جراحی بینی ترمیمی در تهران

تمامی ما تا حدودی با پروسه جراحی بینی آشنا هستیم ، اما آیا به همان اندازه اطلاعاتی در رابطه با جراحی بینی ترمیمی داریم ؟ می دانیم که چه حساسیت هایی به دنبال این تکنیک است ؟ آیا میدانیم جراحی ترمیمی بینی چیست و با چه هدفی انجام میشود؟ چه اقداماتی قبل و بعد از آن باید انجام شود ؟ اگر در گذشته تحت عمل زیبایی بینی قرار گرفته اید و بعد از آن دچار مشکلات تنفسی و بروز ناهنجاری در ظاهر بینی خود شده اید ، می توانید با جراحی ثانویه تمامی این موارد را بهبود بخشید. اما بهتر است برای آن که با این پروسه آشنا شوید مقاله ای را که دکتر علی شفیعی ، بهترین جراح بینی ترمیمی تهران ، تهیه نموده است به خوبی مطالعه کنید ؛ به این ترتیب می توانید پاسخ تمامی سوالات خود را درباره جراحی بینی ترمیمی در تهران، دریافت نمایید و به صورت آگاهانه خود را برای انجام این جراحی آماده کنید.

جراحی بینی ترمیمی - دکتر علی شفیعی

عمل بینی ترمیمی چیست ؟

بهتر است بدانید که افراد بعد از عمل بینی اولیه ، ممکن است به هر دلیلی از عملکرد بینی خود و فرم آن رضایت نداشته باشند و احساس کنند که نیاز است برای ترمیم این موارد جراحی مجدد انجام دهند. این نوع تکنیک جراحی بینی ترمیمی شایع بوده و بسیاری از افراد برای انجام آن به پزشک اقدام می کنند. این فرایند به نسبت جراحی اولیه بینی از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است و معمولا هزینه و قیمت جراحی بینی ترمیمی در تهران از جراحی اولیه بیشتر است. به دلیل تغییراتی که در عمل زیبایی ابتدایی اعمال شده است این نوعجراحی ثانویه بسیار دشوار بوده و نیازمند یک جراح با تجربه و مهارت بالا دکتر شفیعی رونیزی در تهران می باشد.

چه زمانی لازم است تا افراد جراحی بینی ترمیمی انجام دهند ؟

در مواقعی که یک سال از جراحی زیبایی بینی شما ب با اختلالات تنفسی و ناهنجاری های ظاهری بینی خود رو به رو شوید ، می توانید برای جراحی بینی ترمیمی در تهران با دکتر علی شفیعی رونیزی ، اقدام کنید. در ادامه با مواردی که نیاز شما را به این نوع جراحی می افزاید آشنا خواهیم شد.

قوز روی تیغه بینی

یکی از ویژگی های بارز بینی های استخوانی ، وجود برآمدگی یا به اصطلاح قوز بینی می باشد. در صورتی که جراح بینی ، مهارت و تجربه کافی نداشته باشد و به درستی تیغه بینی را اصلاح نکند ، این برآمدگی بعد از جراحی رینوپلاستی باقی می ماند.

✨نکته : البته توجه داشته باشید که در برخی مواقع ورم بینی با قوز بینی اشتباه گرفته می شود ، بنابراین قبل از اقدام به جراحی بینی ترمیمی کمی صبور باشید و در صورتی که پس از کاهش تورم بهبود نیافت برای جراحی تصمیم بگیرید.

تنفس نامناسب

شاید شما هرگز به این موضوع دقت نکرده باشید ، اما انتخاب جراح بینی خوب دکتر علی شفیعی رونیزی در تهران ، همراه با تجربه کافی بسیار حائز اهمیت می باشد. برای مثال ممکن است برخی زیبا جویان بعد از عمل زیبایی بینی بویایی خود را از دست بدهند یا در هنگام تنفس از طریق بینی با مشکلات متعددی رو به رو شوند. این عارضه تنها در صورتی به وجود خواهد آمد که عمل شما توسط دکتر بینی با تجربه و مهارت کم انجام شده باشد ، که در پروسه جراحی به عصب های بویایی آسیب وارد کند و سبب بروز اختلال در بویایی زیبا جویان شود. لازم به ذکر است که این عارضه حتی با جراحی بینی ترمیمی نیز بهبود نخواهد یافت. بنابراین برای جراحی مجدد در انتخاب جراح بینی حاذق و ماهر دقت کنید ، تا در زمان اعمال تغییرات لازم آسیب به ساختمان بینی و عصب های بویایی وارد نشود.

دفرمه شدن ساختار بینی

ممکن است حتی در برخی مواقع ، بینی شکل و ظاهری نا خوش آیند داشته باشد. زیبا جویان با هدف زیبایی و افزایش اعتماد بنفس شان برای رینوپلاستی مراجعه می کنند ، در صورتی که دفرمه شدن بینی آن ها بعد از عمل بینی اولیه از اعتماد بنفس آن ها می کاهد. در این مواقع افراد ناچار می شوند تا برای بار دوم و تحت جراحی بینی ترمیمی تیغه بینی خود را جراحی کنند.

عدم توجه به دیگر اجزا صورت

گاهی اوقات زیبا جویان به هنگام مراجعه به بهترین دکتر ترمیمی بینی تهران دکتر شفیعی ، اصرار دارند تا فرم بینی آن ها به صورت فانتزی و نیمه فانتزی جراحی شود ، درحالی که برخی از این افراد دارای بینی های گوشتی با پوست ضخیم هستند ، یا اجزا صورت آن ها درشت است و بینی کوچک هارمونی زیبایی را در چهره آن ها ایجاد نمی کند. به همین منظور عدم توجه به دیگر اجزا صورت و اعمال تغییرات به گفته بیمار بدون در نظر گرفتن موارد حائز اهمیت فرم بینی آن ها به چهره شان زیبایی نمی بخشد بلکه تاثیرات منفی نیز بر چهره آن ها می گذارد. بنابراین لازم است برای آن که فرم بینی تغییر کند زیبا جو تحت جراحی ثانویه قرار گیرد.

افتادگی نوک بینی

معمولا افراد با بینی های گوشتی بسیار با این نوع عارضه افتادگی نوک بینی مواجه می شوند. زیرا پوست آن ها ضخیم بوده و سبب فشار آوردن به نوک بینی و افتادگی آن می شود. در واقع در صورتی که دکتر بینی مهارتی در تقویت صحیح غضروف ها به خصوص در نوک بینی را نداشته باشد ، بعد از مدتی زیبا جو با افتادگی نوک بینی مواجه می شود.

اسکار خارجی یا داخلی

از دیگر مشکلاتی که ممکن است در اثر رینوپلاستی نا مناسب به وجود آید ، بروز افتادگی و برآمدگی هایی بر روی بینی می باشد ، که به دلیل اسکار های خارجی و داخلی ایجاد می شوند که در ظاهر بینی نیز تاثیر می گذارد و تمایل افراد را برای جراحی بینی ترمیمی در تهران ، می افزاید.

فاصله میان سوراخ های بینی

در مواقعی که پزشک تسلط کافی نداشته باشد و یا با علم زیبا شناختی آشنا نباشد ، به دلیل عدم رعایت تناسب و ایجاد فاصله ای زیاد میان سوراخ های بینی ، بر فرم بینی تاثیر گذاشته و فرد ناچار به جراحی ترمیمی بینی می شود. البته موارد دیگری همچون افراط در تغییر فرم بینی ، عدم تقارن میان حفره های بینی و کوچک کردن بیش از حد ساختار بینی ، کج شدن و موارد دیگر می تواند باعث شود تا افراد برای جراحی بینی ثانویه نیز اقدام کنند.

تفاوت میان عمل بینی اولیه و ثانویه چیست ؟

با توجه به آن که بینی یک بار تحت جراحی زیبایی قرار گرفته است ، ساختار داخلی و بافت های آن دستخوش تغییراتی شده اند که ممکن است بخش هایی از بافت های طبیعی بینی نیز برداشته شود. این نوع تغییرات ایجاد شده در آناتومی بینی زیبا جویان ، جراح را در تکنیک جراحی بینی ترمیمی محدود می کند. به همین منظور پزشک باید از تخصص و مهارت بالایی برخوردار باشد تا بتواند با وجود محدودیت ها و دشواری های بسیار اصلاحات را به صورت کاملا صحیح به انجام برساند و بینی را هم به لحاظ زیبایی و عملکرد تنفسی بهبود بخشد. از دیگر تفاوت های میان جراحی اولیه و ثانویه بالا بودن احتمال استفاده از پیوند بافت غضروفی است. در واقع با حذف برخی بافت ها ، تراشیدن و شکسته شدن استخوان بینی لازم است برای حفظ ساختار جدید این روش مورد استفاده قرار گیرد.

مدت زمان لازم برای عمل بینی ترمیمی چقدر است ؟

جراحی بینی ترمیمی گوشتی یا استخوانی همانند عمل بینی اولیه طی بیهوشی عمومی انجام شده و به نسبت رینوپلاستی اولیه زمان بیشتری لازم دارد. البته این موضوع به میزان مشکلات موجود بستگی داشته اما به صورت میانگین به دلیل وجود پیچیدگی و دشواری های بسیار زیاد ، ممکن است حدود 3 الی 4 ساعت زمان ببرد ، در صورتی که عمل بینی اولیه حدود یک الی دو ساعت زمان خواهد برد.

چه زمانی برای اقدام به عمل ثانویه بینی مناسب است ؟

در ابتدا بهتر است بگوییم که صبر کنید ، بعد از جراحی بینی اولیه خود حدود 6 ماه الی یک سال صبر کنید ، تا تمامی عوارض جانبی همانند تورم ، التهاب و کبودی ناشی از برش ها و تغییرات ایجاد شده به مرور بهبود یابند. اما در صورتی که پس از این بازه زمانی ، تورم و زخم های ایجاد شده بهبود نیافتند برای جراحی بینی ترمیمی اقدام کنید. در نتیجه باید بدانید که نیاز است یک سال از رینوپلاستی شما گذشته باشد تا تمامی تاثیرات منفی جراحی اولیه از بین رفته باشد.

جراحی بینی ثانویه با چه تکنیکی معمولا انجام می شود ؟

با بررسی های لازم و مشاهده تصاویر های تهیه شده از ساختار بینی زیبا جو ، پزشک در مواقعی که مشکلات موجود بر روی بینی ناچیز و کم باشد آن را با تکنیک بسته رفع می کند که برش های ایجاد شده در داخل حفره های بینی بوده و تغییرات بسیار زیادی در ساختار بینی افراد ایجاد نمی شود ، اما در صورتی که مشکلات اساسی در تنفس و شکل ظاهری بینی افراد وجود داشته باشد ، جراح بینی ترمیمی خوب در تهران ، دکتر علی شفیعی از تکنیک جراحی بینی باز به منظور داشتن دسترسی کافی و ایجاد تغییرات لازم در تمامی نواحی بینی استفاده خواهد کرد.

نقش نوع پوست زیبا جو در عمل بینی ترمیمی چیست ؟

پوست بینی همانند یک کاور ، بینی افراد را پوشش می دهد و نتیجه حاصل از جراحی رینوپلاستی را به نمایش می گذارد. توجه داشته باشید که ضخامت پوست نقش مهمی در کاهش برخی عوارض همانند تورم و التهاب بعد از عمل دارد. طی پروسه جراحی زیبایی بینی پزشک باید با بافت اسکار زیر پوست و نیز ضخامت پوست مقابله کند. در واقع این نوعی چالشی اساسی بوده که جراح باید با آن مقابله کند. حال بهتر است بدانید که مقدار بافت سفتی که بعد از عمل بینی اولیه شکل گرفته ، معمولا در افراد با پوست ضخیم بیشتر بوده که همین موضوع سبب سخت تر شدن جراحی بینی ترمیمی در افراد با پوستی ضخیم می شود.

دفعات انجام عمل جراحی بینی ترمیمی در تهران ؟

برای انجام عمل بینی ترمیمی در تهران ، هیچ عدد و ارقام مشخصی تعیین نشده است ؛ لذا این نکته را در نظر داشته باشید که پروسه عمل بینی ترمیمی از رینوپلاستی عادی پیچیده تر می باشد و در انجام هر جراحی ترمیمی اضافه تر ، پزشک متخصص با چالش های بیشتری روبه رو خواهد شد و بدین ترتیب ریسک عوارض ناشی از جراحی بالاتر می رود. در شرایطی که میزان عوارض از حد استانداری بالاتر رود به دلیل احتمال بروز خطرات جبران ناپذیر برای بیمار و کاهش توانایی تغییر ظاهر، پزشک از انجام ترمیم بینی زیباجو اجتناب می کند و سلامت بیمار را نسبت به منافع مالی خود در اولویت قرار می دهد. لذا به همین علل انتخاب و مراجعه به یک جراح بینی ترمیمی مناسب و با سابقه در این زمینه بسیار مهم و حیاتی است.

بارداری و عمل بینی ترمیمی

اگر زیباجویی در شرف مادر شدن و تجربه بارداری باشد ، می بایست از خطرات بالقوه آن روی جنین نیز به خوبی آگاهی داشته باشد. این خطرات شامل افزایش احتمال ابتلا به عفونت ، عوارض بیهوشی ، آسیب های احتمالی برای جنین در حال رشد می باشد. به طور کل انجام هرگونه جراحی در پروسه بارداری ممنوعیت دارد. بهترین زمان برای انجام جراحی بینی ثانویه بعد از زایمان و طی نمودن پروسه شش ماهه بعد از آن می باشد تا این فرآیند خطری برای سلامت جنین به همراه نداشته باشد. داروهای بیهوشی در پروسه جراحی بینی ترمیمی و داروهای مصرفی پس از آن تا مدتی در بدن شما باقی می مانند و تاثیر مستقیم برای شیر مادر می گذارند ؛ از همین رو لازم است تا زمان قطع مصرف داروها صبر نمایید و سپس به کودک خود شیر دهید. نوزادان در ابتدا تنها منبع تغذیه آن ها شیر مادر است ، در نتیجه تا زمانی که نوزادتان را کاملا از شیر نگرفته اید و به غذای کمکی عادت نداده اید ، بهتر است انجام جراحی ترمیمی بینی خود را به تعویق بی اندازید.

تزریق کورتون به بینی ترمیمی

یکی از موضوعات مطرح بعد از جراحی بینی ترمیمی ، تزریق کورتون است. در واقع این پروسه با هدف کمک به رفع التهاب و تورم بینی بعد از جراحی انجام می شود اما برای همه افراد ضرورت ندارد ؛ نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تزریق کورتون با حساسیت های بسیاری همراه است و در مواردی که بافت های بینی دچار صدمه و آسیب زیادی شده باشند ، توصیه نمی شود.

اما اگر عمل ترمیمی بینی شما به خوبی پیش رفت اما پوست ضخیمی دارید و بعد از عمل میزان تورم بینی شما زیاد است یا پوست شما مستعد باقی ماندن جای اسکار باشد ، ممکن است جراح تزریق کورتون به بینی را پیشنهاد نماید. اگر این دارو در زمان و دوز مناسبی به لایه مناسبی از پوست تزریق شود با مزیت های بسیاری همراه بوده و به کاهش تورم و التهاب بینی و همچنین کوتاه تر شدن دوره نقاهت کمک می کند و موجب می شود تا زودتر به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید. در مقابل تزریق بیش از اندازه این دارو توصیه نمی شود ؛ چرا که می تواند عوارض جبران ناپذیری مثل تغییر رنگ پوست ، نازک شدن پوست و آسیب بافت های بینی را در پی داشته باشد.

چسب زدن بعد از عمل بینی ترمیمی در تهران

آیا بعد از جراحی بینی ترمیمی باید چسب زد ؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت تمامی مراقبت های لازم بعد از جراحی بینی اولیه ، برای عمل ترمیمی بینی نیز ضرورت داشته و حتی نیازمند حساسیت بیشتری است ؛ چرا که بینی شما برای بار دوم تحت عمل جراحی قرار گرفته و بافت ها حساس و آسیب پذیرتر هستند ؛ به همین دلیل باید تمامی دستورالعمل های پزشکی لازم را جدی گرفته و رعایت کنید. چسب زدن بعد از جراحی ترمیمی بینی نیز از جمله مواردی است که به کاهش ورم و التهاب بینی و همچنین شکل پذیری بهتر بینی بعد از جراحی کمک می کند ؛ از این رو باید حداقل به مدت دو ماه به بینی چسب زده شود.

پاسخ به چند سوال رایج در رابطه با جراحی ترمیمی بینی

چه مدت بعد از عمل بینی ترمیمی در تهران می توان ورزش کرد ؟

در واقع همانطور که بعد از جراحی اولیه بینی برای مدتی اجازه فعالیت و ورزش کردن را ندارید ، بعد از عمل بینی ترمیمی در تهران نیز تا پایان دوره بهبودی باید از فعالیت های سنگین و ورزش کردن خودداری نمایید. البته انجام فعالیت های سبک کششی و پیاده روی از هفته دوم مانعی ندارد اما برای انجام فعالیت های سنگین تر لازم است حداقل تا دو ماه صبر نمایید. بهتر است حتما در خصوص رشته ورزشی خود و زمان شروع به ورزش بعد از عمل ترمیمی بینی با پزشک خود مشورت نمایید.

آیا جراحی ترمیمی بینی خطرناک است ؟

ممکن است افرادی که تجربه خوبی از انجام جراحی اولیه بینی ندارند ، دچار افسردگی شده و نگرانی های زیادی در خصوص جراحی بینی ترمیمی داشته باشند ؛ در حالی که اگر در انتخاب دکتر عمل بینی ترمیمی خوب در تهران ، دقت زیادی داشته باشید و پزشکی را انتخاب نمایید که از مهارت و تجربه بالایی در زمینه عمل های ترمیمی بینی برخوردار باشد ، خطر و ریسکی شما را نه تنها تهدید نمی کند ، بلکه با برطرف کردن مشکلات ناشی از جراحی بینی اولیه ، اعتماد به نفس از دست رفته شما را باز می گرداند.

آیا امکان ترمیم بینی بدون جراحی وجود دارد ؟

امروزه در شبکه های مجازی صحبت های زیادی در خصوص تغییر فرم بینی و یا کوچک کردن بینی بدون جراحی می شود اما تا چه میزان این موضوع صحت دارد ؟ آیا بدون جراحی می توان مشکلات و نواقص بینی را اصلاح کرد ؟ در واقع این موضوع تا حد زیادی به مشکلات و انتظارات شما بستگی دارد. برای مثال اگر فردی از ایجاد فرو رفتگی در بینی بعد از جراحی ناراضی باشد با روش هایی مثل تزریق فیلر می توان این مشکل را برطرف کرد یا در مواردی که اصلاحات بینی جزئی باشد برای مثال اصلاح عدم تقارن پره های بینی را در مطب به کمک بی حسی موضعی نیز می توان انجام داد و دیگر نیازی به بیهوشی و گذراندن دوره نقاهت طولانی نیست ؛ اما در شرایطی که بینی فرد نیازمند تغییرات و اصلاحات گسترده باشد ، تنها راه موثر انجام جراحی بینی ترمیمی آن هم توسط یک پزشک بینی خوب و با مهارت است.

برای از بین بردن جای بخیه ها بعد از عمل بینی ترمیمی چه باید کرد ؟

در واقع 4 عامل در ترمیم جای برش و بخیه های جراحی ترمیمی بینی تاثیر دارد :

گذشت زمان ، نوع پوست ، سن بیمار ، سیستم ایمنی بدن

همچنین افرادی که سیگاری هستند و از نوشیدنی های الکلی استفاده می کنند ، بیشتر مستعد باقی ماندن جای اسکار جراحی هستند ؛ چرا که روند ترمیم و بهبودی آن ها به خوبی پیش نمی رود. با رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی ، پیروی از دستورالعمل های جراح بینی ترمیمی تهران و همچنین استفاده از پمادهای ترمیم کننده با مشورت و راهنمایی پزشک می توانید از باقی ماندن جای بخیه و برش های جراحی جلوگیری نمایید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات

نوشته‌های تازه