جراحی بینی در تهران

امروزه عمل جراحی بینی یکی از شایع ترین اقدامات زیبایی بوده ، که در خانم ها و آقایان به منظور تغییر شکل بینی ، ایجاد تعادل بین بینی و دیگر اجزا صورت و همچنین رفع مشکلات تنفسی انجام می شود. گاهی نیز هدف از جراحی بینی مشکلاتی نظیر پلیپ بینی، بینی کج یا بینی شکسته است. به هرحال رینوپلاستی در تمامی افراد به طور کلی به صورت فانتزی ، نیمه فانتزی و طبیعی انجام می شود که در ادامه مقاله از دکتر علی شفیعی ، بهترین جراح بینی تهران ، به آن ها می پردازیم.

جراحی بینی در تهران - دکتر علی شفیعی

جراحی بینی چیست ؟

رینوپلاستی به منظور تغییر در ظاهر بینی افراد و بهتر شدن زاویه آن با دیگر اجزا صورت ، و یا رفع مشکلات شایع تنفسی انجام می شود. عده ای از افراد به دنبال کوچک شدن سوراخ ها و ساختار کلی بینی ، رفع قوز و غیره هستند ، اما برخی دیگر برای رفع مشکلات موجود در تنفس خود ناچار به انجام این نوع جراحی می باشند.

انواع بینی

بینی های گوشتی : افرادی با داشتن بینی گوشتی ، دارای غضروف های بسیار ضعیف و پوستی بسیار ضخیم می باشند. برای انجام عمل بینی در این دسته از افراد باید توجه بسیاری به میزان کوچیکی فرم بینی شود ، تا از مشکلات احتمالی و دفرمه شدن آن جلوگیری شود.
بینی های استخوانی : ساختار کلی این فرم از بینی ها ، دارای استخوان مقاوم و بسیار قوی با پوستی کاملا نازک می باشد. این دسته از افراد برای جراحی بینی استخوانی می توانند از انواع روش های عمل زیبایی بینی در تهران با دکتر شفیعی ، بهرمند شوند.

اقدامات لازم قبل از عمل بینی در تهران

 • حتما شب قبل از جراحی بینی دوش بگیرید.
 • از مصرف داروهای ضد انعقاد خون خودداری کنید.
 • دو هفته قبل از جراحی از مصرف سیگار ، هر نوع نوشیدنی حاوی الکل بپرهیزید کنید.
 • حتما پزشک خود را در صورت داشتن هر نوع بیماری خاص و استفاده از داروهای خاص در جریان بگذارید.
 • روز قبل از عمل به مقدار کافی آب بنوشید و از پر خوری پرهیز کنید.( بهتر است شب قبل از عمل ناشتا باشید)

جراحی بینی - دکتر علی شفیعی رونیزی در تهران

انواع روش های رایج عمل رینوپلاستی در تهران

به طور کلی عمل بینی در تهران با دکتر علی شفیعی رونیزی ، به دو روش باز و بسته انجام می شود. انتخاب یکی از این روش ها به نوع ساختار کلی بینی بیمار و بسته به نوع تغییرات لازم بر روی بینی توسط بهترین جراح رینوپلاستی تهران ، انتخاب می شود.

جراحی به روش باز : از متداول ترین نوع جراحی بینی ، می توان به تکنیک باز اشاره کرد. در این نوع از جراحی ، پزشک دسترسی کامل را به تمامی نقاط مختلف بینی بیمار داشته و می تواند تغییرات و مشکلات موجود را به راحتی برطرف کند. در پروسه جراحی به روش باز ابتدا پزشک ، ناحیه بین دو سوراخ بینی را برش داده و پوسته بینی را بالا می کشد. بهتر است بدانید ، افرادی با بینی گوشتی به علت وجود پیچیدگی های بسیار بیشتر به این روش جراحی می شوند.

جراحی به روش بسته : در پروسه جراحی به روش بسته ، برشی بسیار کوچک در داخل حفره های بینی ایجاد می شود ، اما پزشک دسترسی آسانی به تمام نقاط مختلف بینی را نخواهد داشت. از جمله مزایای جراحی به روش بسته می توان به مشخص نشدن بخیه و محل برش اشاره کرد.

آلارپلاستی : با گذشت زمان و بروز روش های جدید می توان ، آلارپلاستی را یکی از بروز ترین تکنیک های عمل زیبایی بینی نام برد. در این تکنیک غضروف نوک بینی محدود شده و پایه های آلار را پزشک جراح بلند و یا کوتاه می کند ، که در نتیجه سبب باریک شدن بینی می شود.

جراحی ترمیمی بینی: برخی افراد پس از جراحی زیبایی بینی خود و با گذشتن مدت زمان از روند بهبودی ، متوجه وجود برخی مشکلات در تنفس ، عدم تقارن در دو سوراخ های بینی و غیره می شوند. با مراجعه به پزشک و در صورت نیاز بیمار ناچار به جراحی مجدد ( جراحی ثانویه) خواهد شد.

انواع مدل های جراحی بینی در تهران

بینی طبیعی در تهران : برخی افراد با داشتن مشکلات تنفسی اقدام به جراحی زیبایی بینی در تهران می کنند. در این مواقع ترجیح می دهند مشکلات جزئی که در بینی جود دارد ، اصلاح شود. در متد جراحی بینی طبیعی ، ساختار اصلی ، فرم آن تغییر نکرده ، بلکه نواقص جزئی در آن رفع خواهد شد.

بینی فانتزی تهران : یکی از تکنیک های عمل رینوپلاستی که بسیار در خانم ها پر طرفدار است عمل بینی عروسکی می باشد. افرادی که به این نوع از فرم بینی علاقه دارند ، ترجیح می دهند ساختار کلی بینی بسیار کوچک ، سر بالا و دارای انحنا چشمگیری باشد. در صورت افراط در کوچک شدن و یا سربالایی بیش از حد بینی، به اصطلاح به آن خوکی می گویند ، که سبب بروز مشکلات تنفسی در افراد خواهد شد.

بینی نیمه فانتزی در تهران : حد فاصله بین بینی هایی با فرم طبیعی ، و فانتزی را بینی نیمه فانتزی می گویند. در واقع با حفظ ساختار کلی بینی ، انحنای مناسب با دیگر اجزا صورت و یا قوسی با زاویه مناسب بر روی بینی این افراد اعمال می شود.

نمونه کار جراحی بینی - دکتر علی شفیعی

هدف از انجام جراحی بینی چیست ؟

 1. صافی غضروف بینی
 2. کاهش حجم کلی بینی
 3. داشتن بینی با استخوانی باریک
 4. تغییر دادن زاویه موجود بین بینی و لب
 5. تغییر حالت نوک بینی و سر بالا شدن آن
 6. کوچک کردن و یا افزودن به سوراخ های بینی

مراحل انجام جراحی زیبای بینی با دکتر علی شفیعی

بیهوشی : ابتدا دکتر عمل بینی تهران ، بیمار تحت جراحی بینی در تهران را در اتاق عمل توسط نوعی بیهوشی به طور کامل بیهوش میکند.

برش بینی : با توجه به فرم ، گوشتی و یا استخوانی بودن بینی افراد و تغییرات لازم ، دکتر علی شفیعی رونیزی جراح بینی خوب در تهران ، یکی از تکنیک های باز و یا بسته را بکار می گیرد. با استفاده از تکنیک بسته برش های لازم در حفره های بینی ایجاد شده و تغییرات اعمال می شود. اما اگر صلاح پزشک به جراحی با تکنیک باز باشد ، ناحیه بین دو سوراخ بینی( کلوملا ) را برش داده و تمامی پوست بینی بیمار را بلند می کند ، همانطور که گفته شد در این روش پزشک دسترسی کامل را برای انجام هرگونه تغییراتی دارد.

تغییر ظاهر کلی بینی : در این قسمت از عمل بینی در تهران ، پزشک تمامی نواقص و اختلالات موجود ، از جمله اختلالات تنفسی بینی را رفع می کند. پس از ان در مواقع نیاز به پیوند غضروف ، عمل پیوند را با برداشت مقدار مورد نیازی از غضروف های ، گوش و یا دنده ها برداشته و جایگذاری می کند. صاف کردن تیغه بینی ، شکل دادن و قوس لازم به بینی ، کوچک کردن ، ایجاد تناسب بین بینی و دیگر اجزا صورت و غیره توسط بهترین دکتر بینی در تهران انجام خواهد شد.

بخیه زدن و پانسمان بینی : پس از انجام جراحی و اعمال موارد لازم برروی بینی بیمار ، ابتدا پوستی را که با برش ناحیه کلوملا، بالا کشیده شده بود ، به حالت قبل بر می گردانده و سپس جراح بینی نواحی برش خورده را بخیه می زند. در جراحی بینی نواحی که در داخل قرار دارند ، توسط بخیه های جذبی و دیگر نواحی بیرونی برش ها ، توسط بخیه های غیر جذبی بسته می شوند.

سن مناسب برای انجام عمل رینوپلاستی در تهران

بهترین سن برای عمل بینی بعد از رشد کامل استخوان ها و غضروف با گذشتن از سن 18 سالگی و بلوغ می باشد. تمامی افراد تا سن بلوغ استخوان بینیشان درحال رشد است و در صورت عدم توجه به این مسئله نتیجه نهایی از عمل رضایت بخش نخواهد بود.
نکته: در برخی موارد به علت تصادف، شکستگی و موارد دیگر افراد می توانند در هر سنی برای مشکلات جدی تر اقدام به جراحی کنند.

جراحی بینی در تهران - دکتر علی شفیعی رونیزی

مراقبت های ضروری بعد از جراحی بینی

 • بدن خود را هیدراته نگه دارید.
 • از مواد غذایی حاوی فیبر بالا استفاده کنید.
 • از انجام برخی ورزش های سنگین بپرهیزید.
 • مواد غذایی نرم و بدون نیاز به جویده شدن را مصرف کنید.
 • از عینک های آفتابی و همچنین عینک های طبی خودداری کنید.
 • بعد از جراحی بینی در تهران با دکتر شفیعی ، کمپرس سرد بر روی بینی خود بگذارید ، تا تورم آن کاهش یابد.
 • تا دو هفته بعد از عمل ، از استعمال دخانیات و مصرف الکل دوری کنید.
 • در هنگام عطسه و سرفه دهان خود را باز کنید ، تا فشار کمتری به بینی وارد شود.
 • تا هنگامی که بینی شما پانسمان است ، از شستن صورت و استحمام خودداری کنید.
 • بعد از عمل بینی از مصرف سدیم خودداری کنید ، زیرا در تورم بینی شما بسیار موثر است.

💭 از جمله نمونه کارهای جراحی بینی در تهران با دکتر علی شفیعی

دوره نقاهت بعد از عمل بینی چگونه است ؟

 • بعد از جراحی بینی صورت و اطراف چشم هایتان ملتهب و متورم است برای درمان آن از کمپرس های یخ استفاده کنید.
 • شما نمی توانید در 24 ساعت اولیه بعد از جراحی به راحتی تنفس کنید ، این مورد به مرور و گذشت زمان حل می شود.
 • تورم موجود برروی بینی شما ممکن است به علت تامپون داخل حفره بینی باشد.
 • اگر درد زیادی دارید می توانید با استفاده از قرص های تجویز شده توسط جراح پلاستیک صورت و بینی خوب در تهران آن را تسکین دهید.
 • در هفته های اول بعد از جراحی امکان خونریزی در بینی شما وجود دارد ، نگران نباشد سر خود را کمی بالا بگیرد و صبر کنید دوره نقاهت شما سپری شود. بعد از گذشت یک هفته از دوره نقاهت اولیه شم ا، دوره نقاهت بعدی آغاز می شود. تمامی ابزار های لازم و به جا مانده در بینی شما از قبیل: تامپون ، گچ و یا آتل از روی بینی شما برداشته می شود.
 • ممکن است تا 6 ماه طول بکشد تا بینی شما نتیجه اصلی را نشان دهد ، و حتی در مواردی تا 1 سال. بنابراین اجازه دهید تورم ، التهاب در صورت شما بهبود یابد تا بتوانید نتیجه عمل بینی را به خوبی مشاهده کنید.

نحوه شست و شوی بینی بعد از عمل رینوپلاستی

هرگونه علائمی همچون خونریزی ، آبریزش و ترشحات از بینی بعد از جراحی بینی در زیبا جو شایع و طبیعی می باشد. تمامی این علائم سبب گرفتگی و انسداد مجاری بینی و در نتیجه عدم تنفس راحت بیمار خواهند شد ، به همین منظور لازم است تا با نحوه شست و شو بینی جهت بهبودی تنفس آشنا شوید.

محلول آب اکسیژنه

آب اکسیژنه محلول مناسب جهت ضد عفونی کردن حفره های داخلی بینی نیز می باشد. بعد از برداشت تامپون ، زیبا جو باید با استفاده از ابزاری همانند گوش پاک کن ها که به محلول آب اکسیژنه آغشته شده است ، به آرامی و با احتیاط حفره های داخلی بینی را پاکسازی کند. این محلول در پاکسازی و ضد عفونی کردن بعد از جراحی بینی و خارج کردن راحت لخته های خون به شما کمک بسیار زیادی نیز خواهد کرد.

پماد پولیسپورین

پس از آن که در روز های ابتدایی بعد ازعمل بینی ، دماغ خود را با آب اکسیژنه ضد عفونی کردید ، لازم است از پماد هایی همچون پولیسپورین نیز بکار گرفته شود. این پماد از عفونت زخم ها و برش های ایجاد شده جلوگیری کرده و سبب خارج شدن راحت لخته های خونی نیز می شود.

نرمال سالین

با گذشت چند روز بعد از جراحی بینی در تهران با دکتر شفیعی ، افراد باید بینی خود را با نرمال سالین شست و شو دهند. نحوه شست و شو با استفاده از این محلول به گونه ای بوده که ، فرد باید توسط یک سرنگ محلول را به نحوی داخل بینی بریزد ، که خون های باقی مانده از حفره دیگر بینی خارج شوند.

جراحی بینی - دکتر علی شفیعی

چسب بینی چه تاثیری در بهبودی پس از جراحی دارد ؟

ثابت نگه داشتن بینی: ممکن است در صورت عدم استفاده از چسب های مخصوص بینی به هنگام استراحت و خوابیدن ، باعث بروز بد فرمی استخوان و جوش خوردن نادرست غضروف بینی شوند. به منظور برای جلوگیری از انحراف استخوان بینی می توانید از آن استفاده کنید.

هشدار و اطلاع دادن به اطرافیان: این ابزار اطرافیان شما را اگاه می سازد ، که از هل داد و یا وارد کردن ضربه به بینی و رفتار هایی که به بینی شما آسیب وارد می کند خودداری کنند.

فرم گیری بهتر بینی: چسب های بینی سبب فرم گیری و حفظ ظاهر ساختار کلی بینی که طی عمل رینوپلاستی در تهران ، تغییر کرده است می شود. همچنین این چسب از افتادگی نوک بینی افراد در دوره نقاهت جلوگیری خواهد کرد.

اسپلینت و کاربردهای آن بعد از عمل بینی

بعد از پایان جراحی بینی و اعمال تغییرات بر روی دماغ ، جراح بینی خوب و با تجربه در تهران به منظور حفظ ساختار و فرم جدیدی بینی افراد ، از اسپلینت ها نیز استفاده خواهد کرد. توجه داشته باشید که لازم است طی دوره نقاهت افراد از بینی خود بسیار حفاظت کنند ، اما بکارگیری از اسپلینت ها در این دوره مراقبتی کمک بسیار زیادی به افراد خواهند کرد. در واقع این ابزار با جلوگیری از تشکیل هماتوم ، فاصله میان پوست و استخوان را نیز حفظ می کند. همچنین در گشاد نگه داشتن بینی جهت تنفس راحت و بدون هیچ گونه انسداد در حفره های بینی موثر بوده و می تواند در جلوگیری از خونریزی بینی نقش مهمی نیز داشته باشد.

تامپون بینی چیست ؟

در واقع برای جذب خونریزی ، جلوگیری از لخته شدن خون و پیشگیری از هرگونه عوارض جانبی استفاده از تامپون ها بعد از جراحی بینی ضروری می باشد. تامپون ها دارای طولی به اندازه یک انگشت می باشند و با گذشت دو الی سه روز می توان آن ها را از مجاری بینی خارج کرد.

رینوپلاستی تقویتی

جراح خوب در تهران در تکنیک های جراحی بینی تقویتی به جهت کوچک کردن بینی متقاضیان و برداشتن قسمتی از بینی ، درصدد تقویت بخش های دیگر این عضو ، رینوپلاستی تقویتی انجام می دهد ، که این امر اختلالی در عملکرد بینی ایجاد نمی کند. از آنجایی که بعضی افراد انتظارهای غیر منطقی از نتیجه عمل بینی دارند ، یک جراح با وجدان ، بدون در نظر گرفتن منافع مادی ، به زیبایی بینی فرد با در نظر گرفتن عملکرد اصلی آن که تنفس بهتر بوده می پردازد. لازم به ذکر است برای رسیدن به نتیجه تاثیر بر انگیز ، رعایت نکات بعد از جراحی زیبایی بینی بسیار مهم است.

💭 از جمله نمونه کارهای فوق العاده دکتر علی شفیعی جراح بینی تهران.

ورزش بعد از عمل زیبایی بینی

در هفت الی 10 روز ابتدایی بعد از جراحی بینی در تهران ، بهتر است زیبا جو به مقدار کافی استراحت کند. انجام هر گونه فعالیت های ورزشی پر تنش در این بازه سبب ایجاد تغییرات در بینی شده و می تواند تورم و التهاب را افزایش دهد. اما با مرور زمان و بهبود علائم عوارض جانبی جراحی بینی می توانند افراد در مدت زمان هایی کوتاه و در مسافت های بسیار کم بدون آن که سر خود را خم کنند پیاده روی کنند. با گذر از یک الی دو ماه از نقاهت بعد از پروسه عمل راینوپلاستی ، زیبا جویان می توانند با توجه به نظر بهترین جراح پلاسیک و صورت تهران فعالیت های تخصصی و ورزشی خود را آغاز کنند.

گچ و حفاظت از ساختار بینی

در واقع بعد از پایان جراحی بینی در تهران با دکتر علی شفیعی رونیزی ، از گچ برای حفظ ساختار کلی بینی از هرگونه عوامل آسیب زا نیز استفاده می شود. این ابزار به مدت یک هفته بر روی دماغ زیبا جو قرار خواهد گرفت ، که بعد از گذشت این بازه زمانی برای برداشت آن باید به پزشک خود مراجعه کنید. توجه داشته باشید در این هفت روز به هیچ عنوان گچ بینی خود را لمس نکنید.

تغذیه بعد از عمل زیبایی بینی

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید ، تغذیه نیز می تواند تاثیرات فوق العاده بر روند بهبودی شما بعد از عمل بینی داشته باشد. بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در تهران دکتر علی شفیعی رونیزی توصیه می کند تا افراد بعد از عمل ، از مایعات به مقدار فراوان استفاده کنند و به منظور جلوگیری از وارد شدن هر گونه آسیب به بینی شان از مواد غذایی نرم و بدون نیاز به جویدن به کار گیرند.

مواد غذایی نرم : به علت وجود درد بعد از عمل در استخوان فک و تمامی صورت افراد ، باید در تغذیه بعد از جراحی بینی و به خصوص در هفت الی ده روز ابتدایی از مواد غذایی نرم و بدون نیاز به جویدن استفاده شود. از جمله این مواد غذایی می توان به انواع سوپ ها ، تخم مرغ و پوره سیب زمینی و غیره نیز اشاره کرد.

مواد غذایی با فیبر بالا : با مصرف انواع میوه و سبزیجات برگ سبز در تغذیه بعد از راینوپلاستی ، که دارای فیبر بسیار بالایی می باشند دوره ریکاوری و مشکلات گوارشی در این دوره بسیار کاهش می یابد و عارضه یبوست در بیماران رفع می شود. بنابراین بهتر است از اسفناج ، هویج و توت فرنگی ، اسپاگتی ، نان و ذرت و غیره نیزه به مقدار کافی مصرف شود.

محصولات غذایی ضد التهاب : اگر بیمار در دوره نقاهت مواد غذایی ضد التهاب مصرف کند ، زخم ها سریع تر بهبود می یابند و التهابات آن فورا از بین می روند. از جمله این محصولات مفید و موثر در بهبود التهاب می توان به بروکلی ، قارچ و گوجه فرنگی ، انگور و غیره اشاره کرد.

ترس از عمل بینی

افراد متقاضی جراحی زیبایی بینی در تهران ، معمولا قبل از پروسیجر با سوال ها و نگرانی هایی در خصوص عمل بینی مواجه می شوند. از این رو باید بگوییم که این عمل نیز مانند جراحی های دیگر با درد ، خونریزی و عوارض دیگری همراه است. داوطلبان انجام این پروسه زیبایی با تحقیق مناسب و یک انتخاب دقیق می توانند بار روانی و ذهنی خود را کاهش داده و طی جلسه مشاوره با جراح ، انتظارات خود را برای ایشان به طور دقیق بازگو کنند. از این رو می توانید با خیال راحت جراحی بینی خود را با فرم منطقی و دلخواه خود به پزشک منتخب خود بسپارید و انتظار یک نتیجه مطلوب از این پروسه زیبایی داشته باشید.

جراحی بینی در تهران - دکتر علی شفیعی رونیزی

اقدامات بهترین جراح بینی تهران برای کسب یک نتیجه ایده آل از عمل بینی

برای رسیدن به نتیجه تاثیر بر انگیز ، قبل از انجام این پروسه زیبایی ، طی جلسه ای با دکتر معاینه دقیق و بررسی کامل بینی توسط جراح انجام می شود. پزشک قبل از جراحی زیبایی بینی موارد زیر را در نظر می گیرد که عبارتند از : ویژگی های بینی فرد از قبیل صورت ، نوع پوست و دیگر اجزای آن مانند نژاد و صورت و ویژگی های جسمانی شخص متقاضی بعد از آنالیز دقیق و کامل ، لیستی از اشکالات و تغییراتی که باید در آن انجام شود را تهیه می کند ، اقدامات و تکنیک های مناسب را که برای هر فرد فرق می کند به طور اختصاصی و جداگانه برنامه ریزی می کند.

جراحی بینی برای افرادی که دیابت دارند !

یکی از موارد اقدامات بینی قبل از جراحی زیبایی بینی در تهران ، انجام چند تست است که نتیجه آن سلامت جسمانی و صحت آن برای آمادگی قرار گرفتن تحت رینوپلاستی خواهد بود. بررسی میزان قند خون یکی از آزمایشات انجام شده قبل از جراحی بینی می باشد. زمانی که شخص به دیابت مبتلا باشد می تواند عمل بینی را انجام دهد اما بهتر است قبل از اقدام به تغییر در بینی خود ، بعضی از نکات را رعایت کند :

 1. مثلا افرادی که مشکل خاصی ندارند ، باید حدود 8 ساعت قبل از انجام پروسیجر چیزی نخورند اما افرادی که دیابت دارند ، می بایست 2 ساعت قبل از عمل زیبایی بینی از خوردن مایعات و غذا ممانعت کنند.
 2. در جراحی زیبایی بینی توصیه می شود قبل از عمل ، دوز انسولین خود را به دلیل کاسته شدن میزان قند خون خود تزریق نکنند.
 3. در صورتی که شخص با بالا رفتن میزان قند خون خود مواجه شود ، اقدامات لازم را انجام دهد.

جراحی بینی در اشخاص مسن

با افزایش سن در افراد میزان چربی موجود در زیر پوست کاهش می یابد. این امر باعث می شود که زاویه بین بینی و لب کاهش یابد. با انجام عمل زیبایی بینی این تغییر بهبود می یابد. علاوه بر این بالا رفتن سن بر استحکام غضروف بینی نیز تاثیرگذار است که با عمل بینی بهتر می شود. یک جراح متبحر قادر است متقاضی جراحی بینی در تهران را در هر سنی که هست به نتیجه مطلوب از عمل زیبایی بینی برساند. به همین جهت افراد مسن نیز می توانند با مراجعه به پزشک و معاینه از مزایای این روش درمانی و زیبایی بهره مند شوند.

جراحی بینی در تهران - دکتر علی شفیعی

انتخاب نوع بیهوشی در جراحی بینی

بسیاری از افراد نسبت به بیهوشی عمومی نگرانی و ترس هایی دارند و در جلسه مشاوره از جراح خود می پرسند که آیا امکان عمل بینی بدون بیهوشی وجود دارد ؟ در رابطه با این مسئله باید گفت بله در شرایط خاص و در صورتی که مدت زمان انجام جراحی کوتاه باشد ، به کمک بی حسی موضعی و با داروی خواب آور می توان عمل رینوپلاستی را انجام داد که این پروسه در گذشته نیز مرسوم بود ؛ در حالی که اگر مدت زمان انجام جراحی طولانی باشد ، برای اینکه بیمار نیز در طول پروسه احساس راحتی بیشتری داشته باشد ، بهتر است این فرآیند تحت بیهوشی عمومی انجام شود.

در رابطه با ترس و نگرانی های ناشی از عوارض داروی بیهوشی باید بدانید که قبل از انجام این فرایند آزمایش هایی تجویز خواهد شد تا از سلامتی شما اطمینان حاصل شود ؛ همچنین متخصص بیهوشی در تمامی طول فرآیند جراحی در اتاق عمل حضور خواهد داشت تا مشکل جدی ایجاد نشود. همچنین باید بدانید که داروهای بیهوشی دارای مجوز و استانداردهای لازم هستند ؛ به همین دلیل عوارض جدی را به دنبال نخواهند داشت. برخی عارضه های جانبی ناشی از این دارو شامل تهوع و سردرد بوده که کاملا موقت است. برای خروج این دارو از بدن توصیه می شود بعد از عمل بینی آب و مایعات زیادی مصرف کنید.

جراحی بینی با بی حسی موضعی چگونه انجام می شود ؟

در شرایطی که زیباجو به بیماری خاصی دچار باشد به نحوی که شرایط لازم برای بیهوش شدن را نداشته باشد ، می توان به کمک بی حسی موضعی و داروی آرامش بخش این عمل را در مدت زمان کوتاهی انجام داد. همچنین در شرایطی که بیمار به ترمیم و اصلاح کوچکی در ظاهر بینی نیاز داشته باشد ، می توان به کمک بی حسی موضعی و در مطب پزشک به اصلاح تغییرات لازم در بینی پرداخت.

آیا می توان جراحی بینی را مطابق یک عکس انجام داد ؟

به طور کلی باید عنوان کرد که بینی ایده آل هر شخصی با توجه به ویژگی های صورت هر فرد و نوع بینی انتخابی تعیین می شود. ممکن است بینی که در عکس دیده می شود ، بسیار زیبا بوده و متناسب با صورت همان فرد بوده باشد و در مقابل با سایر اجزای چهره شما هیچ تناسبی نداشته باشد. در این هنگام رینوپلاستی بینی نه تنها سبب بهبود ظاهر صورت نمی شود ؛ بلکه موجب کاهش جذابیت شما نیز خواهد شد. همچنین اشخاص در انتخاب فرم بینی نیز باید به گوشتی و یا استخوانی بودن بینی خود ، توجه داشته باشند. به عنوان مثال اگر بینی گوشتی دارید و عکس مورد نظر بینی فانتزی است نتیجه خوبی دریافت نخواهید کرد. اما اگر یک چهره ظریف با بینی استخوانی دارند ، این انتظار منطقی است و احتمال موفقیت از انجام جراحی بینی با بهترین دکتر عمل بینی تهران ، بالا خواهد بود.

چه زمان بعد از عمل زیبایی بینی اسپلینت برداشته می شود ؟

همان طور که گفتیم گچ بینی نقش بسیار مهمی در دوره نقاهت پس از پروسیجر و حفظ آناتومی جدید بینی دارد. اما گچ روی بینی عموما احساس سنگینی و درد خفیفی ایجاد می کند و امکان دیدن تغییرات ایجاد شده در فرم بینی را نمی دهد ، که این مسئله ناراحتی هایی را برای بیمار ایجاد می کند. اغلب بعد از یک هفته و مراجعه به پزشک ، گچ روی بینی بیمار ، توسط جراح برداشته می شود.

عمل بینی و بارداری

بانوان بارداری که جراحی زیبایی بینی انجام می دهند ، بعد از زایمان باید تا دو ماه صبر داشته باشند و سپس برای عمل زیبایی بینی خود اقدام کنند ؛ چرا که بیهوش شدن و دارو های بیهوشی برای جنین و مادر خطرناک بوده و تاثیرات منفی بر روی جنین می گذارد. همچنین بعد از اینکه جراحی بینی و زایمان انجام شد ، مادر به مدت 12 ساعت باید از شیر دهی به نوزاد خود اجتناب کند تا به طور کامل تاثیر داروی بیهوشی از بدن وی خارج شود. اشخاصی که عمل بینی انجام می دهند نیز می توانند بعد از دو ماه اقدام به بارداری نمایند.

جراحی بینی - دکتر علی شفیعی

جراحی بینی و قاعدگی

یکی از نگرانی خانم ها از عمل زیبایی این است که شب پیش از جراحی و یا در روز عمل از استرس این پروسیجر پریود شوند. به همین جهت ترس از اختلال عمل بینی موجب سردرگمی و اضطراب می شود. معمولا در زمان پریودی از هر خانمی بین 35 تا 80 سی سی خون خارج می شود. تجربه نشان می دهد که عادت ماهیانه در افراد هیچ اختلالی در عمل بینی آن ها ایجاد نمی کند. فقط همزمانی جراحی زیبایی بینی و قاعدگی می تواند باعث بی قراری در فرد و دشوار شدن وضعیت شود. در صورتی که فرد در هنگام بیهوشی و حین جراحی پریود شد ، داروی بیهوشی هیچ گونه تاثیری بر این پروسه نمی گذارد و برای رفاه حال بیماران پد و شورت مناسب در مراکز درمانی و کلینیک ها موجود می باشد. در صورتی که تاریخ روز قاعدگی و جراحی در یک روز باشد و پریودی همراه با خونریزی دردناک و شدید باشد از قرص ال دی برای به تاخیر انداختن آن استفاده نکنید ؛ زیرا مصرف این دارو موجب افزایش عوارض جراحی بینی می شود. بنابراین بهتر است زمان رینوپلاستی را به تعویق بیندازید. با وجود بی خطر بودن همزمانی قاعدگی و نیزعمل بینی اما توصیه بعضی از پزشکان بر این است که تاریخ عمل بینی 3 روز قبل یا بعد از زمان عادت ماهیانه باشد.

کاهش حس بویایی بعد از جراحی رینوپلاستی ، طبیعی است ؟

باید این نکته را بدانید که در روزهای ابتدایی به دلیل استفاده از تامپون در داخل بینی و همچنین تورم بافت های بینی ، حس بویایی کاهش پیدا می کند ، اما این مسئله موقت بوده و بعد از برداشتن تامپون و کاهش ورم بینی به مرور برطرف خواهد شد. تنها در شرایطی که بعد از گذشت یک ماه این احساس را داشتید که بویایی شما از دست رفته یا کاهش پیدا کرده است ، می توانید با مراجعه به پزشک خود ، علل بروز این موضوع را بررسی نمایید. همچنین لازم به ذکر است که گاه علت این موضوع جمع شدن مخاط بینی بوده که تنفس از راه بینی را نیز دچار مشکل می کند ، برای برطرف کردن این مشکل استفاده از قطره های بینی و شست و شوی بینی با استفاده از سرم های مخصوص با مشورت پزشک ، پیشنهاد می شود.

بعد از عمل بینی از چه پمادهایی باید استفاده شود ؟

بعد از انجام عمل زیبایی بینی یک سری دارو توسط پزشک تجویز می شود که لازم است در دوران مراقبت های بعد از جراحی مورد استفاده قرار بگیرند. برخی از این داروها به صورت خوراکی بوده و برخی دیگر مثل پمادها باید به صورت موضعی مورد استفاده قرار بگیرند. از جمله پمادهایی که لازم است در طی یک هفته اول بعد از جراحی از آن استفاده نمایید ، پمادهای آنتی بیوتیک بوده که از خشکی و عفونت بینی جلوگیری می کند. نحوه صحیح استفاده از پمادها بعد از جراحی بینی به این صورت است که باید ابتدا به کمک یک گوش پاک کن آغشته به محلول نرمال سالین به آرامی و بدون ایجاد فشار بخیه های خود را تمیز نمایید ، سپس یک گوش پاک کن دیگر را به مقداری پماد آغشته کرده و به آرامی روی بخیه های خود بمالید. دقت کنید که در هنگام تمیز کردن و پماد زدن روی بخیه ها ، نباید هیچ فشاری به بینی و زخم های شما وارد شود ؛ همچنین باید از فرو بردن گوش پاک کن به داخل بینی خودداری نمایید.

استفاده از برخی پمادها از هفته دوم آغاز می شود. این نوع از پمادها در جهت نرم نگه داشتن بخیه های خارجی کاربرد داشته و به ترمیم بهتر و سریع تر زخم ها و بخیه های جراحی کمک می کند. بعد از گذشت یک هفته که اسپلینت و بخیه های بینی برداشته می شوند ، می توانید از پمادهایی مثل ویتامین A در جهت مرطوب نگه داشتن جای بخیه های خود استفاده کنید.

اگر پوست ضخیم و مستعد جای اسکار دارید ، بهتر است با جراح بینی خود مشورت کنید تا یک پماد ترمیم کننده مناسب به شما معرفی نماید تا در طی این مدت از آن برای جلوگیری از باقی ماندن جای برش های جراحی استفاده کنید.

یک نکته مهم بعد از برداشتن اسپلینت بینی !

بعد از گذشت یک هفته از انجام جراحی ، از بیمار خواسته می شود تا دوش گرفته و در زمان مشخص جهت برداشتن اسپلینت بینی در مطب پزشک حاضر شود. این روز برای همه بیماران روز مهمی به شمار می آید و افراد هیجان زیادی دارند تا نتیجه عمل بینی خود را مشاهده کنند. اما نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که هر چند شما شاهد تغییرات ایجاد شده در فرم بینی خود در این روز خواهید بود ، اما از آنجایی که ممکن است بینی تورم زیادی داشته باشد ، شکل و نتیجه نهایی حاصل از این جراحی مشخص نیست و حتی ممکن است بینی شما از حالت اولیه نیز بزرگ و متورم تر به نظر برسد. با در نظر داشتن این موضوع زمانیکه گچ بینی برداشته می شود ، شوکه نخواهید شد و با آگاهی بیشتری می توانید پروسه نقاهت خود را ادامه دهید.

در نظر داشته باشید که بعد از این مرحله لازم است شما برای حداقل یک ماه از چسب بینی استفاده نمایید که این کار به کاهش ورم بینی و رسیدن به نتیجه نهایی کمک زیادی می کند. همچنین توصیه می شود اجازه ندهید تا دیگران فرم بینی شما را قضاوت کنند و مهم این است در قدم اول خود شما از نتیجه و تغییرات ایجاد شده در بینی و ظاهرتان رضایت کافی داشته باشید.

جراحی بینی - دکتر علی شفیعی

آیا سرما برای بینی جراحی شده ضرر دارد ؟

ممکن است در روزهای سرد بینی شما بی حس و سر شود که این مسئله کاملا موقتی است و بعد از گذشت زمان برطرف می شود.

سرماخوردگی بعد از عمل بینی

یک باور اشتباه در باره جراحی بینی در فصل زمستان این است که انجام این فرآیند احتمال ابتلا به سرماخوردگی را در دوران مراقبت های بعد از عمل بینی افزایش می دهد ؛ در حالی که این موضوع صحت علمی ندارد. در صورتی که مراقبت های لازم را انجام دهید و از ارتباط با افرادی که به سرماخوردگی و آنفولانزا دچار هستند ، دوری نمایید جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

درمان سرماخوردگی بعد از عمل بینی

نیازی به استرس و نگرانی نیست ؛ بهتر است سرفه و عطسه خود را کنترل نمایید ، ویتامین ث ، مایعات و سوپ مرغ مصرف نمایید و همچنین از محکم فین کردن خودداری کنید تا زمانی که دوره بهبودی شما سپری شود.

آیا جراحی بینی بدون بیهوشی امکان پذیر است ؟

در زمان های گذشته عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی عمومی صورت می گرفت ؛ البته برای آنکه بیمار در حین رینوپلاستی احساس راحتی بیشتری داشته باشد و دچار نگرانی و اضطراب نشود ، از داروی آرام بخش استفاده می شد. اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی ، عوارض ناشی از داروی بیهوشی کاهش پیدا کرده ؛ از این رو انجام عمل بینی با بیهوشی خطری به همراه ندارد و برای راحتی بیمار و جراح امروزه این پروسه تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

اما در خصوص رینوپلاستی بدون بیهوشی لازم است این موضوع را در نظر داشته باشید در مواردی که بینی نیاز به اصلاحات جزئی داشته باشد ، می توان این فرایند را به صورت سرپایی در مدت زمان کوتاهی بدون نیاز به داروی بیهوشی تنها با استفاده از داروی بی حسی در مطب انجام داد. برای مثال اصلاح تقارن سوراخ های بینی با کمک بی حسی موضعی و بدون نیاز به داروی بیهوشی در صورتی که مشکل دیگری وجود نداشته باشد ، امکان پذیر است.

همچنین در شرایطی که بیمار به مشکلات قلبی یا بیماری خاصی دچار باشد که بیهوشی طولانی مدت برای او خطرناک باشد ، می توان عمل بینی را بدون بیهوشی و به کمک داروهای آرام بخش و بی حسی موضعی انجام داد.

جراحی بینی برای بیماران لوپوس

پیش از هر چیز باید این نکته را به خاطر داشته باشید که بیماری لوپوس قابل کنترل می باشد و با وجود این بیماری نیز همچنان می توانید زندگی معمول خود را داشته باشید و به انجام کارها و فعالیت هایی که دوست دارید ، بپردازید. بنابراین اگر به هر دلیلی از ظاهر بینی خود راضی نیستید ، می توانید جهت انجام عمل زیبایی بینی اقدام نمایید. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که جراحی بینی برای بیماران مبتلا به لوپوس کمی خطرناک تر از سایر افراد است که کاملا منطقی بوده اما غیر ممکن نیست. برای آنکه همه چیز به درستی پیش رود ، لازم است مراقب بسیاری از مسائل باشید و مطمئن شوید که هیچ چیز سلامتی شما را تهدید نمی کند. از جمله نکات مهمی که بیماران لوپوس قبل از عمل زیبایی بینی باید به آن توجه کنند شامل موارد زیر است :

 • با پزشکتان صادق باشید.
 • زمانی که لوپوس در فاز خواب قرار دارد ، اقدام نمایید.
 • استفاده از کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید.
 • داروهای غیر استروئیدی و ضد التهابی خود را با مشورت پزشک قطع نمایید.
 • استفاده از کرم مرطوب کننده و اشک مصنوعی را فراموش نکنید.
 • استرس خود را کاهش دهید.
 • آزمایش های پیش از جراحی بینی را جدی بگیرید.

آیا پیرسینگ مانع جراحی بینی می شود ؟

به صورت کلی باید بدانید که داشتن پیرسینگ بینی مانع انجام عمل زیبایی بینی نمی شود و شما حتی با داشتن پیرسینگ می توانید کاندید مناسبی برای این جراحی زیبایی باشید اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که تغییراتی در ساختار و پوست بینی در طی جراحی ایجاد می شود ، همین موضوع موجب می شود تا محل سوراخ پیرسینگ بینی بعد از جراحی تغییر پیدا کرده و جابجا شود ؛ از این رو ممکن است لازم باشد بعد از عمل و بهبودی و ترمیم کامل بافت های بینی در صورت تمایل مجدد اقدام به سوراخ کردن بینی نمایید.

خارج کردن پیرسینگ قبل از جراحی بینی

نکته مهمی که در خصوص عمل بینی و پیرسینگ باید بدانید این است که در روز جراحی حتما پیرسینگ خود را در بیاورید و هیچ حلقه و زیور آلاتی نباید به بینی شما متصل باشد ؛ چرا که وجود هر شی در طی پروسه جراحی می تواند خطراتی را برای بیمار ایجاد نماید. برای مثال ممکن است حلقه یا زیور آلات شل شده و وارد کانال بینی شود یا حتی به قسمتی از بافت بینی گیر کرده و موجب پاره شدن بافت بینی شود.

اگر پیرسینگ بینی دارید ، می توانید در جلسه مشاوره با جراح بینی در خصوص محل پیرسینگ با پزشک مشورت نمایید و از او بخواهید از صورت امکان در حین جراحی کمتر به این سوراخ نزدیک شود تا محل آن بسته نشده و تغییری پیدا نکند.

چه مدت بعد از عمل بینی می توان پیرسینگ انجام داد ؟

بعد از انجام جراحی زیبایی بینی حداقل به 6 ماه زمان نیاز دارید تا بافت های بینی ترمیم پیدا کنند. دقت داشته باشید که اگر بینی بهبود پیدا نکرده باشد ، استفاده از پیرسینگ بینی و سوراخ کردن بینی می تواند به ساختار بینی آسیب وارد کرده و منجر به عفونی شدن آن شود. بهتر است در خصوص زمان مناسب برای انجام پیرسینگ با پزشک بینی خود مشورت نمایید.

تکنیک کانتور لاین در پروسه جراحی زیبایی بینی چیست؟

کانتور لاین بینی یک مفهوم در جراحی زیبایی بینی است که به منظور بهبود شکل و ظاهر بینی استفاده می‌شود. در این پروسه، جراح به کمک ابزارهای خاصی که برای این منظور طراحی شده‌اند، خطوط مشخصی را بر روی بینی ایجاد می‌کند. این خطوط به منظور تعیین و تصحیح مناطقی از بینی که نیاز به تغییر دارند، بکار گرفته می شود.

کانتور بینی سبب ایجاد دو خط یکسان و کاملا متقارن در دو سمت بینی می شود. این خطوط باعث زاویه‌دهی به ساختار بینی شده که بینی را زیباتر و متناسب با چهره افراد نشان می‌دهد. این تکنیک، همچنین، علاوه بر آنکه با استفاده از تزریق فیلر و روش‌های غیر جراحی قابل انجام است، در طول رینوپلاستی یا جراحی بینی نیز بکار گرفته خواهد شد که نتیجه آن دائمی و ماندگار خواهد بود و همچنین ظاهری طبیعی تر خواهد داشت. با توجه به اینکه این تکنیک نیازمند یک جراح بینی با تجربه می باشد، انتخاب یک جراح بینی با مهارت بالا بسیار حائز اهمیت است تا از نتایج مطلوب و رضایت بیشتری برخوردار شوید.

کدام دسته از افراد کاندیدای مناسبی برای کانتور لاین بینی هستند؟

ویژگی‌های بینی در صورت هر فردی متفاوت است و بسیاری از افراد بینی‌متناسب با چهره خود را دارند. با توجه به نوع بینی گوشتی یا استخوانی، همه افراد می‌توانند از این روش زیبایی برای ایجاد یک خط کانتور بر روی بینی بهره‌مند شوند. البته، این تکنیک بیشتر برای آن دسته از افراد مناسب است که بینی‌های پهن و بی‌زاویه دارند یا دارای برآمدگی در ناحیه‌ی میانی و فوقانی بینی‌شان هستند، زیرا باعث می‌شود فرم بینی از یکنواختی خارج شده و جذابیت بیشتری پیدا کند. این تکنیک باعث بهبود فرم بینی و جذابیت بیشتر چهره می‌شود. اما باید توجه داشت که اعمال این خطوط توسط جراحان رینوپلاستی ممکن است بسته به میزان نواقص و ایرادات موجود، برای هر فردی متفاوت باشد.

عمل بینی - دکتر علی شفیعی رونیزی

💭 سوالات متداول جراحی بینی

آیا جراحی بینی فانتزی برای هر نوع بینی مناسب است ؟

عمل بینی گوشتی به صورت فانتزی توصیه نمی شود. زیرا بازدهی و نتیجه خوبی را به دنبال نخواهد داشت. اما در برخی موارد و به دستور بهترین جراح بینی در تهران ، نتیجه حاصل از این روش جراحی بسیار رضایت بخش می باشد.

عمل زیبایی بینی در تهران چقدر زمان میبرد ؟

به طور کلی زمان مورد نیاز برای عمل زیبایی بینی ، سه الی چهار ساعت می باشد. اما در مواردی و بسته به نوع جراحی ، میزان تغییرات لازم بر روی بینی ، زمان آن متغیر بوده و ممکن است بیشتر زمان ببرد.

چه مواردی بر افزایش هزینه عمل بینی در تهران تاثیر گذار است ؟

موارد بسیاری در افزایش هزینه جراحی بینی در تهران تاثیر گذار است. تجربه پزشک ، مهارت و همچنین داشتن تخصص در حوزه جراحی، می تواند در افزایش قیمت جراحی تاثیر بگذارد. تجهیزات و همچنین داشتن امکانات لازم و کافی ، استفاده از بروز ترین دستگاه ها در کلینیک ، داروهای تجویز شده بعد از انجام عمل بینی بوده. تهیه برخی از پماد ها، گاز استریل و غیره از جمله آن ها می باشد.

آیا عمل زیبایی بینی موجب بهبود آلرژی می شود ؟

خیر ، به صورت کلی جراحی زیبایی بینی تاثیری در بهبود و یا بدتر شدن آلرژی بعد از عمل ندارد ؛ تنها ممکن است برخی از افراد از آنجایی که بعد از عمل ، انحراف بینی آن ها نیز برطرف می شود و مسیر تنفسی از دو سمت بینی باز می شود ، در هنگام بروز آلرژی آبریزش بینی شدیدی را تجربه نمایند ، در حالی که تا قبل از جراحی تمامی مخاط پشت سینوس ها جمع شده و این موضوع منجر به سر دردهای شدید در افراد مبتلا به آلرژی که انحراف بینی هم دارند ، می شد.

آیا همزمان با جراحی بینی در تهران می توان اندوسکوپی سینوس انجام داد ؟

برای درمان سینوزیت مزمن ، عمل آندوسکوپی سینوس با توجه به شرایط بیمار انجام می شود ، در حالی که فرد علاوه بر سینوزیت به مشکل انحراف بینی هم دچار باشد و تمایل به انجام عمل زیبایی بینی نیز داشته باشد ، می توان این سه جراحی را در قالب عمل سپتورینوپلاستی به صورت همزمان انجام داد.

چه مدت بعد از عمل بینی می توان از عینک استفاده کرد ؟

استفاده از عینک آفتابی و طبی حداقل تا یک ماه بعد از جراحی بینی نباید مورد استفاده قرار بگیرد ، بعد از یک ماه استفاده از عینک های سبک مانعی ندارد ؛ با این حال بهتر است قبل از استفاده مجدد از عینک ، حتما با پزشک خود مشورت نمایید ؛ در طی این مدت می توانید از لنزهای طبی و یا نگهدارنده عینک که روی پیشانی وصل شده و از ایجاد فشار عینک روی پل بینی جلوگیری می کند ، استفاده نمایید.

عوارض جراحی بینی بعد از چند سال چیست؟

در فرایند جراحی بینی، تغییراتی بر روی استخوان، غضروف، پوست و بافت بینی انجام می‌شود. معمولا یک سال طول می‌کشد تا التهاب ناشی از آسیب‌های غضروفی و استخوانی فرونشیند و نتایج نهایی مشخص شوند. هر روش جراحی با خطراتی همراه است و جراحی بینی نیز مستثنا نیست. اما در بسیاری موارد، افراد جراح را مقصر می‌دانند. البته میزان تجربه و مهارت جراح بر احتمال بروز عوارض تاثیرگذار است. اگر جراحی با دقت بالا و رعایت استانداردها انجام شود، احتمال عوارض به حداقل می‌رسد. اما عدم رعایت مراقبت‌های پس از جراحی بینی می‌تواند از دلایل بروز برخی عوارض زیبایی باشد.

برخی عوارض در واکنش به فرایند ترمیم و بهبودی بدن رخ می‌دهند و پس از مدتی برطرف می‌شوند. عوارضی مانند کبودی و تورم که واکنش‌های طبیعی بدن به روند ترمیم هستند، اغلب پس از جراحی بینی رخ می‌دهند. این موارد تحت کنترل پزشک نیستند و با رعایت مراقبت‌های پس از جراحی، کنترل و درمان می‌شوند.

اما برخی عوارض جدی‌تر مانند برداشتن بیش از حد غضروف، علاوه بر مشکلات زیبایی، می‌تواند مشکلات عملکردی و اختلال در تنفس را به همراه داشته باشد. برای رفع این مشکلات، معمولا نیاز به جراحی ترمیمی است که می‌تواند هزینه‌های سنگین و دوره نقاهت طولانی را به دنبال داشته باشد.

جراحی بینی گوشتی چگونه است؟

رویکرد نوین در جراحی زیبایی بینی‌های گوشتی، استفاده از تکنیک‌های پیشرفته و متناسب با ساختار خاص هر بینی است. ابتدا، تمامی ویژگی‌های بینی از جمله میزان گوشتی بودن آن مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا تکنیک مناسب انتخاب شود. نکته حائز اهمیت، توجه ویژه جراح به ساختار غضروفی بینی است. حفظ و بازسازی غضروف‌ها و هماهنگی آن‌ها با بافت‌های خارجی، از چالش‌های اصلی این نوع عمل‌ها محسوب می‌شود. در مواردی، نیاز به افزودن غضروف‌های مصنوعی وجود دارد، به‌ویژه در بینی‌هایی با غضروف ضعیف.

رینوپلاستی بینی‌های گوشتی معمولاً به روش باز انجام می‌شود تا با بالا زدن کامل پوست بینی، جراح بتواند با کنترل کامل بر غضروف‌های زیرین، تمامی ساختارهای دارای مشکل را اصلاح کند. انجام تغییرات قابل توجه در این بینی‌ها بدون جراحی امکان‌پذیر نیست. هدف اصلی، ایجاد بهترین تناسب میان بینی و سایر اجزای صورت است. بنابراین، تغییر در اندازه و شکل بینی باید با حساسیت فراوانی صورت گیرد، زیرا تغییرات نامتناسب می‌تواند نتایج را کاملاً مختل کند. برای جراحی بینی به روش بسته، مشورت با متخصص امری ضروری است.


برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید

دانلود PDF
اشتراک در
اطلاع از
guest
22 دیدگاه ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
دانا

جناب دکتر شفیعی سه هفته هستش که بینیم رو عمل کردم تا کی باید با سرم شست و شو بینیم رو شست و شو بدم؟

dralishafiee11

سلام ، معمولا تا یک ماه لازم است بینی خود را بعد از جراحی شست و شو دهید.

MIT

دکتر شفیعی من حدود 8 ماهه پیش فیلر به بینیم تزریق کردم ، می تونم الان بینیم رو جراحی کنم؟

dralishafiee11

سلام‌ ، ابتدا آنزیم باید داخل بینی تزریق شود تا فیلر به طور کامل حل شود ، یک ماه بعد جهت عمل می توانید مراجعه کنید.

مینو زند

یک سال پیش به بینیم فیلر تزریق کردم. قصد انجام جراحی بینی دارم آیا تزریق فیلر مشکلی در عمل بینی من ایجاد میکنه ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

dralishafiee9

اگر فیلر تزریق کردین ابتدا باید آنزیم حل کننده فیلر بزنید و دو ماه بعد میتونید عمل کنید

سپیده

خوردن جگر بعد از عمل بینی اشکال داره ؟

dralishafiee9

خوردن جگر بعد از جراحی بینی مشکلی نداره

مریم

تا چند وقت بعد از عمل بینی نباید چیز سفت خورد ؟ 

dralishafiee9

خوردن مواد غذایی سفت و نمک دار در 3 الی 4 روز اول پس از جراحی توصیه نمی شود

کامرانی

تا چند وقت بعد از جراحی بینی نمیتونم صورتمو بشورم 

dralishafiee9

تا زمانی که گچ یا آتل روی بینی قرار دارد باید از شستشوی صورت خودداری شود ؛ بنابراین در طی این یک هفته می توانید یک شیلد رو آتل قرار داده و باقی قسمت های صورت خود را تمیز کنید و یا موهای خود را به نحوی که گچ بینی شما خیس نشود ، بشویید.

lohrasbi

سلام من قصد انجام عمل انحراف بینی دارم و بیمه نیروهای مسلح هستم ، همزمان با جراحی زیبایی بینی بیمه هزینه رو پرداخت میکنه ؟

dralishafiee9

سلام اگر پزشک معتمد نیروهای مسلح انحراف بینی شما را تایید کنند و عکس های سی تی اسکن و بیمه اوکی باشد ، بخشی از هزینه جراحی رو می تونید از بیمه دریافت کنید.

میزبانی

سلام من خیلی دوست دارم بینیمو عمل کنم اما چون سابقه لخته خون دئارم بهم گفتن نمیشه ، با این شرایط ما عمل می کنید ؟

dralishafiee9

سلام با توجه به مشکل سابقه لخته خون بهتره این جراحی انجام نشه ؛ چرا که عمل زیبایی بینی عمل انتخابیه و ضرورتی ندارد

شفاهی

من دو سال پیش جراحی بینی انجام دادم ، دماغم گوشتی بود برای نازک شدن ضخامت پوست بینیم چیکار باید کنم ، تزریق کورتون ضرر نداره ؟

dralishafiee9

تزریق کورتون بعد از دو سال تاثیری نداره در رابطه با تزریق آنزیم به بینی هم به دلیل عوارضی که ایجاد می کنه پیشنهاد نمیشه

مینا

سلام چند ماه بعد از تزریق چربی به صورت میشه عمل بینی انجام داد ؟

dralishafiee5

سلام‌ . حداقل ۶ ماه بعد

ثریا

سلام شما عمل بینی رو همزمان با لیفت سانترال انجام می دین؟

dralishafiee2

سلام .بله انجام میشه

نوشته‌های تازه