای این پرسش وجود دارد و آن این است که لیزر هیچ نقشی در پروسه عمل رینوپلاستی بینی استخوانی و گوشتی ندارد و تنها می توان از لیزر در ایجاد برش های جراحی استفاده نمود ؛ بنابراین موضوعاتی که در این خصوص در رسانه و فضاهای مجازی می بینید ، پایه و اساس علمی نداشته و صرفا جنبه تبلیغاتی دارد.

در همین راستا برای کوچک کردن بینی مواردی مثل استفاده از پلاسماجت و یا تزریق آنزیم به بینی های گوشتی وجود دارد که به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود ؛ چرا که تمامی این روش ها موقت بوده و تاثیر زیادی در فرم گیری و کوچک کردن سایز بینی ندارد و استفاده از این روش ها می تواند آسیب جدی به بافت غضروفی بینی وارد کند و این مسئله موجب می شود تا در آینده امکان رینوپلاستی گوشتی نیز وجود نداشته باشد. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد دارید تا بینی گوشتی خود را کوچک کنید ، بهتر است در رابطه با یک جراح بینی خوب برای عمل بینی گوشتی در تهران به خوبی تحقیق نموده ، نمونه کارهای قبل و بعد از جراحی بینی گوشتی را مشاهده کرده و سپس خود را برای این جراحی آماده نمایید و بدانید که هیچ روشی همانند پروسه جراحی نمی تواند با تغییرات وسیع و دائمی همراه باشد.

در چه شرایطی جراحی بینی گوشتی موفقیت آمیز است ؟

به صورت کلی می توان گفت آن دسته از افرادی که نتیجه منطقی از عمل زیبایی بینی خود دارند ، می توانند نتیجه رضایت بخشی را از جراحی رینوپلاستی دریافت نمایند. همچنین هرچه میزان غضروف های بینی قوی تر و پوست بینی از ضخامت کمتری برخوردار باشد ، می توان گفت نتیجه موفقیت آمیزتری از جراحی بینی گوشتی در تهران ، حاصل خواهد شد. در انتها ذکر این نکته لازم است که انتخاب فرم و مدل جراحی تا حد زیادی در نتیجه این پروسه تاثیر دارد. در حالت کلی به دلیل ویژگی هایی که بینی گوشتی دارد ، به افراد فرم طبیعی پیشنهاد می شود ؛ چرا که بینی فانتزی به دلیل ظرافت هایی که دارد ، چندان مناسب بینی گوشتی نبوده و حالت مصنوعی و دفرمه به آن می بخشد.

✔ ویدئو زیر از جمله نمونه کار های جراحی بینی انجام شده توسط دکتر علی شفیعی می باشد.

تکنیک های مدرن در خصوص جراحی بینی گوشتی

برای آشنایی بیشتر با این موضوع لازم است ابتدا با انواع تکنیک های جراحی زیبایی بینی آشنا شوید. به صورت کلی عمل رینوپلاستی به دو روش جراحی بینی باز و بسته انجام می شود. ممکن است زمانیکه صحبت از جراحی باز می شود ، افراد دچار نگرانی و استرس زیادی شوند ، در حالی که میزان برش پوستی در این جراحی بسیار ناچیز و کوچک است و بعد از دوره نقاهت هیچ آثاری از جای بخیه های جراحی روی پوست باقی نمی ماند ؛ از آنجایی که این تکنیک دسترسی بیشتری به جراح برای ایجاد تغییرات وسیع تر در بافت بینی می دهد ، برای انجام جراحی بینی هایی که به تغییرات زیادی نیاز دارند ، بسیار مناسب است.

در رینوپلاستی به روش بسته ، هیچ برش خارجی روی پوست ایجاد نمی شود و تمامی تغییرات لازم باید از طریق حفره های بینی و برش های داخلی انجام شود. در این پروسه دسترسی و زاویه دید جراح محدود می باشد ، به همین دلیل امکان ایجاد تغییرات وسیع وجود ندارد. از این رو نتیجه جراحی بینی گوشتی به روش بسته چندان با نتایج خوبی همراه نیست ؛ چرا که دامنه تغییرات بسیار محدود است در حالی که در رینوپلاستی بینی گوشتی به روش باز می توان از غضروف های تیغه میانی بینی برای تقویت بافت غضروفی بینی گوشتی استفاده نمود و به این ترتیب نتیجه ای زیبا و ماندگار برای بیمار رقم زد.

نحوه کوچک کردن پره های بینی گوشتی چگونه است ؟

اگر پره های بینی گوشتی بزرگ باشد ، لازم است با ایجاد برش هایی در قسمت های کناری بینی پره ها را جمع نمود. خط برش بعد از ایجاد تغییرات لازم به صورت ظریفی بخیه زده می شوند. نیازی به نگرانی در خصوص باقی ماندن جای بخیه های ناشی از این تکنیک نیست ؛ چرا که به کمک پمادهای تجویز شده توسط پزشک و همچنین رعایت دستورالعمل های پزشکی به مرور جای بخیه ها محو شده و از بین خواهد رفت.

عمل بینی پهن گوشتی چگونه است؟

در عمل جراحی بینی پهن گوشتی، هدف اصلی متعادل سازی اندازه و شکل بینی با سایر اجزای صورت است. یکی از رایج‌ترین دلایل افراد برای انجام این نوع جراحی، داشتن نوک بینی عریض و سوراخ‌های بزرگ بینی می‌باشد. همچنین برخی افراد به دلیل پهنای بیش از حد پل بینی، تمایل به باریک کردن شکل بینی دارند.

در این روش، جراح با تکنیک‌های ویژه، غضروفی را که باعث پهن و گرد شدن نوک بینی می‌شود، باریک و شکل می‌دهد. در مواردی ممکن است لازم باشد از غضروف دیگری مانند سپتوم بینی یا پشت گوش برای باریک کردن نوک بینی استفاده شود تا نتیجه نهایی مطابق انتظار بیمار باشد.

بر اساس استانداردهای زیبایی، پهنای بینی باید معادل فاصله بین دو چشم باشد. براین اساس، جراحان از روش‌های مختلفی برای باریک کردن و جمع آوری پره‌های بینی بهره می‌گیرند تا ظاهر طبیعی و متعادلی ایجاد شود. یکی دیگر از اهداف این عمل، بالا بردن پل بینی افتاده است که در آن، جراح استخوان پل بینی را جابجا و کمی بالاتر می‌آورد و همچنین می‌تواند استخوان پهنی که در بالای بینی قرار دارد را باریک کند.

روش کار بهترین جراحان بینی گوشتی چیست؟

در مواجهه با بینی های گوشتی که دارای غضروف های ضعیف تری نسبت به بینی های استخوانی هستند، یک جراح زبردست و متخصص بینی گوشتی باید از تکنیک های ویژه ای بهره گیرد تا این نقیصه را برطرف نماید. در گذشته، پس از اغلب جراحی های زیبایی بینی گوشتی، فرم بینی پس از مدتی به شکل اولیه باز می گشت که این امر ناشی از اشتباهات جراحان بود.

در روش های قدیمی، جراحان غضروف های اضافی را برای شکل دهی و کوچک سازی بینی برمی داشتند که این کار موجب ایجاد فضای خالی و رشد چربی های جدید می شد. در نتیجه، پس از گذشت زمانی، فرم بینی دوباره به حالت قبلی باز می گشت و عمل بینی گوشتی، برگشت پذیر می شد. اما امروزه، جراحان متبحر در زمینه جراحی زیبایی بینی گوشتی، با کاهش ضخامت پوست بینی و تقویت پایه نوک بینی، بدون آسیب به غضروف های آسیب پذیر بینی گوشتی، اقدام به اصلاح فرم بینی می نمایند.

در برخی موارد، ممکن است جراح برای تقویت غضروف بینی، از غضروف سایر نقاط بدن پیوند بزند که این کار نیازمند تخصص و مهارت ویژه ای است. معمولا پزشکانی که دارای فوق تخصص جراحی پلاستیک هستند، به دلیل شناخت کامل از آناتومی بدن، می توانند این پیوند را با موفقیت انجام دهند.

آیا جراحی بینی گوشتی در آقایان به نسبت بانوان دشوارتر است؟

بینی خانم‌ها در مقایسه با بینی آقایان ظریف‌تر است. بنابراین این ویژگی سبب می‌شود تا جراحی بینی گوشتی در آقایان به نسبت خانم‌ها کمی دشوارتر و پیچیده‌تر باشد و پروسه رینوپلاستی در خانم‌ها چالش‌های کمتری را به دنبال داشته باشد. البته تفاوتی ندارد که شما خانم هستید یا آقا، در هر صورت مراجعه به یک جراح بینی خوب و با تجربه پروسه رینوپلاستی در هر فرد با نتایج عالی همراه خواهد بود، بنابراین در انتخاب جراح بینی خود دقت و توجه بالایی داشته باشید تا به نتایج عالی از عمل زیبایی بینی خود دست یابید.

جراحی بینی گوشتی - دکتر علی شفیعی

سوالات متداول در رابطه با عمل بینی گوشتی

 • آیا جراحی بینی های گوشتی برگشت پذیر است ؟

امروزه با پیشرفت و تکنیک های به کاربرده شده در جراحی های زیبایی ، کلیه ی تغییرات ایجاد شده دائمی بوده و امکان برگشت عمل بینی بسیار نادر می باشد. اما می توان گفت ، در صورت انجام جراحی بینی گوشتی توسط پزشک بی تجربه و عدم رعایت مراقبت های لازم و ضروری بعد از عمل ممکن است ساختار بینی کمی تغییر کند.

 • استفاده چسب بعد از عمل رینوپلاستی چه تاثیری دارد ؟

بعد از عمل بینی گوشتی ، التهاب و تورم در دماغ بسیار طبیعی می باشد. اما جراح اقداماتی همون چسب بینی را به بیماران توصیه می کند. بعد از عمل زیبایی بینی و با بکارگیری از چسب به مدت 2 الی 3 ماه می توان تورم و التهاب را کاهش داد و از شکل جدید بینی حفاظت نمود.

 • چه زمانی تورم بینی گوشتی کاهش می یابد ؟

تورم بعد از جراحی بینی گوشتی بسیار شایع و طبیعی بوده که به میزان تغییرات اعمال شده بر روی بینی و مهارت پزشک بستگی دارد. اما به طور کلی به مرور زمان تورم اولیه در دو الی سه هفته و تورم کلی در 6 ماه الی 1 سال کاهش پیدا می کند.

 • تفاوت رینوپلاستی بینی گوشتی و استخوانی چیست ؟

پزشک در بینی های استخوانی سعی در کوچک کردن فرم و ساختار بینی را دارد ، در صورتی که هدف اصلی در بینی های گوشتی برداشت بافت اضافه ، چربی زیر پوست و همچنین اضافه کردن غضروف مورد نیاز جهت افزایش استحکام ساختار بینی می باشد.

 • کدام یک از فرم ها برای جراحی بینی گوشتی مناسب است ؟

عمل بینی به روش های نیمه فانتزی و یا عروسکی به این افراد به شدت توصیه نمی شود ، زیرا استخوان بینی استحکام کافی برای نگهداری قوس بیش از حد بینی های عروسکی را نداشته و همچنین نتیجه نهایی آن رضایت بخش نخواهد بود.

 • آیا عمل با استفاده از این نوع بینی نتیجه مثبتی دارد ؟

جراحی بینی گوشتی بسیار پیچیده و حساس بوده ؛ بنابراین هرگز همانند بینی های استخوانی نمی باشد ، البته انجام عمل دماغ توسط یک پزشک حاذق ماهر می تواند ، نتیجه ای بسیار رضایت بخشی در شکل ظاهری بینی و رفع مشکلات تنفسی داشته باشد.

 • آیا می توان بینی های گوشتی را عروسکی جراحی کرد ؟

در پی جراحی بینی به روش فانتزی شکل و ساختار بینی افراد بیش از اندازه کوچک خواهد شد. این تغییرات در بینی های گوشتی به علت عدم تحمل و نداشتن پوست مناسب توسط بهترین پزشک در تهران توصیه نمی شود.

 • آیا استفاده از چسب بینی تاثیری بر بهبودی دارد ؟

استفاده از چسب بعد از جراحی بینی گوشتی تاثیر بسیاری در حفظ ساختار بینی و کاهش التهاب و تورم داشته و همچنین زمان بهبودی را به مقدار بسیار زیادی افزایش می دهد.

 • آیا بعد از عمل بینی گوشتی افتادگی پیدا می کند ؟

باید بگوییم این اتفاق تنها در صورت نداشتن تجربه کافی پزشک جهت تقویت غضروف بینی و کوچک کردن بیش از حد آن اتفاق می افتد.

 • آیا ممکن است با جراحی بینی گوشتی حس بویایی فرد از بین برود ؟

در صورتی که طی عمل بینی گوشتی پولیپ بینی ، در سقف بینی قرار داشته باشد با برداشت آن پایه های عصبی آسیب دیده و سبب کاهش حس بویایی در افراد خواهد شد. برای پیشگیری از کاهش حس بویایی ابتدا بیمار باید تحت جراحی برداشت پولیپ قرار بگیرد و سپس برای جراحی زیبایی اقدام کند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات

نوشته‌های تازه