پروتز چانه در تهران

پروتز چانه، نوعی عمل جراحی است که به منتوپلاستی نیز معروف است ،این جراحی برای بهبود چانه های کوچک یا فرو رفته بکارگرفته می شود. اکثر افراد پروتز چانه در تهران را به منظور دست یافتن به اهداف زیبایی، مانند برجسته کردن و اضافه کردن کانتور به قسمت پایینی صورت و فک انجام می دهند. برخی دیگر نیز به منظور اصلاح چانه پس از عمل یا ضربه فیزیکی ، به این روش روی می آورند. جراح پوست را برش داده و پروتز را وارد می کند ، و روی استخوان چانه قالب می زند تا ظاهری طبیعی و متقارن ایجاد شود. در ادامه مقاله دکتر علی شفیعی ، جراح پروتز فک و چانه در تهران می توانید ، با تمامی جوانب این پروسه زیبایی به خوبی آشنا شوید.

پروتز چانه

انواع پروتز چانه در تهران

پروتزهای چانه معمولا از سیلیکون ، که یک ماده انعطاف پذیر بوده ساخته شده است ، اما برخی حاوی گورتکس و مدپور نیز می باشند. گاهی اوقات ، ایمپلنت ها از استخوان ساخته شده ، که این نوع از ایمپلنت کاربرد زیادی ندارد. پروتز چانه در اندازه ، شکل و سبک های مختلفی تولید می شود . جراح خوب در تهران دکتر شفیعی بسته به نیاز و اهداف زیبایی بیمار ، بهترین نوع را انتخاب خواهد کرد. اکثر جراحان از پروتزهای چانه احاطه کننده استفاده می کنند ، تا کناره های چانه را نیز حجم دهند. ایمپلنت های چانه، اشکال و اندازه های مختلفی دارند و حتی می توان به صورت سفارشی آن را تهیه کرد ، تا با آناتومی منحصر به فرد هر شخص سازگاری لازم را داشته باشد.

نکته: این عمل، یک پروسه شخصی سازی شده است، بنابراین نتیجه حاصل از آن بستگی به خواسته های بیمار و مهارت جراح دارد.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای پروتز چانه در تهران هستند ؟

 • نبود دفرمگی در استخوان چانه
 • عدم ابتلا به بیماری های مرتبط با فک
 • افرادی که از مصرف دخانیات خودداری می کنند
 • در صورتی که چانه افراد ارتفاع کمی نداشته باشد
 • از لحاظ فیزیکی و جسمانی در سلامت کامل باشند
 • انتظارات واقع گرایانه ای در مورد پروتز چانه داشته باشند
 • رشد استخوان ها کامل شده باشد (برای کودکان زیر 16 سال مناسب نیست)
 • توجه داشته باشید که این عمل برای افراد مسنی که بخشی از استخوان چانه را از دست داده اند، توصیه نمی شود

به چه افرادی ایمپلنت چانه توصیه می شود ؟

هر شخصی که از چانه کوچک یا فرو رفته خود ناراضی باشد می تواند عمل پروتز چانه را در نظر بگیرد. چانه فرو رفته، به حالتی اطلاق می شود که چانه به اندازه کافی از صورت بیرون نزده باشد، و از کنار با پیشانی ، بینی و دیگر اعضای صورت در یک خط قرار نگرفته باشد. افرادی که صورت آن ها به علت شکستگی یا برداشتن تومور آسیب دیده است نیز می توانند ، از ایمپلنت چانه بهره مند شوند.

جنس پروتز از چیست ؟

پروتز های چانه عمدتا از سیلیکون ساخته شده اند ، که در اندازه و اشکال مختلف بوده تا نیاز بیمار را با هر نوع اختلالی بر طرف کند. جالب است بدانید که پروتز ها ساختاری همانند استخوان طبیعی دارند.

پروتز چانه به منظور رفع مشکلات دیگر

 1. لیفت صورت
 2. ژنیوپلاستی
 3. رینوپلاستی
 4. جراحی غبغب
 5. جراحی ترمیمی صورت
 6. عمل مردانه سازی صورت

تفاوت بین ایمپلنت چانه ، فیلر و پیوند چربی چیست ؟

پروتز چانه تنها راه برجسته کردن چانه و فک ها نمی باشد ، فیلرهای درمال و پیوند چربی از دیگر روش ها به منظور رسیدن به این هدف هستند.

فیلر چانه: فیلرهای درمال، موادی همانند اسید هیالورونیک هستند ، که به زیر پوست تزریق می شوند و به صورت حجم می دهند. فیلرها می توانند ، ظاهر صورت را بهبود بخشند و چروک های اطراف چانه و فک را برطرف کنند. تزریق فیلر، یک روش بدون جراحی است که با گذشت زمان ، تاثیر خود را از به مرور از دست می دهد.

پیوند چربی: جراح زیبایی، بر روی بخش دیگری از بدن (معمولا شکم یا ران) لیپوساکشن انجام می دهد. سپس چربی را به چانه تزریق می کند. تزریق چربی، یک پروسه کم تهاجم محسوب می شود.

مزایای ایمپلنت چانه چیست ؟

 • بهبود برجستگی های چانه
 • تقویت استخوان ضعیف چانه
 • برگرداندن حجم از دست رفته چانه
 • پروتز چانه ، سبب ایجاد ظاهری متقارن تر برای صورت، فک و یا نیم رخ
 • بر طرف کننده غبغب که به علت افتادگی چانه وجود آمده است.(بخوصوص هنگامی که با لیپوساکشن چانه یا گردن همراه شود تا چربی اضافه برداشته شود).

از دیگر مزایای چانه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. سایز و شکل ایمپلنت می تواند بسته به آناتومی و نتیجه دلخواه بیمار، تغییر کند.
 2. این جراحی، سریع و سرپایی است و معمولا تحت بی حسی موضعی انجام می شود.
 3. جای زخم معمولا قابل تشخیص نیست، چون برش زیر چانه یا داخل دهان ایجاد می شود.
 4. نتیجه دائمی می باشد اما با این حال هر زمان که بخواهید، می توانید ایمپلنت را بردارید.
 5. بین 85 تا 90 درصد مراجعه کنندگان، از نتیجه جراحی پروتز چانه خود راضی بوده اند.

آیا محل برش خورده بعد از ایمپلنت چانه قابل مشاهده خواهد بود ؟

در جراحی پروتز چانه در تهران ، جراح برش های بسیار ریزی موازی با چین زیر چانه ایجاد خواهد کرد. محل این برش ها چند اینج به درازا می باشد. البته در برخی مواقع ممکن است پزشک برش ها را در داخل دهان بیمار ایجاد کند تا هرگز مشخص نشود.

نکته: انتخاب یکی از روش های ایجاد برش ها تنها از جانب جراح انتخاب خواهد شد.

آمادگی قبل از جراحی ایمپلنت چانه

ممکن است برای این پروسه ، نیاز به انجام معاینه فیزیکی و انجام یک سری آزمایشات باشد تا بهترین پزشک دکتر علی شفیعی رونیزی در تهران ، از سلامت شما اطمینان حاصل کند. برای مثال در اولین جلسه مشاوره ، نه تنها اسکلت صورت و ساختار بافت ، بلکه دندان ها را نیز به دلایل زیبایی و پزشکی ارزیابی کرده و اطمینان حاصل می کند ، که به هیچ یک از مواد استفاده شده در پروتز حساسیت نداشته باشید. اگر دخانیات مصرف می کنید ، باید حداقل چند هفته قبل از عمل ، آن را ترک کنید. همچنین الزامی است قبل از انجام پروتز چانه ، از مصرف برخی داروهای خاص خودداری شود. همچنین در صورت مصرف برخی داروها مانند آسپرین ، داروهای ضد التهاب و داروهای گیاهی ، حتما پزشک خود را در جریان بگذارید. احتمال دارد برای کاهش خطر عفونت قبل از عمل نیاز به مصرف آنتی بیوتیک داشته باشید. پیش از انجام این پروسه، ممکن است جراح از نیم رخ و چانه شما عکس برداری کند، این عکس ها به مقایسه قبل و بعد از عمل، کمک می کنند.

در طول عمل پروتز چانه ، چه اتفاقی می افتد ؟

این پروسه جراحی چانه بسته به عوامل مختلف ، بین 30 دقیقه تا یک ساعت به طول می انجامد. معمولا تحت بی حسی موضعی انجام می شود و اگر همراه با جراحی های دیگر باشد، به بیهوشی عمومی نیاز دارد.

در حین عمل ، تیم جراحی اقداماتی انجام می دهند که این اقدامات شامل :

 • بسته به پیچیدگی و مدت زمان جراحی ، از بی حسی موضعی ، آرام بخش یا بیهوشی عمومی استفاده می شود.
 • داخل دهان ، بر روی چین لب پایین برش ایجاد خواهد شد. در برخی موارد ممکن است برش بیرون چانه ایجاد می شود.
 • با استفاده از تجهیزات مخصوص پوست ، چربی و بافت را کنار می زنند و یک حفره کوچک ایجاد می کنند. سپس جراح پروتز چانه را وارد کرده و روی استخوان قالب می زند تا شکل طبیعی به خود بگیرد.
 • به وسیله بخیه جذبی یا چسب، شکاف را ایجاد شده را می بندد.
 • پماد آنتی بیوتیک و پانسمان را بر روی زخم استفاده می کند که معمولا بین دو تا سه روز، باید روی زخم بماند.

بهتر است تغذیه بیماران بعد از ایمپلنت چانه چگونه باشد ؟

پس از پایان فرایند پروتز چانه در چند روز ابتدایی لازم است تنها بیماران از مواد غذایی رقیق و بدون نیاز به جویدن میل کنند. همچنین به علت بی حس بودن لب پایین و فک بهتر است مواد غذایی را با دمایی متعادل میل کنید و حتما از میزان دمای غذای خود اطلاع داشته باشید. خوردن مواد غذایی در این مواقع یک تجربه جدید بوده زیرا فعالیت های ماهیچه ها به طور موقتی تغییر خواهد کرد. اما نگران نباشید با گذر زمان همه چیز به حالت اولیه باز گشته و شما می توانید به روتین غذایی گذشته خود باز گردید.

پروتز چانه

جراحی پروتز چانه همزمان با عمل زیبایی بینی

جراحی پروتز چانه یکی از روش ‌های موجود در زمینه جراحی زیبایی است که برای بهبود شکل چهره و افزایش جذابیت ظاهری صورت استفاده می‌شود. این روش به صورت همزمان با عمل زیبایی بینی نیز قابل انجام است. در مواردی که چانه در تناسب با صورت قرار نداشته باشد و کوچک باشد ، به کمک این دو جراحی به صورت همزمان می توان نتایج بهتری به دست آورد.

در این روش ، پروتز چانه به صورت دائمی در بخش پایین چانه قرار داده می‌ شود. این پروتز می‌ تواند از مواد مختلفی مانند سیلیکون ، پلی استر ، پلی پروپیلن و یا مواد زیستی ساخته شود. پس از انتخاب مواد مناسب ، پروتز به صورت دقیق و با استفاده از تکنیک‌های جراحی در بخش پایین چانه قرار داده می ‌شود. دقت داشته باشید که وجود هر نوع نقص و عارضه ای در میان اجزای صورت می تواند زیبایی شما را تحت تاثیر قرار دهد ؛ به همین علت ممکن است گاهی بینی شما به بهترین شکل ممکن جراحی شود اما از آنجایی که چانه حالت استانداری ندارد ، این موضوع موجب می شود تا زیبایی بینی نیز مشخص نباشد ؛ در چنین شرایطی پزشک پیشنهاد می دهد تا در کنار جراحی بینی ، جراحی پروتز چانه نیز صورت بگیرد. این پروسه برای افرادی که به دنبال تغییرات گسترده ای در صورت و چهره خود هستند ، بسیار مناسب است.

دقت داشته باشید که اگر جراحی پروتز چانه همزمان با عمل زیبایی بینی انجام شود ، می تواند به صرفه تر و کم هزینه تر باشد ؛ همچنین این روش به دلیل کاهش تعداد عمل های جراحی و کاهش زمان ریکاوری به افرادی که تصمیم به انجام هر دو این عمل ها دارند ، پیشنهاد می شود. در نهایت ، برای انجام عمل پروتز چانه همزمان با عمل زیبایی بینی ، بهتر است به یک جراح پلاستیک مجرب و متخصص مراجعه کنید. جراح بینی تهران می ‌تواند شما را در مورد نوع پروتز مناسب ، تکنیک‌های جراحی و نحوه بازیابی پس از عمل به خوبی راهنمایی کند.

عوارض ناشی از پروتز چانه در تهران چیست ؟

اگر این جراحی توسط پزشکی ماهر دکتر شفیعی در تهران انجام شود ، خطری به همراه ندارد. اما همانند هر عمل زیبایی دیگری ، ایمپلنت چانه نیز عوارض و معایبی را با خود به همراه دارد. از جمله این عوارض:

 1. کبودی
 2. عفونت
 3. خونریزی
 4. آسیب به اعصاب
 5. ایجاد جای زخم و اسکار
 6. پس زده شدن ایمپلنت
 7. انحراف و تکان خوردن پروتز چانه
 8. احساس سوزش یا سوزن سوزن شدن
 9. تحلیل رفتن و ساییده شدن استخوان چانه
 10. تغییر حالت استخوان (در موارد نادر اتفاق می افتد)
 11. از دست دادن مو در اطراف زخم (اگر برش خارج چانه انجام شده باشد)

برش های مورد نیاز در فرایند جراحی چانه چگونه خواهد بود ؟

به طور کلی فرایند پروتز چانه ، پزشک تنها از دو روش برش های لازم را ایجاد خواهد کرد ، که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد.

برش های داخل دهان

در این مواقع برش ها در داخل دهان ، یعنی در ناحیه از لب پایین که به لثه متصل است ایجاد خواهد شد. در این تکنیک زخم ها و محل برش قابل مشاهده نبوده ، اما قرار دادن پروتز کاری دشوار است که با احتمال ابتلای افراد با عفونت همراه خواهد بود.

برش های زیر چانه

گاهی اوقات ممکن است جراح برش ها را در ناحیه چین زیر چانه ایجاد کند. در این موارد قرار دادن پروتز چانه به سختی قرار دادن پروتز با استفاده از برش های داخل دهانی نبوده و پزشک دقت بیشتری در مواقع جراحی خواهد داشت.

معایب بکارگیری از این تکنیک جراحی زیبایی چیست ؟

ممکن است بیش از چیزی که انتظار دارید ، در طول مدت ریکاوری پروتز چانه احساس ناراحتی کنید. امکان دارد تا حدود سه هفته، تا زمانی که پوست خود را با ایمپلنت وفق دهد ، احساس تنگی و کشش در قسمت چانه داشته باشید. به علت تورم ، حدود سه ماه تا رسیدن به نتیجه نهایی تمامی این موارد ممکن است در بیمار و در دوره نقاهت حس شود.

مراقبت های پس از جراحی ایمپلنت چانه

دوره درمان این پروسه زیبایی، حدود یک هفته زمان خواهد برد. بهتر است به مدت یک یا دو هفته پس از جراحی ، فعالیت های سبک انجام دهید و از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. در این دوره مراقبت هرگز سر خود را به پایین خم نکنید و حداقل به مدت دو هفته ، سر را بالاتر از بدن قرار دهید و به پشت بخوابید تا تورم کاهش یابد. توصیه می شود ، به مدت سه هفته از انجام فعالیت هایی که می تواند به چانه ضربه وارد کند دوری کنید ، تا پروتز چانه از جای خود تکان نخورد. ممکن است کبودی و تورم خفیف رخ دهد. برای اطلاع از بهترین راه برای مراقبت از زخم، با بهترین پزشک دکتر علی شفیعی رونیزی در تهران مشورت کنید. ممکن است بهترین جراح برای چند هفته ، رژیم خاصی را برای شما تعیین کند. آب کشیدن دهان با آب نمک یا دهان شویه تجویزی قبل و بعد از هر وعده غذایی می تواند به تمیز نگه داشتن زخم و کاهش درد کمک بسیار زیادی کند. پس از حدود شش هفته، تورم به طور کامل از بین می رود و تقریبا سه ماه پس از جراحی ، نتیجه حاصل از عمل قابل رویت خواهد بود.

چه روش هایی برای بهبود مشکلات چانه کاربرد موثری دارد ؟

پروسه های دیگری برای بهبود وضع چانه و فک به جای عمل پروتز چانه وجود دارند ، که می توان به تزریق فیلر ، لیفت صورت و گردن و لیپوساکشن چانه (چربی اضافی زیر چانه برداشته می شود) ، ژنیوپلاستی استخوانی (که معمولا توسط جراح دهان و دندان انجام می شود) و جراحی ارتودنسی (در مواردی که بهم ریختگی دندان، عوامل ژنتیکی یا اختلال مادرزادی، روی ساختار فک تاثیر گذاشته باشند) و بسیاری از موارد دیگر نیز اشاره کرد.

پروتز چانه - دکتر علی شفیعی

پاسخ به سوالات متداول پروتز چانه

چه زمانی نیاز است به پزشک مراجعه کنیم ؟

اگر پس از جراحی پروتز چانه، با هر یک از علائم مانند : تب و لرز ،علائم سرماخوردگی و نشانه های عفونت مانند ترشح چرک از زخم ، تورم و دردی که تا چند روز تداوم داشته باشد رو به رو شدید سریعا به جراح خود مراجعه کنید.

آیا پروتز چانه باعث بروز سرطان می شود ؟

تحقیقات نشان می دهند که ایمپلنت چانه هیچ ارتباطی با سرطان ندارد ، بنابراین هیچ جای نگرانی نیست.

میزان ماندگاری جراحی پروتز چانه در تهران چقدر است ؟

ایمپلت های چانه ، از جمله تجهیزات قوی و با دوام محسوب می شوند. به همین علت، نتیجه این عمل، تا ابد باقی می ماند. سیلیکون جامد جذب نمی شود و نشتی نمی کند و اگر به درستی جایگذاری شده باشد ، از جای خود تکان نمی خورد و تکه تکه نمی شود. همچنین هر زمانی که بخواهید ، برداشته می شود. اما در نظر داشته باشید که ممکن است پوست ، کمی شل و افتاده شود.

نکته: توجه داشته باشید که وارد شدن ضربه به چانه می تواند ، باعث آسیب به پروتز چانه شده و نیاز به تعویض آن افزایش یابد.

آیا بیماران می توانند پروتز چانه و رینوپلاستی را به طور همزمان انجام دهند ؟

بله ، در برخی مواقع و با توجه به نظر جراح و متخصص گوش حلق و بینی ، بهتر است پروسه پروتز چانه در تهران و جراحی بینی نیز برای تناسب بیشتر در ظاهر به صورت همزمان انجام شود. بنابراین با انجام همزمان هر دو این پروسه های جراحی زیبایی می توانید ، به زیبایی ظاهر تان بی افزاید و تنها یک دوره نقاهت را بگذرانید. همچنین بهتر است بدانید که قرار گرفتن هر دو این دو عضو می تواند تاثیرات فوق العاده ای در زیبایی ظاهری زیبا جو بگذارد. به همین منظور نتیجه حاصل از این تکنیک درمانی با رضایت بیمار همراه خواهد بود.

هزینه عمل پروتز چانه در تهران چقدر است ؟

هزینه ای که بابت ایمپلنت چانه پرداخت می کنید، به مهارت و تجربه پزشک، موقعیت مکانی مطب، هزینه های بیمارستان و بیهوشی، نوع ایمپلنتی که استفاده شده و دیگر عوامل کلیدی مختلفی بستگی دارد.

دوره نقاهت پروتز چانه چگونه است ؟

بسته به میزان تغییرات اعمال شده در جراحی ، امکان دارد همان روز ترخیص شوید. در موارد نادر ، ممکن است یک شب در بیمارستان بمانید. جراح توصیه های لازم برای مراقبت از زخم را به شما حتما توضیح خواهد داد.

آیا ایمپلنت چانه دردناک است ؟

پروتز چانه، زمانی که بیمار تحت بی حسی موضعی قرار دارد، جایگذاری می شود. به همین دلیل طی جراحی هیچ دردی حس نمی شود. طبیعی است که چند روز پس از انجام پروسه ، در قسمت چانه احساس درد و بی حسی داشته باشید. با استفاده از داروهای مسکن می توان تا حدی این درد را کاهش داد. اگر درد تا 4 یا 5 روز پس از انجام پروسه برطرف نشود، با پزشک خود حتما تماس بگیرید.

پروتز چانه چیست و مناسب چه افرادی است؟

پروتز چانه یا ژینوپلاستی، روشی جراحی زیبایی برای شکل دادن یا تعدیل زاویه چانه با تغییر موقعیت یا فرم فک پایین است. این درخواست عمدتاً از سوی افرادی مطرح می‌شود که از عقب رفتگی چانه رنج می‌برند. این اقدام توسط متخصصان زیبایی و جراحان پلاستیک انجام می‌گردد.

پروتز چانه یک قطعه سازگار با محیط زیست است که در اطراف استخوان چانه یا گوش بیمار قرار داده می‌شود. در این روش، با توجه به ساختار فک و صورت فرد، تغییراتی در شکل چانه یا فک ایجاد می‌گردد. اغلب این پروتزها از جنس سیلیکون و شبیه به استخوان طبیعی چانه ساخته می‌شوند. انتخاب ابعاد پروتز بر اساس نیاز بیمار و تشخیص پزشک صورت می‌پذیرد.

جراحی چانه معمولاً برای افرادی مناسب است که چانه بسیار کوچک (میکروژنیای خفیف تا متوسط) یا نامتقارن دارند؛ به این معنی که یک طرف چانه بزرگتر از طرف دیگر است. همچنین برای کسانی که در اثر تصادف یا آسیب، شکل ظاهری چانه‌شان تغییر کرده است، بسیار مفید خواهد بود.

پروتز چانه بهتر است یا جنیوپلاستی؟

تفاوت اصلی میان پروتز چانه و جنیوپلاستی در روش و ماهیت عمل جراحی نهفته است. در حالی که پروتز چانه شامل قرار دادن یک قطعه سیلیکونی بر روی استخوان چانه می‌باشد، جنیوپلاستی یک جراحی اصلاحی است که بر روی خود استخوان چانه فرد انجام می‌شود.

در پروتز چانه، یک پروتز از جنس سیلیکون استریل با استفاده از پیچ‌های مخصوص یا بخیه بر روی استخوان چانه محکم می‌گردد. این روش تنها قادر به اصلاح عقب رفتگی یا کوچکی چانه است و سایر ناهنجاری‌های شکل چانه را پوشش نمی‌دهد. همچنین، وجود یک جسم خارجی در بدن، خطر عفونت پروتز را تا پایان عمر به همراه خواهد داشت.

از سوی دیگر، در جنیوپلاستی، خود استخوان چانه فرد مورد جراحی و اصلاح قرار می‌گیرد. این روش قادر است چانه را در هر موقعیت و شکل مورد نظر قرار دهد و خطر عفونت در آن به مراتب کمتر است، زیرا هیچ جسم خارجی در بدن قرار نمی‌گیرد. چانه یکی از عناصر کلیدی در زیبایی و تناسب چهره محسوب می‌شود و جنیوپلاستی می‌تواند راه حل مناسبی برای اصلاح ناهنجاری‌های آن باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات

نوشته‌های تازه